Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 6789
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 89 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Islattığım Taşın Üstündeki İşaret

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    119
    Beğenilmiş
    59

Cevap: Islattığım Taşın Üstündeki İşaret

işaretlediğim noktalar şüpheli ustam.kontrol etmende fayda var

Status
    ~KAPTAN JACK~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    34

Emegine sağlık @deli_ormanli77 ustam. saygılarımla

Status
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    34

Konum güncel...

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    39

Merhaba sevgili. @~KAPTAN JACK~ ustam.
    Benim gördüğüm kadarı le bu kayalık alanda bayağı bir işaret var lakin
    ıslatılıp çekilse net ortaya çıkar bu alan mezarlık alanına benziyor .
    Burada hiç boşluk tespiti yapıldımı acaba
    Benim işaretlediklerim gerçekten üçgenmi doğalmı resimden kusura bakma anlayamadım o yüzden size sormak zorunda kaldım.
    Gerçek işaretse onların altı boş değil

Status
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    34

Selam ustam...

Evet bir cok isaret mevcut ustam. ama baska konumun isaretleri bunlar. yorumunuz icin tesekkur ederim

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    272
    Beğenilmiş
    33

Kaptan jack sparow ustam burdan beklenen yorumu alamadigini dusunuyorum, konuyu baslatip bi yere varamayinca tekrar zorladin ve yine olmadi ve son sansini deniyorsun belki de, cok guzel yer goze carpan cok yer var tarih var hersey var ama ne aradigini da tam olarak belirliyememekle bakar durursun oyle sende de oluyo mu, ya da aradigin yorumu bulamadin o da olabilir sunu sunu demelerini bekliyorsundur ya da kafan da birseyler vardir onu guclendirmeye calisiyosundur bu konuda yanlismiyim, bir de senden dinleyelim burayi olabilecek ihtimallari ne olur ne vardir ne yoktur gibisinden kafandaki seyleri doksen yardimci olmus olurmuyum kaptan

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    393
    Beğenilmiş
    84

Cevap: ıslattığım taşın üstündeki işaret...

Alıntı ~KAPTAN JACK~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın @kurtbaba ustam, değerli hatirlatmalariniz ici n teşekkür ederim. emin olunuz ki işten dolayı detaylı bilgileri veremiyorum ve kaç sene önceki çektiğim acemi ce fotoğraflar bunlar.tum detayları ile cekmedigimden elimde de fazla fotoğraf yok. ben bölgemde değilim şu an, malesef kar var ve konuda ilerleme kat edilememesinin sebebi mevkide olmamam.su bir gerçektir sizin bilgileriniz ışığında çok yol kat ettim ben bu alanda...

1)alttaki attığım fotoğraflar hemen işaretli deve kayasinin baktığı yerdeki kayalar.

2)Bu deve kayasinin baktığı yöndeki kapak kaya,elimde 3 fotoğraf mevcut...

3)Bu kayanın hemen solundan geçen batıya doğru giden patika yolun kenarındaki düz ve geniş kayaların pek fotoğrafı bende mevcut değil,elimdeki bir kaç tanesini de paylaşayım inş.

bu ve bunun gibi kocaman ve geniş kayalar la yere yatay şekil düz kayalar mevcut,bu sadece bir kaç elimde bulunan fotoğraf...

4) Malum koy eski ermeni çarşısı olduğundan burada ermeniler ile yapılan savaşta kilise yakılmış ve yıkılmış üzerine dedeler ev yapmışlar ve o evde yıkılmış üzerine ikinci evi yapmışlar ve kilisenin duvarları az belli oluyor toprak altından. kilise üzerine yapılan evin kilerinin diger odasinda bir ŞEHİD in yattığı söyleniyor ve o odaya kesinlike kirli ve abes şeyler konulmazdi.sehidin olduğu yer de kilisenin üzerindeki evin kilerinin içerisinde.bu şehid le ilgili türlü türlü hikayeler var.su an ev yikik ve boyle bir yerde şehid mezarının olması ilginç...

