Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pirinç Şakül (Sarkaç) ve Diğer Çeşitleri

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    50

Cevap: prinç sarkacım hakkında

Alıntı sedegor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla şakül ipi Gümüşte , altında , boşlukta, suda farklı boyutta tutuluyor. Şakül kendi ekseni etrafında değil bulunan şeye doğru hareket ediyor bildiğim bu, en önemli ayrıntı ipin boyu her aradığın şeye göre ipin uzunluğu.
    Bana sahsıma sorarsanda bir şaküle güvenip tek kazma vurmam.
    ustam o kadar çok basit bi örnek vereyim istersen.kurşun kalemle yön nasıl bulabilirsin,den gidelim.bir ucu acık olacak.açık ucu bu şakülle kuzeye gelince şakül üzerinde saat yönünde dönmeye başlar
    ..en az dnöme 60 tur olursa bu nettir. şakülün ipini 30 cm olacak gibi tutun. yazdıklarının hepsi doğru.ip boyları (Aradığın maddeye göre ayarlanıyor.)sağlık yönü farklı.

Status
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    50

Alıntı okikurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belkide.Bunlar bizim için bizi geçmişe köklere bağlayan şeyler yoksa rüzgarın sesinden yağmuru yönünden fırtınayı ,güneşten yıldızdan zamanı yönü bilen yani yaşamı bilen adam ne yapsın pusulayı şakülü değilmi ? filmlerde ateş suyu içip kafa derisi yüzen adamın hayat felsefesini bir süredir beyazperde şırıngasıyla genç nüfuslarına zerk ediyorlar ilaç niyetine.Kocakarı ilacı diye ayıplanan ilmi meğer bazı ülkeler hiç bırakmamış üzerine bastığın otu gidip eczaneden satın alıyorsun .Lafı uzattım çok şeyin üstüne basıyoruz bilmeden.
    okikurt ustam.yıllarca bize tereyağı zararlı diye yutturmadılarmı.bize değerlerimizi unutturdular.avrupalının her sattığı doğru (sattığı ???) bizim nenelerimizin yaptığı yanlış.yaa uyanacaz ama ne zaman. bu sabah bahçemden kopardığım bi kış armudu vardı.yanındada bi elma.kış armudunu bilirsin dışı yeşil.içide kumlu gibidir.bakayım dedim bunun hangisi benim için yaralı.hemen şakülümü çıkardım.30 ip boyundan tuttum.sol elimi midemin biraz üstüne koydum.gözlerimi yumup iyice rahatladım.az sonra başladı şakül dönmeye.sağa dönse idi benim için yararlıydı.bi armut insana faydalı olur değilmi.ne zararı varki. haydaaaaaaaa.ne görem gardaş.başladımı sana şakül sola dönmeye,dönme bitincede ileri geri hareket etmeye.haaaa burdan anladım ki bu armut benim için sağlığıma faydalı değil.gardaş ben buna ilaçta kullanmadım hiç.doğal bahçemde yetişiyor.şimdi uyuzlandımmmı sana.şu elmayada bi bakalım usta dedim.altına yazısız beyaz bi temiz a 4 kağıdı serdim.tuttum şakülü az sonra başladı dönmeye.sağa doğru bu sefer .oh be dedim.bu elma işte benim sağlığıma faydalııı.bu örnekleri çoğaltabilirim.kullandığım ilaçlar üzerinde denedim. olumlu.başkasının kullandığı ilaçlarda denedim.hepsinden olumlu yanıt aldım.

Status
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    50

Alıntı okikurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzelmiş şakül .Alışmak lazım yoksa yanıltır bende kızılderili yapımı bir bıçak var iki kutuplu metali çekmez mesela ama pusula delirir yanında kınnapı yerine bağladınmı metal üstünde daire çizer boşluğa doğruda bir yönünü döner üstüne gelincede sağa sola sallanır ,dengesine bağlarsan pusula gibi kuzeye sivri ucu gelir neyleyim elektroniği tesadüfen farkettim bende pek tarzım değil fakat şunu öğrendim entellektüel cahilmişiz daha neler kayboldu mazide ikibin km öteden elimi tuttu öğretti usta ; yerin dibine batsın beyaz adamın iki yüzü.Şakülü kaybetmeyin değerini anlarsınız zamanla.
    arkadaşlar hiç bir şey yapmasanızda kendi sağlığınız için,ailenizin evlatlarınızın sağlığı için bu şakülü edinin.benim şakül hakkında diğer yazdıklarımıda iyi okuyun.takıldığınız yer varsa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Status
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    50

Alıntı MaSTeR™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İpi ve uzunluğuda önemliymiş kardeşim.
    master ,ustam.evet ip boyu önemli ama.bu madde aramada.bunun başka yönü de var. mesela bir şeyin sana yararlımı zararlımı olduğunu anlayabiliyorsun.bunu yaparken ipi en fazla 30 cm den tutarak yapıyorsun.elma ile armudu örnek olarak yazdım.

