Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 55 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hüdavendiğar

Status
    Yasinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

Cevap: hüdavendiğar

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam ,, @birisi ,, Usdadım belgelerde adı geçen degirmenlerin hiç biriside çalışan bir degirmen degil ,Sahde degirmenler bunlar , Aslinda degirmende degil ,Bir kanal açmış yani su argı açmışlar ama degirmen ya bir kiliseye alibey degirmeni demiş yada bir çukura demiş
    Çok haklısın beni bu sitede iyi tanıyanlar var
    Çalkaya28
    yeşilbursa v,S
    Eşkiyanın evrakların daki Değirmen den kastı
    Kapalı taş yığması veya mahzeni yada kayaya oyma kasasıdır bunu takip eden nişanları özellikle su arklarıdır
    Benim demek istediğim belgesi ve bilgisi olmayan umudunu sadece define de arayan birçare masum ve saf kardeşlerimizi yanlış yerlere ve fikirlere yönlendirmeyelim
    Şunuda açık yürekle söylüyorumki bende dahil elinde evrağı olan kimse malın yerini söylemez bu düşünceyi kıramadık yazık bize

Sözlerim ortayadır kimse üzerine alınmasın
    Selam ve dua ile
    OxyGeN_34 (19.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    317
    Beğenilmiş
    222

Alıntı Yasinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın beni bu sitede iyi tanıyanlar var
    Çalkaya28
    yeşilbursa v,S
    Eşkiyanın evrakların daki Değirmen den kastı
    Kapalı taş yığması veya mahzeni yada kayaya oyma kasasıdır bunu takip eden nişanları özellikle su arklarıdır
    Benim demek istediğim belgesi ve bilgisi olmayan umudunu sadece define de arayan birçare masum ve saf kardeşlerimizi yanlış yerlere ve fikirlere yönlendirmeyelim
    Şunuda açık yürekle söylüyorumki bende dahil elinde evrağı olan kimse malın yerini söylemez bu düşünceyi kıramadık yazık bize

Sözlerim ortayadır kimse üzerine alınmasın
    Selam ve dua ile

@Yasinn ,, ?
    OxyGeN_34 (19.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,252
    Beğenilmiş
    302

Alıntı waldner10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence çok göreceli söylemler. Yani çok farklı şekillerde yorumlanabilir belge de yazanlar. Benim bildiğim incir ağacı nerden kesersen kes yine çıkar aynı yerinden. Hatta yanlara doğru çoğaldığı bile olur. Hatta atalarımız der ki ocagima incir ağacı diktin. Ben bir mağara dan bahsetmiştim. Burası da tapınak magara. Bizans dönemi olduğu söylenir. Ama bölge işaretleri konusunda eksiğim. Yani gidipte bakmadım olmazsa olmazlara. Havalar biraz soğusun oraya gideceğim. Mesela top koru ardıç bilimsel olarak olmaz. Ardıç ağacı benim bildiğim ekilmez.
    ...Selamünaleyküm Ustalarım ve Arkadaşlar,,Sağlıklı,mutlu,başarı günler dilerim,Hayırlı sabahlar,,

Arkadaşım Waldner10,,Bu kişiler o zamanın şartlarında çok zeki ve eğitimli kişilerdi hatta bazen öyle şok oluyor şaşırıyorumki Rabb,im iyiki bu zamanda yaşamıyorlardı diyorum.Bu paylaştığım Ağaç Ardıç ağacıdır mühitte ikisini gördüm üçüncüyü görmek nasip olmadı daha,bu ağaç resmen işlenmiş şekil verilmiş en az 200 yıllık ve buna hayat ağacı bile diyebiliriz.Mühüt içindeki çiftliğe çok yakın bir konumdadır tabi çiftlikden yüzeyde hiç birşey kalmamış.İkinci Ağaçda hiç bir işlem yapılmamış lakin onunda çevresinde çok işaretler vardır burda peki üçüncü Ağaç nerde olmalı tabiki üçgen çizersek,üçgenin bir ucunda,da üçüncü ağaç olmalı,,Doğayı
    çok sevdiğim için hiç bir çalışma yapmadım,gözden uzakta bir yer olduğu içinde yıllar geçsede olduğu gibi duracağına inanıyorum,,Saygılar,eyvallah...

