Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dedektör Yakalatma

Status
    star50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Dedektör Yakalatma

slm benim bir adet dedektörüm vardı faturalı arkadaşa vermiştim oda kazma kürek olmadan arazide elinde dedektörle arama yapıyormuş ve jandarmaya yakalanmış jandarma savcılıga ***ürmüş ve internetten satın aldım demiş faturasınıda göstermemiş fatura benim adıma bilğisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim
    i

TYRIAN
    TYRIAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap: dedektör yakalatma

Alıntı star50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm benim bir adet dedektörüm vardı faturalı arkadaşa vermiştim oda kazma kürek olmadan arazide elinde dedektörle arama yapıyormuş ve jandarmaya yakalanmış jandarma savcılıga götürmüş ve internetten satın aldım demiş faturasınıda göstermemiş fatura benim adıma bilğisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim
    i
    Şimdi ben dedektör yakalatmadım.Ama fikrimi söyleyim.Şimdi cihaz senin adına ona verdin oda arazide paket oldu gitti ve dediğim gibi dese idi bu makine arkadaşımın senin adını verse idi oda kayıda girse idi.belki seni çağırırlardı.sende faturayı gösterirdin belki diyorum ama belki geri alırdın .oda belki.çünkü izinsiz araştırma olayıda var...
    ama işte adam demiş internetten aldım öylede zabıt tutuldu ise bence geri alamazsın.Olay bitmiş.zabıt varmı yokmu sen gördünmü..
    Sonuçta dedektör parasını arkadaşın sana ödemesi lazım zararını karşılamalı.başkada yolu yok.
    işte herkesede emanet verilmez.
    emanetin canı ucunda olur diye boşunada dememişler.

Status
    RuHuMaAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istıranca
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ustam konuyla alakam yok ama izinsiz kazı yasak,arastırma değil diye gibiduydum hiç basıma gelmedi tabi
    o yasak bu yasak neye gore yasal kazı baslatacaz.fotoraflamı kazı yapacaz sacmalık.
    sonra yasal kazı oranı dustu duser tabi kapalı gözle ver 4 5 bin lira kaz

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

TYRIAN

Alıntı Bilirkisi;48***8 Nickli Üyeden Alıntı
    ustam konuyla alakam yok ama izinsiz kazı yasak,arastırma değil diye gibiduydum hiç basıma gelmedi tabi
    o yasak bu yasak neye gore yasal kazı baslatacaz.fotoraflamı kazı yapacaz sacmalık.
    sonra yasal kazı oranı dustu duser tabi kapalı gözle ver 4 5 bin lira kaz
    Kardeş dedektörle arazide izinsiz gezmek yasak.Araştırma YASAK.
    bunu ben 2011 de yazdım bilenler biliyor usulune göre arıyor bilmeyende paket oluyor.Milleti uyarın sonrada demedi demeyin.kanıtıda altta konuda

define-kanun-maddeleri-konusu

bu konuda hepsini geç 5 nolu mesajı oku ve orda kültür bakanlığı sitesinden dedektörle ilgili yazıyı okuyun ona görde davranın yoksa yakalanan gider.

Bunuda duymayan bilmeyenler okusun....

http://www.kultur.gov.tr/TR,31108/de...sal-midir.html

TYRIAN

Dedektör ile define aramak yasal mıdır?
    2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’nun 74. maddesine göre izinsiz olarak define araştıranlar, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılırlar. Dedektör ile define aranması konusunda her hangi bir istisna yoktur.

Eklenme Tarihi: 17.09.2010 | Güncellenme Tarihi: 06.01.2011

----- ----- -----

dedektör satan ve kiraya verenler millete doğruları anlatmaz zaten anlatsa kimse dedektör almaz.mesele orda.....
    satan ne der arabada serbest eee evde serbest onları geç diyecen..
    bununla ben arazide arama yaparmıyım işte yapamazsın.izin şart deniyor oda şöyle ilçede kaymakama git tabii oturduğun yerde kaymakama gidecen yoksa sen antalyada oturup gidp gaziantepte arayacam dersen oranın kaymaka mına git bak ne oluyor.hehe
    biri sitede yazdı 2-3 sene evvel o gitmiş işte malum yerin kaymakamı hadi arada görelim demiş seni hemen yakalatıp içeri tıkalım demiş...hehe
    İzin almak deveye hendek atlatmaktan daha zor hehehehe

Status
    star50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı Yavuzbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açılalı 1 ay olmuş.1 ayda gelişmeler neler?
    Dedektörü geri alabildinmi??
    Yoksa komple gittimi?
    mahkeme suçsuz bulmuş ama dedektörü vermemişler temyize gitmiş kolay gelsin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)