Status
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    50

Alıntı cefakes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim bir prinç şakülüm var küçükken bir dayı bu prinç şakül ile su buluyordu ve pervane gibi dönüyordu su kuyusunda. fakat Altın için de döndüğünü duydum bunu nasıl kullanmalıyız neye dikkat etmeliyiz . Boşluk tespitinde işe yararmı vs cevaplarınızı bekliyorum
    ustam bu konuda b irçok açıklamalarda bulundum.pirinç şakülün peşini bırakma.

Status
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    50

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkeolojide yer altındaki dikey doğruları bulmaya yarar.
    ustam bilgilerini paylaşırmısın.tşk.

Status
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    50

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkeoloji kitabını bulup, resim çekmem lazım nerde bilmiyorum ama bulduğumda resim çeker siteye gönderirim.
    tşk.ler ustam.inşallah bulursun.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    338
    Beğenilmiş
    390

Radyestezi biliminde de kullanıldığını biliyorum. Yer altı suları, yer altı madenleri, fay hattı, maden yatakları ve daha çeşitli amaçlarla kullanılıyor sarkaçlar. Benim yaptığım araştırmalardan çıkardığım en önemli sonuç;

son derece doğru oranlarda sonuca ulaştırması ama oldukça hassas ve kullanımı da bir o kadar bilgi ve tecrübe gerektirdiği oldu. Yani boş bir şey değil kesinlikle ve nokta atışı da yaptırabiliyor aranan şeye göre ama işi bilene.

Kullanım mantığı ise maddelerin yaydığı titreşim ve radyasyon dalgaları ile bağlantılı sanırım. En sabit sandığınız cisimler bile aslında gözle görülmeyen bir titreşim yayar şeklinde bir cümle okuduğumu anımsıyorum.

Özellikle su aramalarında;

-yeri
    -büyüklüğü
    -derinliği
    -suyun akış yönü ve hatta debisine kadar bilgi verebiliyormuş

tekrar biraz araştırınca başka bilgilere de ulaştım ama amaç sadece su aramak olmadığı için o bilgilere hiç girmiyorum. Yine de istenirse sarkacın salınımı hakkında ulaştığım bilgileri de ekleyebilirim tabi ki sizlere faydası olacaksa, saygılarımla.

Status
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    50

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Radyestezi biliminde de kullanıldığını biliyorum. Yer altı suları, yer altı madenleri, fay hattı, maden yatakları ve daha çeşitli amaçlarla kullanılıyor sarkaçlar. Benim yaptığım araştırmalardan çıkardığım en önemli sonuç;

son derece doğru oranlarda sonuca ulaştırması ama oldukça hassas ve kullanımı da bir o kadar bilgi ve tecrübe gerektirdiği oldu. Yani boş bir şey değil kesinlikle ve nokta atışı da yaptırabiliyor aranan şeye göre ama işi bilene.

Kullanım mantığı ise maddelerin yaydığı titreşim ve radyasyon dalgaları ile bağlantılı sanırım. En sabit sandığınız cisimler bile aslında gözle görülmeyen bir titreşim yayar şeklinde bir cümle okuduğumu anımsıyorum.

Özellikle su aramalarında;

-yeri
    -büyüklüğü
    -derinliği
    -suyun akış yönü ve hatta debisine kadar bilgi verebiliyormuş

tekrar biraz araştırınca başka bilgilere de ulaştım ama amaç sadece su aramak olmadığı için o bilgilere hiç girmiyorum. Yine de istenirse sarkacın salınımı hakkında ulaştığım bilgileri de ekleyebilirim tabi ki sizlere faydası olacaksa, saygılarımla.
    ustam suyun geliş ve gidiş yönünü bende rahatlıkla tesbit edebiliyorum.hatta ne kadar bi geniş alanı kapladığınıda çizebiliyorum.şimdiki çalışmalarımda genellikle tatlı su,tuzlu su veya termal suyu üzerinde yoğunlaştırdım.sıcak su ile soğuksu arasındaki araştırmalarım devam ediyor.yakında onlarıda açıklayacağım.bi termal su bulursak sıcak sıcak banyo yapabiliriz.ustam diğer bilgilerini paylaş ki belki içersinde bizimde bilmediklerimiz vardır. tşl.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    338
    Beğenilmiş
    390

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam suyun geliş ve gidiş yönünü bende rahatlıkla tesbit edebiliyorum.hatta ne kadar bi geniş alanı kapladığınıda çizebiliyorum.şimdiki çalışmalarımda genellikle tatlı su,tuzlu su veya termal suyu üzerinde yoğunlaştırdım.sıcak su ile soğuksu arasındaki araştırmalarım devam ediyor.yakında onlarıda açıklayacağım.bi termal su bulursak sıcak sıcak banyo yapabiliriz.ustam diğer bilgilerini paylaş ki belki içersinde bizimde bilmediklerimiz vardır. tşl.
    Ustam olduğu gibi aktarıyorum yazılanları, umarım size faydası olan detaylar mevcuttur.

