Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 52 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eşkiya Belgeleri

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    126
    Beğenilmiş
    56

Cevap: Eşkiya Belgeleri

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar hayırlı seneler dilerim...paylaşımım dev***** mecbüriyetden ara vermek zorunda kaldım.. site içersindeyken pc çöktü ilk defa pc nin parçaları ve pc ustalarıyla tanışmış oldum ve tecrübe kazandım ...zaman geçti tamiri hala bitmedi ..arkadaşımdan emanet pc ni aldım hafta sonu için teşekkür ederim ..saygılar...devamında...

...Deniz civarında kartal kayada bir halka bir saat mesafede topal kaya ve kurt kaya olucak bu topal kayanın üstünde bir tekne vardır.kurt kayada direkli bir mağra vardır.bu mağraya EMİN AĞANIN mağrası derler bu mağranın (7) adet basamağı (7) adet odası vardır.alt tarafında EMİN ağanın değirmeni vardır.bu mağranın gündoğu tarafında yarım saat mesafede kuş kaya vardır.burada dikili bir taşta yılan resmi vardır.alt tarafında paşa köprüsü vardır ve bu civarda arpa tarlası vardır.bu halkanın olduğu mevkide kanlı dere isminde bir derede üç değirmen olucak bu civardaki resimler domuz avcu ve karacadır.VEZİR TEPE ve beşik tepenin yakınında cineviz kalesi vardır.buradan geçen yolun ismi hamurcu yoludur.kayalı dere karşısında çimenika kalesi vardır. bu kalenin önünde bir kuyusu vardır birde küçük mağra vardır.karşısında kayalı dere VEZİR TEPE dağarcık değirmeni vardır.kayalı derenin batısında çift mağralar ve kale vardır.karağaç köyünün sarı gölün suyu arpa tarlasına akar bu mevki kızılcıktır.

...kayalı derede olan yerler..ERİKLİ YAYLA..KİRAZLI YAYLA ..kırcali köyü ..kurudere ..uzunalinin değirmeni ve vezir tepe.

...hersek köyü civarında bir taşta hamile kadın resimi ve öküz resimi aynı civarda bir mağra içinde yedi put resmi aynı yerde dokuz oluklu taşlar posta yolu üzerinde bir mezar köse dere civarında emin ağa mezarı olacak manika çiftliği ile VEZİR HAN civarında ayran pınarı bu civarda calgılı bir mağra çalıca köyünden kapu kaya istikametine giderken sağda üç mezar soldaki iki mezar.KİRAZLI YAYLADA kuduret hamamlarında bir taşta karaca izleri ve güvercin resimi dikmen köyü civarında bir mağra içinde bir kadın resimi.VEZİR TEPE ÜZERİ DÖŞELİDİR bu tepeden yeni köy görünmez bu civarda küçük VEZİR TEPE olucak sar göl karağaç civarında olucak alt tarafında arpa tarlası olucak burada bir taşta put ve iki taşta dikili olucak burada büyük bir alan kızılcıklıdır.bu civarda bir setli iki kemikli üç küllük dört gemili işaretli mağralar olucak ayrı bir taşta piliçli tavuk resimi olucak mağra içinde.

...alibey değirmeninin dokuz basamak ile savak başına çıkılır.bu değirmenin içine girerken üç basamağı vardır.üçüncü değirmen alibey değirmenidir .değirmenim sol tarafında seksen adım mesafede bir dar kulakda üç tane kireç kuyusu olucak kireç kuyuları civarında bir taşta gül resimi olucak. değirmenin önünde ve oluğun başında dut ağaçları olucak bu civarda bir dikili taş olucak .savak başında dikili bir taş üzerinde cesve fincan resimleri vardır.argın içinde bir taşta put vardır.bu değirmenin karşısında cırcır çeşme olucak.
    ...değirmenin önündeki bahçesinde çakıl öbekleri vardır.bir değirmen ocağı kuduretten taşa oyma olucak.değirmenin karşısında ve yakınında gayet eyi bir kaynak vardır.içme suyunu oradan alıp içerlerdi değirmenin oluğuna çıkmak için dokuz basamağı vardır.değirmenin olduğu yer gayet sarp bir yerde olup bir yolu iki taş arasından geçilip değirmene girilir.değirmenin civarı yaz kış yeşillikdir bu değirmenin yakınında bir çatal taş vardır.karpuzu nasıl ikiye bölersin onun gibi yarıkdır.(gömülü) toprakda görünmez bu yarığın arasında bir eski zaman tüfeği vardır.bu tüfeğin namlusunun içinde (44)tane küçük altın ile doludur.bu (müjdesidir) dokuz basamağından savak başına çıkınca süzeğin başı kuduretten kayaya yarmadır su ikiye ayrılır bir taşın edirafından dolaşır ve yine birleşip değirmenin oluğuna girer yani yerli kayada değirmenin beş basamak merdiveninden çıkınca karşısında (66) rakamı olucak bu değirmenin penceresinden bir kireçli mağra görünür bu mağrada tabanca ve bıçak resimi olucak bu mağra aynı derededir.devamında...
    ...Arkadaşlar konunun başında belgeyle ilgili her şey açıkca anlatılmış,hiçbir ekleme veya eksik düzenlenmemiştir,saygılar,eyvallah...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    126
    Beğenilmiş
    56

