Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Islattığım Taşın Üstündeki İşaret

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    35

Cevap: Islattığım Taşın Üstündeki İşaret

Sevgili. @~KAPTAN JACK~. Merhaba kardeşim .
    Şimdi senin bu fotoya bakar iken bazı yerler ilgimi çekti.
    O siyah oklar ile işeretlediğim çöküntüler var mı idi yoksa sonra işlemmi görmüş.
    Eğer eski ise yukarıdaki çökelti bir giriş yeri olabilir.
    Üstteki tepe ilginç. Yer kilise civarı anladığım kadarı ile.
    Bu alanda mezarlık alanı muhakkak vardır.
    Sol tarafta sarı ok ile gösterdiğim bana X gibi geldi bakılmasında fayda var.
    Sevgiler kardeşim

Status
    ~KAPTAN JACK~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    23

Saygıdeğer @dardanos ağabeyim;

o çöküntü yerler doğal hiç el değmemiş, yer kilise bölgesi kaya mezarlık bölgesi Üstad @OMEGA ustada değinmişti başka bir konumda bu bölgeye... O x dediğiniz kayanın altı ve duvar olan yerin altı kilisi ustam. herşeyin hayırlısı. saygılarımla
    "Göz gördü gönül sevdi ey yüzü mâhım! Kurban olayım söyle var mı bunda günâhım? "

Status
    Saklı Kent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Yer olarak güzel bir yer. Tabi etrafta yerleşke varmıydı bakmak lazım.

Bu tarz yerlerde kayanın toprakla öpüşen yerlerini yoklamak ve toprak yapısına göre çalışmayı devam ettirmek önemlidir. Çünkü kaya boyu kısa .

Bu detayı atlamayın

Status
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    23

@OMEGA @Navaron @FENERLİ @DOIDYE @ÇALKAYA 28 @coral69
    @hadid 57 @gezgin_99 @amero @dardanos @deli_ormanli77 @Yücetepe28 Ustalarimizi konuma teşriflerini bekliyorum, konumu sonuclandirmak icin siz değerli agabeylerimin bilgilerine ihtiyacımız var... saygılarımla
    "Göz gördü gönül sevdi ey yüzü mâhım! Kurban olayım söyle var mı bunda günâhım? "

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    35

Sevgili. @~KAPTAN JACK~.
    Bu resimde işaretlediğim alana hiç bakıldımı oradanda ilginç şeyler çıkabilir diyorum

Status
    TANRIDAGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ustadim, kilise dediginiz yerin girisini biliyormusunuz. ayrica ermeni yerlesim yeri dediginize gore bu kilise ermenilere aitmis. dogrumu anlamisim. kilise yapisinin duvar kalintilarindan kilisenin oturdugu alani kestirebiliyormusunuz...

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    35

Şu pembe kare içine aldığım kayalarda ilginç

Status
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    23

Alıntı dardanos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sevgili. @~KAPTAN JACK~.
    Bu resimde işaretlediğim alana hiç bakıldımı oradanda ilginç şeyler çıkabilir diyorum
    Saygıdeğer @dardanos ustam, o alana bakıldı ve o alanda bir iki isaretim mevcut halen paylaşmadim. konulari tek tek sonuclandirmak daha saglikli olur. saygilarimla

Status
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    23

Alıntı TANRIDAGI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustadim, kilise dediginiz yerin girisini biliyormusunuz. ayrica ermeni yerlesim yeri dediginize gore bu kilise ermenilere aitmis. dogrumu anlamisim. kilise yapisinin duvar kalintilarindan kilisenin oturdugu alani kestirebiliyormusunuz...
    Oncelikle hoşgeldin ustam, Evet kilisi yakılmış ve yikilmis ustune ev insa edilmiş ve kilise ermeni kilisesi. kilisenin mahseninde degerli birseylerin olduğu hep söylemiş ama iste kilisenin mahsenine giris nereden kimse bilemiyor. Çikan duvar da bosluk veriyor ama iste duvar cok kalin oldugundan delinemiyor. yani buyuklerimin soylentileri böyle, Ama allahu alem, Rabbim daha iyi bilir. Yalnız sunu söyleyebilirim civar isaretler ile dolu ve ermeni bolgesi. islem gormeyi bekleyen bir cok yer var burada,bakalim hayirlisi ustam.

Status
    TANRIDAGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı ~KAPTAN JACK~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle hoşgeldin ustam, Evet kilisi yakılmış ve yikilmis ustune ev insa edilmiş ve kilise ermeni kilisesi. kilisenin mahseninde degerli birseylerin olduğu hep söylemiş ama iste kilisenin mahsenine giris nereden kimse bilemiyor. Çikan duvar da bosluk veriyor ama iste duvar cok kalin oldugundan delinemiyor. yani buyuklerimin soylentileri böyle, Ama allahu alem, Rabbim daha iyi bilir. Yalnız sunu söyleyebilirim civar isaretler ile dolu ve ermeni bolgesi. islem gormeyi bekleyen bir cok yer var burada,bakalim hayirlisi ustam.
    ustadim oncelikle hosbuldum. kilise duvar kalintilarindan giris kapisinin yerini tahmin edebiliyorsaniz kapiyi karsiniza aldiginizda hemen kapidan sola dogru en cok 1,5 2 metrelik bolumde duvar istikametinde bosluk tespiti yapin. bagis kumbarasina denk gelme olasiligi yuksektir. kilisenin guney istikameti cok uzakta olmamak sartiyla papazin evidir. kiliseden bu eve tunelde vardir. eger bu istikamette tunel seklinde bosluk alabiliyorsaniz o tunel sizi papaz evine goturur. burasi ise mutlak yuzunuzu guldurecek biseyler barindirir. kilisenin guneyindeki mezarlari tespit edebilirseniz degerli kontrolu yapin. kuzeyinde mezar bulsaniz bile onlarla bosuna zaman ve emek kaybetmeyin. guneydekiler kalbu rustu mezarlar olup kuzeydekiler gariban halk mezaridir. kayalara karsi ilgim sadece kasalardan ve isaretlerden ibaret oldugu icin kaya resimleriniz icin bir yorum yapamiyorum. ama kiliseleri severim. o yuzden kiliseye yonelten isaret ve bulgulariniz olursa merakla takip ediyorum. butun ermeni kiliselerinde mahsen yoktur. kilise dogusunda en cok 15 20 metrelik mesafede bosluk tespit ederseniz, sakin pas gecmeyin. illede degerli olmasina gerek yok. muhtemelen icinde incil bulma ihtimalinizin oldugu papaz mezaridir. kolay gelsin...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)