Sayfa 5 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345678 ... SonuncuSonuncu
Toplam 105 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurt Dede

Status
    Harbici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: Kurt Dede

ağzınıza bilginize paylaşan yüreğinize sağlık ustalar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
    ben yine en başta da dediğim gibi konuyu görsel ve net anlaşılır ilerletmekten yanayım. sonuna kadar da böyle ilerleyeceğimi belirtmiştim. bu sebeple şimdi yine bahsettiğiniz sorulara ve görmek isteyeceğiniz resimlere yer vereceğim. hem bu sayede fikirlerimizin ve fikirlerinizin örtüştüğünü de teyit etmiş de olacağım. en azından ne nerde duruyor bunu da heep beraber görelim. bizler de sizlerin sayesinde son noktalarımızı teyitleyelim istedim. yine konuma devam ediyorum.

******* ustam sizin bahsettiğiniz ve sorduğunuz noktalardan başlayarak ;

asırlık çivi çakılı ardıçta; kovuklar 2 adet ağacın her iki cephesinde resimleri...

çivili ardıçın diğer yönü

******* usta buyurun sizin çizdiğiniz krokiye göre bizim karşılaştıklarımızın bir izdüşümü.

"gideceği limanı bilmeyene hiç bir rüzgardan fayda gelmez"

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Omega hocam sizden ricamız konumuzdaki desteğinizi çekmemeniz ve görsel olarak ilerleyerek bizlere doğru yerde olup olmadığımızı,, araştırmalarımızın seyrinin doğru olup olmadığını onaylamanızı bekliyoruz.
    şimdiden de size ve emeğinize alakanıza çok teşekkür ederim.

Omega hocam çivi parası için kapaklı pınarı dediniz. kapaklı pınarı ile çivili ardıç arasındaki mesafeyi ölçtük 500 metre çıktı. çivinin yön olarak da kapaklı pınarına dönük değil yönü farklı bir açıya bakıyor olduğunu gördük. Omega ustamızdan bir kere daha teyit duymak istedik. evet kapaklıdır derseniz kapaklı pınarında da detaylı resimleme yapacağız muhterem ustam.

ayrıca mezarlıklar için de köyde yaşayan ihtiyarlar tarafından X1 VE X2 yazan noktalar olduğu söylendi. aramamız gereken eski mezarlıklar yön ve kordinat olarak uyuşuyormu? x1 ve x2 sizin bahsettiğiniz mezarlık mı?
    bu sorularımıza teyitiniz yada yanlış bir yeri eski mezarlık sanmışsak bizleri doğru noktaya sevk edecek birikiminize her zaman inanıyoruz. ustam şimdilik alttaki kroki ile yola devam edelim istedik. saygılar hürmetler.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Alıntı ******* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalbide kendide güzel kardeşim ben açık yazamadığımdan sizde tam anlayamadınız ama konunla alakalı her şeyi yazayım . Lütfen iyi anlayın

Demiştim ki doğuya gidersen yol seni kuzey batıya batıya gidersen yol seni güneydoğuya atar. Ölçümü hangi ağaçtan yakaladıysan o ağaca sırt vereceksin ve diğer iki ağacın arasından geçeceksin.Gittiğin yön doğu batı başlar .yolda çeşme kaynak göze karşına çıkar .Şimdiye kadar olmadıda birkaç tane bile çıksa hangisi doğru dersen çalışabilirlik durumun hangisi sana kuzey batıya bakarak çalışmayı sağlıyorsa gerçek çeşme odur.Mezarlığın sivri ucu kuzey yaşadığınız yere göre bazen kuzey batı olabiliyor . Şimdi Sizden istirhamım sivri ucun bile baktğıyönü verilen mezarlığı bul çeşmeyi bul 3 leri sor soruştur .Gezme artık oradaki ölçümleri ve yönleri dikkatli yaz . Hatta ölçüm yapmayı öğrendiysen deden çeşmeye çeşmeden ağaca atıcağın adım bile bellidir.Kendimden biliyorum yoksa ben gelicem artık…….Haddimi aştım yazılmaması gereken şeyleri bile yazdım Başarılar dilerim.
    kalbi de kendi de güzel E. ******* ustam. gerçekten bize çok yol kat ettiriyorsunuz muhteşem paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyorum. siz sisteme artık aşina olduğunuz için aslında çok daha farklı ve bizim henüz göremediğimiz şeyleri gözümüze sokuyorsunuz belki. ama gerçekten bu dede çivi işleri çok farklı geliyor. çözmemiz sizin gibi kolay olmuyor. ama sayenizde baya ihtisas yapmaya da başladık. :D

muhterem ustam çizimlerinizin üzerinde uzun uzun duracağız elbette. çorum nesiyle.... deniyorken,,, leblebi diyorsunuz. ne yapalım biz daha çorumu da, dedeleri de yeni öğreniyoruz. leblebiyi de sindire sindire yiyoruz. diyerek ne durumda olduğumuzu da şaka ile karışık anlatmaya çalıştım.

hayırlısı ise değerli ustalarımız sayesinde burada bir kaç nokta çözecez artık.