Cevap: Eşkiya Belgeleri

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...devamında...bu değirmenin üst tarafındaki balkan yıkılırsa değirmeni harap eder olduğu taştan oymadır önünde dut ve kiraz ağaçları vardır.oluğun başında incir ağaçları vardır önünde dört köşe bir taş vardır.üstünde bir tabanca bir cezve bir put olucak .arığın içinde bir kirpi resimi vardır.değirmenin yakınında bir masa üstü yukarıdan aşağıya doğru çatlak gibi durur değirmenin taşa oyma duvarında bir papaz resimi çargın sol tarafında bir put resimi aynı oyma duvarda bir kantar resimi üstünde sahibinin ismi yazılıdır bu kantara arkanı dayayıp karşıya bakınca bir çayır içinde dikili taşlar görünür cırcır çeşme oradadır.

...sarı gölden ve ayran pınarından gelen su bu değirmenin suyuna karışır suyu yerli kayaya oyulan delikden geçer değirmenin suyuna gelir bu civarda bir halkalı bir kemikli bir gemili bir taşta topal ayı ayrı bir taşta (8) piliçli tavuk olucak.

...kuduret kalesine bir kurşun atımı mesafede kuduret kayası vardır.kuduret kayasının ön tarafında oyuklu kaya oyukdan su dökülünce yanı başında bir insan durabilecek kadar bir seki sekiden aşağıya bakarsan (60) metre bir uçurum vardır.bu uçurumun takiben şimale doğru (100) adım gidip baktığın zaman HALKA oradan görünür işte burada üç büyük HÜYÜK vardır.buradan güneydoğuya baktığın zaman köylü bahçesini andıran bir kaya var işte buraya pek yakın sacaklı kaya vardır.sacaklı kayanın altında (40) veya (50) at çekilir altı kaldırım döşemelidir yağmur yadığı zaman atların ancak sahraları ıslanır bu kayaya otuz adım mesafede bir kerpeten ve çekiç resimi vardır.çekiç kerpedenin kolları arasındadır ön tarafında (30) metre kadar bir uçurum kaya var işte bu uçurum olan kayanın üzerinde (14) tane alafıranga at nalı vardır.buradan aşağıya inince sağ tarafda bir put var.

...bu kayanın yakınında acı elma ağaçları olucak içinde bir ev kadar büyük bir taş vardır.bu taşta her aradığın nişan vardır bu taşın gün doğusunda (karaca) ceylan ve avcı olucak bu mevkide (7) tane mağra vardır.(6) sı açık biri kapalıdır buna yakın civcivli tavuk bu tavuğun (6) civcivdir altında (2) si sağında (1) biri üzerindedir yekün (9) tanedir.

...not..tekne sırt bir yerdedir .çok mühimdir .tekne yalak şeklindedir güney tarafı bir yeri kırıkdır.tekne ana kaya üzerine yapılmışdır ve yan tarafında rakamlar vardır .rakamlar eski türkçedir toprakda gömülüdür .bunun civarında bir taksi kadar siyaha bir taş olucak .bu taşı başka yerden getirilip konmuştur....
    ...Arkadaşlar biz bu belgelere göre hiç bir kimseden bir talebimiz yok,arayın bulun gibi,bölgenizde uyumluysa,da biliyorsanız,bizede talepde,istekde bulunmayın gelin görün gibi,özel iletişim kurmaya çalışmayın,umutlanmayın,lakin konularla ilgili bu namlı yerler için konu açarsınız,teknik resimler çekersiniz paylaşırsınız,ustalarımızla ve arkadaşlarımızla hep beraber yardımcı olur,fikir yürütürüz,yol gösteririz,tecrübelerimizi paylaşırız ALLAH ın izniyle inşallah,saygılar,eyvallah...
    amero (25.Mart.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)