Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arkadaşlar yardım edin lütfen

Status
    mert0035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Arkadaşlar yardım edin lütfen

Merhaba ustadlar, konum yanlis yerdeyse af edin.

İzmir de bir arkadasim bi yerde arkadaslari tarafindan kazi yapildigini soyledi ancak kazi esnasinda bir patalama olup arkadaslarin kactigini kacerkende gelinlik giymis bir kiz ve gittikce ufalan tavuk yada horoz gorduklerini soyledi. Bende harekete gectim ve alfa pirinciyle yapilmis cubuk siparis ettim.

Cubuklarla evdeki annemin asla soylemedigi altinlarini buldum. Bir kac araziye ciktim cubuklardan tık yoktu. Ancak o araziye ciktim ve cubuklar dehset bi sekilde ikisi birden sola dondu. Heycanlaa mekani terk ettim.

Daha sonra daha erkenden cubuklari tutup yurudum ve capraz konuma geldigi yere isaret koydum. Arkadasa da test ettirdim sonuc muazzamdi. Bu arada sol cubuk sabit sagdaki sola donuyordu o sekilde capraz oluyordu. Daha sonra nette arastirma yaparken bakir cubuklarin altini buldugunda tam capraz yaptigini ve pirinc cubuklari ise altini buldugu taktirde soldaki sabit sagdakinin ise sola dondugunu okuyunca umutlarim daha da artti.

Tabiki arazide iki buyuk kayanin dipleri kazilmis ama benim tesbitim ikisinin tam ortasi. Ayrica kayadaki oyuklari saydigimda ve o kadar adim attigimda yine tesbit ettigim yere variyordum.

Bu arada sag elime altin alip ayni sonucu yakaladim.

Bana yol gosterin.

Ve baska bi konu.

Arkadasimin teyzesinin kocasi arazilerinde gomu tesbit ediyor kendiside antikaci ve adam 1 hafta sonra oluyor, teyzesi arkadasima konuyu soyluyor ve 1 aydir gidip kazmak nasip olmadi, basimiza gelenlerden bir kacini soyleyim.

Araba ayarladigim arkadass aarabayi verecegi gun amcasinin tirinin sanzimani dagiliyor ve 5 bin tl lik masraf cikiyor o is yatiyot, biz araba kiraladik bugun ve rent a car da inanilmaz olaylar oluyot ve karakolluk olmamak icin arabayi vermek zorunda kaldik, bunlar bir kaci, artik lanetlendigimizi dusunduk resmen is yapacagimiz adamlarin anasi agliyor bizim yuzumuzden.

Yorumlari eksik etmeyin arkadaslar, sevgiler.

Status
    Asparuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    34

Cevap: Arkadaşlar yardım edin lütfen

Zuhruf suresi 36.ayet

Ve men ya’şu an zikrir rahmâni nukayyıd lehu şeytânen fe huve lehu karîn(karînun).

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Her kim Rahman'ın zikrinden (Kur'an'dan) körlük edip görmemezlikten gelirse Biz ona bir şeytan sardırırız (musallat ederiz), artık o ona arkadaş olur.

Arkadaşım musallatın gerçek sebebi ne küle basmak ne ayakta işemek vs. vs. Tek sebebi günah. Şeytanın gıdası günahtır pisliktir. şükretmemektir. Ne kadarda muska cevşen vs taksan işe yaramaz.
    Silahın var kullanmayı bilmiyorsun. Kuran da böyle korunman var ama kullanmayı bilmiyorsunuz. Kardeşim İlk önce namazını kıl adağın varsa kes sözün varsa tut.

Söyleyeceklerime inanmazsınız belki ama her günah yapıldığında vücuda şeytan girer. O günahı tekrar yap der. Namaz kılmamak en büyüklerdendir. Burada şeytan enerji olarak bedende beyin kısmına yerleşir. Namazı kılmaman için sana vesvese verir. Tek çaresi tövbe tövbe tövbe. Namaz kılana yaklaşamaz. Sadaka belaları gelmeden önler. Hadisi şerif. Bu hadise göre iyilik yap.

Sahabe sorduğunda Ya rasulallah sadaka nedir dediğinde Yapılan her güzel iş sadakadır. Güler yüzle selam vermek yoldan taş almak ihtiyacı olana yardım etmek vs.

Dediğim gibi tek çare islama uygun yaşamak.

Status
    Asparuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    34

Ayrıyetten eklemeliyim ki sedir ağacından gül suyundan ve sirkeden korkarlar. Üstüne gül suyu suk özellikle saçlarına en aşağı 1 yemek kaşığı kokuyu duyunca kaçarlar. sabah da aç karna sirkeye ekmek ban 2-3 lokma ye. Ayetel kürsi felak naso kumadan geme

Status
    EnKiDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

kardeşim kayadaki oyuklar duvar gibi bir kayadamı?

Status
    Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Sen her olan durumu tilsima baglamissin.olagan olalar zinciridir icini ferah tut.
    Cubuk işini gec isaret bilgin olmazsa bol kas yaparsin
    kaçak kazıdan uzak durunuz
    AIttan aIdık yeteri kadar, bundan sonra herkes ederi kadar!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)