Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Latin Kökenli Yazı

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2,820
    Beğenilmiş
    671

Latin Kökenli Yazı

selamünaleyküm..ustalarım ve arkadşlar...niğde bölgesinde toprak üzerinde karşılaştığımız ..mezar taşıda olabilir..taşın üzerindeki yazılar latin kökenli harfler..dil tarih latince okuyan genç arkadaşlar yazının şifreli olduğunu söylediler ve okuyamadılar..paylaşım ve bilgi amaçlı..saygılar..

Status
    Beğenmiş
    2,820
    Beğenilmiş
    671

Cevap: Latin kökenli yazı

.....selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar hayırlı bayramlar...kendim paylaştığım mezar taşını ve yazıyı şu an yanımda misafir var ziyaretimde yunanistanda kalmış okumaya çalıştı yazının antik yunan yazısı ..son kelimenin ölüm..ölüler....ilk baştaki kelimeni rahibe ismi ..rahibelere verilen isim..okunuşunu yazıyorum ANİCİ.MİTERA ve diğer isimler baş rahibe ve rahibe isimleri aynı mezarda..bu bölgeninde manastır ve ya kilise mezarlığında olduğunu söylüyor..hayırlra vesile oluruz inşallah..saygılar..

Status
    Beğenmiş
    2,820
    Beğenilmiş
    671

Cevap: Latin kökenli yazı

yorumunuz için teşekkürederim Balıkcı ustam..evet öyle kendimiz sorduk ..kendimiz cevabını bulduk tesadüf oldu ziyaretci arkadaşımız yardımcı oldu..bu taşın olduğu bölgeye yakın arkeolojik kazılar devam ediyor ..bölgedeki arkadaşa mesaj yazdım taşın tam çıktığı yerde ..bir manastır veya kilise varmı..cevabını bekliyorum arkadaşın..yazıyı okuyan arkadaş ilk ismin rahibe ismi olduğunu söyledi..hayırlı bayramlar..saygılar..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)