OxyGeN_34 (21.Ekim.2020), waldner10 (20.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,252
    Beğenilmiş
    302

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kurtbaba usdadım gözümden birşey kaçmıs onuda belirteyim ,Arkacik yada DAGARCIK degirmenin su argı açikdır vede bunu anlatırken yazilarda "" su arginin başlangıcından itibaren topraklı bir yerdi biz buraya kuru duvar ördük ( yapdık ) ve bu duvarın arkasına bir heybe dolusu altın koyduk "" Der ,ben burayı ilk buldugumda bu duvarın bir kısmı halen duruyordu , Ayrıca su argına 3 ncü bir su daha girer bu su içme suyudur ÇOK tatli bir sudur içmeye doyamazsiniz halende akıyor, Ve bu suyun aldığı yerden sağında Sofra kaya dedigi kaya var üstü ileri siperli ve altinda oturacak genişlikde alan var ,, bunları bana sorunki ben sizleri bu.konuda bilgilendiriyim .
    ...Balkaya34,,ALLAH size sağlıklı uzun ömür nasip eylesin inşallah,Amin..Siz okuduğunuzu yazın,ben bildiğimi yazarım,10 profla bir meclis kursak senin sabit bilgini fikirlerini değiştiremeyiz 100/1 ihtimal hala belgelere göre ve bölgene uyumlu hale getirdiğin ayrıntıları yazıyorsun,sorsam hiçbir şey değişmez sen yorulduğunla ben yorulduğumla kalırım,bu yaşdan sonrada bu konular için kendimi yoramam,,Herşeyden önce sağlık ve herşeyin zamanı geldimi açığa çıkar gerçekleri görmek nasipse görürüz..OMEGA ustamızada sağlıklar dilerim,bilgisine ve fikirlerine her zaman saygım sonsuzdur,,Vesselam,saygılar,eyvallah...
    balkaya34 (20.Ekim.2020), waldner10 (20.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    317
    Beğenilmiş
    222

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Balkaya34,,ALLAH size sağlıklı uzun ömür nasip eylesin inşallah,Amin..Siz okuduğunuzu yazın,ben bildiğimi yazarım,10 profla bir meclis kursak senin sabit bilgini fikirlerini değiştiremeyiz 100/1 ihtimal hala belgelere göre ve bölgene uyumlu hale getirdiğin ayrıntıları yazıyorsun,sorsam hiçbir şey değişmez sen yorulduğunla ben yorulduğumla kalırım,bu yaşdan sonrada bu konular için kendimi yoramam,,Herşeyden önce sağlık ve herşeyin zamanı geldimi açığa çıkar gerçekleri görmek nasipse görürüz..OMEGA ustamızada sağlıklar dilerim,bilgisine ve fikirlerine her zaman saygım sonsuzdur,,Vesselam,saygılar,eyvallah...

@kurtbaba ,, Selam usdadım , Ben eger okudugum birseyi yazarsam onu görmedim okudum derim ,Buna emin ol ,Benim anlattıklarım Benim gördüklerimdir, Bunları sitelerde yazarken acaba daha cok ilgili artılar var Eger bu konuda bilgisi olan varsa mutlaka soracak isde o zamanda onu anlatırım çünki bilinçli bir soru olur derim kendime ,Bu yazdığım anlatimlar bu DAGARCIK degirmenin oldugu sadece 200 adım uzunlukda 30 adım genişlikde bir alandır , bunu daha nice anlatılacak noktaları var ,Bunları kimse sormuyor ,çünki bilmiyorlar , Eger bunları görmek isdeyen araştıran arayan varsa Samimi soyluyorum bütün masrafını karşılarım irtibat kuralım önce sorsun ben bir bir gördüklerimi anlatiyim resimli olanlarida gönderiyim görsün ,Bunada kanaat etmezse oraya tekrar gider resimlerim eger evet derse masrafı benden olmak kaydıyla gelir görür, Ama ordada ben icraat isderim, Bende arasında sizlerinde oldugu tüm arkadaşlara ALLAH dan saglık ve sihhatli bir yaşam dilerim, Şunu herkes bilsinki ben yazdiklarımi her zanan göstermeye hazırım, Insanın görmediğine gördüm demesi tek kelimeyke yalandır yalancı şahitlikdir ,Buda büyük günahdır ,,, SAYGILAR
    aslan81 (27.Ekim.2020), kurtbaba (20.Ekim.2020), OxyGeN_34 (20.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)