Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Define İşaretlerine Bakmak Suç Mu ?

Status
    bagwell34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Define İşaretlerine Bakmak Suç Mu ?

kazmak suç bunu biliyorum da. herhangi bir alanda araştırma yapmak da suç mudur ? her arama izinli mi yapılır ? ormana doğru birşey var mı yok mu diye bakmaya giderken de izin mi almak gerekir :D adam hangi hissiyatla ormana gittiğimi ne biliyor

bilemez. ancak elde ******** olursa bilir. ********ler arama yapmak suç mudur ? kazı demiyorum arkadaşlar sadece arama yapmak..

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: define işaretlerine bakmak suç mu :)

de dektör yazmak da yasakmış. okudum da dedktörler arama yapmak da suçmuş. peki bu izin için ne kadar para istiyorlar? ararken yanınızda birileri oluyor mu ? yani birileri oluyorsa jandarma vs.mutlaka ücreti olacaktır.. kazı yapmak yapılan alana göre 30 bin lirayı buluyor diye biliyorum.

Status
    egeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

dagda define amacli ara$tirmak suc ara$tirmak yaninda hic bir $ey olmasin.kanunda yaziyor sitede olmasi lazim

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı egeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dagda define amacli ara$tirmak suc ara$tirmak yaninda hic bir $ey olmasin.kanunda yaziyor sitede olmasi lazim
    araç olmadan fotoğraf çekmek suç değildir sanırım.

Status
    yaşar66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

almışım elime fotağraf mkns.dağ taş geziyorum manzara resimleri çekiyorum her türlü manzarayı kim karışabilirki buna .

Status
    AKARLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı yaşar66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    almışım elime fotağraf mkns.dağ taş geziyorum manzara resimleri çekiyorum her türlü manzarayı kim karışabilirki buna .
    Arkadaşımızın dediği gibi;özel mülke girmedikten sonra,elinde sadece fotoğraf mak.inasıyla dağda-bayırda gezerken normalde kimse karışamaz.YEEES
    Ama burası Türkiye.Karşına her an resmi ya da sivil işgüzarın birisi çıkıp,burada ne arıyorsun diyebilir.Soran sivilse "yürü be kardeşim sana ne"dersin uzar gider.En fazla şikayet eder.Eğer resmi ise gbt sorgusu yapıp,sana suçluymuşsun gibi davranabilir.Hatta işgüzar biriyse "defineci kardeş,hadi yürü bakalım merkeze deyip" uğraştırabilir de.(())
    En iyisi yabancı turist gibi saç-sakal bırakıp,onlar gibi giyinerek gezmek.Çünkü yabancı olunca hesap sormak bir yana;sivili de,resmisi de herkes yardımcı olmaya çalışır.hehe
    Bizi Bilen Bilir,Bilmeyen de Kendisi Gibi Bilir. . . (Mevlana)

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    124

bu konuyu daha önce tartışmıştık. işin özeti; bilmediğiniz-tanımadığınız bir yerde araştırma yaparsanız orayı bilen kişiler oranın yerlilerine göre siz çok şüphelisiniz. her yerde olmaz ama direk size sıkıntı verebilirler yada polis jandarmaya haber verirler. bu işin en basit yolu oraları bilen, oralardan birilerini tanıyan kişiyle dolaşmaktır.
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Status
    goksel_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

En kolayı elinize bir telsiz alın. Nereden bulursanız artık hurda bile olsa. Bizim millette eli telsizli her adama amirim deme ve saygı gösterme içgüdüsü vardır nedense. Durak deynekçisi bile olsa elinde telsizle bakkala girdiğinde kral muamelesi görür bakkalda

Status
    AKARLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı goksel_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kolayı elinize bir telsiz alın. Nereden bulursanız artık hurda bile olsa. Bizim millette eli telsizli her adama amirim deme ve saygı gösterme içgüdüsü vardır nedense. Durak deynekçisi bile olsa elinde telsizle bakkala girdiğinde kral muamelesi görür bakkalda

Çok haklısın kardeşim.Aslında iyi fikir.-)
    Ben bir zamanlar elinde telsizle pavyona girip;hesap ödemeden çıkarken,cebine de zorla harçlık konan adam bile gördüm.hehehehe
    Bizi Bilen Bilir,Bilmeyen de Kendisi Gibi Bilir. . . (Mevlana)

Status
    Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı yaşar66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşar bu sekle kımse tın dıyemez ama yanında cu buklarınıda alıp yanına bırde çekiç alırsa bakarsın müjdelık bulurum nıyetıyle çıkarsa arazıye olakı polis veya jendermeye yakalanırsa defıneyle alakalı ne kadar faili meçhul olaylar varsa sana yuklerler buda cabası hehehehehehehehehehe bizim ülkemizde olmayacak dıye bir şey yokhehe
    kaçak kazıdan uzak durunuz
    AIttan aIdık yeteri kadar, bundan sonra herkes ederi kadar!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)