çözsek de çözemezsek de ******* ustamızı Omega ustamızı dedeköyümüzde ağırlamaktan şeref duyarız. konumuzu baya ilerilere taşıdınız. çok teşekkürler. çizimlerinize ve önerilerinize cevaplarımız ,,araştırmalarımız ile ve zaman ile gelecektir.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

çivi çakılı ağaç ile kurt dede çeşmesi arası 357 metre yada adım olabilirmi kuş uçuşu
    yeni çeşme ile çivili ardıç arası tam 37 adım. (kurt dede çeşmesi tadilat gördü ve yeri de 4 metre aşağı kaydı. yani çivi ile eski çeşme noktasının arası 35-38 adım arasındadır usta. )

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

bir soru sordum kardeşim önemli
    cevaplarmısın kurtdede çeşmeşi ile ilgili
    diğer mesajım biraz uzun yazıldığından geç fark ettim ustam. çivili ardıç ve kurt dede arası 35 ila,,, 38 adım arasındadır.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

başka bir şey sormicam yazmicamda 357 adım yada metre çünkü ağaç hesabından çıkan bu bir çeşme olacak emin ol o orada bu çeşme batırılmıştır senden tek isteğim budur. sor bulursan sevinirim .Diğerleri için yeteri kadar yazdım başarılar dilerim
    çok teşekkür ederim ******* usta. merak ettiğiniz batırılmış çeşmeyi ben de en az siz kadar merak etmeye başladım şu an. doğu yönünde batırılmış bir çeşmeye benzer yapı gözümüze ilişmişti,. ama ben teyit ederek ilerleyeceğim ve kesinleştirdiğimizde nihayi durumu yazarım. iyi geceler diliyorum size,, çok teşekkürler katkılarınız için.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen *******nın dediği gibidir.
    Ayrıca kapaklı çeşmeyi es geçmeyin.
    Çivi zaten o yöne bakmamalıdır.
    Dediklerim doğrudur.
    *******nınkiler de öyle.
    Çivinin baktığı yerde 4. ve 10. adımlarda, mutlaka mezar vardır. Ama sadece birinde.
    peki o zaman Omega ustam. ilk görevimizi kapaklı pınarı olarak belirliyoruz. ilk önce araştırmalarımıza buradan başlayalım.
    kapaklı pınarında şu an farklı ve göze batan bir emare yok. mesela ekşi ağaç, mesela kızılcık mesela farklı bir taş yok.
    bu durumda araştırmaları kapaklı pınarının kendisinde mi yapmalıyız?

yada orada YANİ KAPAKLI PINARI YAKININDA hangi yönde ve mesafede,, ne bulmalıyız Omega usta?

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

size şimdi 2 tane harita sunmak istiyorum. bunlardan ilki türbenin doğusundaki alan.
    ikincisi türbenin batısındaki alanı gösteriyor.
    su kaynakları ve bazı eski ağaçlar ile işe başlayalım. ölçümlerde ve noktaları kestirmede mutlak faydası dokunabilir. bazı çeşmelerden emin değiliz,, varmı yokmuydu bilmiyoruz söylentisi var ama yine de yazalım dedik. çeşmelerin bazıları çalışılamaz gibi bazıları da çalışmaya uygun bakalım nasibimizde neresi var nasıl bir yer var. inşallah uygun bir yer buluruz.

türbenin doğusundaki alan. (ölçümlerin bazıları ardıça baızları da batık pınar dedikleri yerlere göre) batırılmış mı emin değiliz ama çeşme olduğunu hatırlayanlar var.

türbenin batısındaki alan (ölçümler çivili ardıç a göre)

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    82
    Beğenilmiş
    53

meryemi bul önce ******* ölçüyü verdi

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    425
    Beğenilmiş
    61

dedenin adını biliyormusunuz bazen dede isimleri şifre saklar
    3 batık çeşme olması batık çeşmelerden üçleme yapılmışmı yada başka dedelerin batık çeşmeleri bir arayamı toplanmış sorusunu akılda bırakıyor başarı dilegiyle
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)