5) yıkılmış ve toprak altında kalmış kilisenin duvarı ve deve kayasinin aşağıdan çekilmiş bir fotoğrafı var onu da paylaşayım.

6)Ustalarım dereyi araştırdım lakin değirmen veya şelale yok dere boyunca ama şu an dere az bi su ile akıyor,dereyi besleyen 4 kaynak suyu var ikisi baya uzakta tepedeler ama diğer ikisi köyün içindeler ve biri acı şu içilmez hayvanlar içilir diyorlar diğeri de tatlı şu,yazın soğuyan kışın sıcak olan bir şu. içilmeyen ve etrafı kayalar ile örülmüş dikdörtgen veya kara şeklinde kayalar ile dizilmiş acı su kaynak yeri dikkat çekici ama elimde fotoğrafı yok malesef.

7) Patika yolun kesiştiği yolun biri köyün bahçelerini sulamak ve tarlalara su temin etmek için yapılmış göletine ve oradan da köyün içerisine gider diğer yol ise diğer ermeni kilisesi ve mahalleye,oradan da merkeze gider. ama şunu da belirteyim yolun ilk kesiştiği yer gölet ve köye gider sonra yine kesişir bir yol daha yani tepeye zirvelere doğru gider diğeri kilise ve merkeze doğur gider.

bu patika yol diğer bir ikinci kiliseye doğru gider,ermeni mezarlığı ve yasanti yerlerine gider. köyden göç edip ikinci bir kilise yapmış olup köyün batısına yerleşmişler ermeniler. şu an kiliseleri tamamen yıkılmış onca bilinçsiz ve bilgisiz definecilerin uğraşlarının sonuçsuz kaldığı bir kilise.

8) Geçmişten günümüze bir çok medeniyet bu köyde yaşamış ustalarım,
    Urartular,Medler,Ahamenişler, Partlar,Rumlar, Sasaniler,Romalılar,Abbasiler sonrasında türk beylikleri, osmanlı döneminde ermeniler ve en son biz...

saygılarımla...

...Arkadaşım KAPTAN JAK,,hayat bir imtihandır,geçip gidiyor ömrümüz,,
    UMUT !!
    Her zaman var olmalı,
    O halde dün kaldığımız yerden değil bu gün yeniden günaydın,hayırlı sabahlar,sağlıklı,mutlu,başarılı günler dilerim,saygılar,eyvallah...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Kayip kepenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    168
    Beğenilmiş
    168

Kolay gelsin Bu konudaki resimde elden çıkma ne tür bir işaret var .? Ben doğal oluşumlardan başka elden çıkma bir emare göremedim 15 dakikadır resimleri inceliyorum Elle tutulur gözle görülür işaret göremedim (Bu şahsi düşüncem) Diğer arkadaşların yorumlarımdan etkilenmesini istemem .Lakin bana göre boşa kürek saallanıyor burada .
    bayram turan (18.Nisan.2020) Bunu beğendi.
    Ailenizin ve kendi huzurunuz için kaçak kazı yapmayınız yapanlarıda uyarınız,,,,

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    393
    Beğenilmiş
    84

7m1EvW.jpg

...Arkadaşım Kayıp kepenek,,konu içinde olan bu kayanın kendisi bir işaret,arkadaşımız Kaptan bu kayayı değişik yönlerden ve değişik zaman diliminde mesafeli çekip sunmuş olsa net bir işçilik ve izleri son noktasına kadar göreceğimizden eminim,arkadaşımız bu mühitde düzenli ve sistemli araştırma,inceleme yapamadığı kanaatindeyim,mevkininde büyük olmasından sebep sanırım zamanıda kısıtlı olduğundan konu eksik kalmış şahsi fikrim öyle,kaptanın,da daha iyi bir cevabı vardır mutlaka,,şahsına sağlıklı,mutlu günler dilerim,saygılar,eyvallah...
    Kayip kepenek (20.Nisan.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)