RADYESTEZİ İLMİ :

Radyestezi ; cisimlerin neşrettikleri ( yaydıkları ) radyasyon dalgalarını algılamak suretiyle bir takım akımları , olayları ve maddeleri teşhis etmeyi konu olarak almış bulunan bir ilim dalıdır. Radyestezinin Türkçe anlamı "ışın duyarlık , titreşim duyarlık" tır.

Bu radyasyon dalgaları gözle görülmez , kulakla işitilemezler. ancak hassas duyularla hissedilebilirler ve genellikle bu dalgaların uyarılarını tanıyabilmek için yardımcı bir alete ihtiyaç duyulur ve yardımcı alet kullanılır. Günümüzde bütün dünyada radyestezi ilmi uygulayıcılarının ( radyestezist ) kullandıkları iki yardımcı araç vardır : Sarkaç ( pandül ve rakkas da deniliyor ) ve çubuk ( değnek , çatal çubuk , çatal değnek de deniliyor ) tur.

Hakikatte kainatta var olan her şey canlıdır. her canlının da kendine mahsus bir titreşim durumu vardır. Cansız zannedilen şeyler , dışarıdan bakıldığında insanların hareketlerini göremedikleri cisimlerdir. Sayın Doç. Dr. Samuel Aysoy ( bkz. Kaynak no : 6 ) , kitabının kapak sayfasında "her şey ihtizaz eder , ihtizaz her şeydir. Yaşamak , ölmek , ağlamak , gülmek , hep ihtizazdır" ifadesiyle bu hali veciz bir şekilde anlatmıştır. İhtizaz , eski Türkçemizde "Titreşim" anlamındadır.

Günümüzde Radyestezi ilmi dünyanın her tarafında müsbet bilim alanında kabul edilmiştir. Dünyanın her tarafında çok geniş bir alanda insanlığa hizmette kullanılmaktadır. Maden bulma , su bulma , bitkilerin geliştirilmesi , insanlar ve hayvanlar üzerinde hastalık teshisi , kayıp kişi ve cisimlerin bulunması ve daha pek çok konuda uygulanan radyestezi ilmi , bu ilim dalında samimiyetle çalışan radyestezistlerin değerli gayretleriyle gittikçe daha geniş alanlarda insanlığa faydalı olacaktır.

------------------------------

Radyestezi Yöntemi ile Su Aramaları

Bir çok kişi için radyestezi ile hemen hemen eşanlamlı olan "su arama", günümüzde radyestezinin, kullanımı en yaygın olan ve en çok tanınan uygulama sahasıdır.

Radyestezi'de su deyince, 'akar su' akla gelmelidir. Yeraltındaki bir su haznesi, bir göl ya da bir su birikintisi radyestezik olarak tespit edilemez. Radyestezi aleti, durgun suların üzerinde harekete geçmez.

Su arama çalışmaları sırasında radyestezik işlemlerle şu hususlar tespit edilebilir:

1. Su mecrasının yerinin tespiti.
    2. Mecranın büyüklüğünün tespiti.
    3. Suyun akış yönünün tespiti.
    4. Derinlik tespiti.
    5. Suyun debisinin tespiti.

Abbe Mermet'e göre; su aramak, diğer uygulama sahalarına göre bazı özellikler gösterir: Yeşile boyanmış bir sarkaçla bir su mecrası üzerinden geçildiğinde, sarkaç, mecra yönüne dikey olarak salınım yapar. Böylece, mecranın yönünü de veren sarkaç, çubuğa nazaran bir üstünlük arz eder.

Yeşil sarkaç, mecranın kenarına geldiği anda durur. Mecrayı geçtikten sonra ise, hareketine gene devam eder. Bu işlemi çeşitli zamanlarda tekrar etmek mümkün olur. Yeraltı sularını ararken, bu kez, mecranın tam kenarında, sarkaç, salınım hareketini dairevi harekete dönüştürür: Saat yelkovanının aksi yönünde olmak üzere, oldukça süratli bir şekilde ve büyük bir daire çizerek dönmeye başlar. Dikkat edilecek olursa, suyun, sarkacı adeta çektiği hissedilir.

Suyun üzerinden geçildiği sürece, sarkaç, dairevi hareketini, ağırlaştırmak suretiyle devam ettirir. Diğer kenara ulaştığında, derhal durur. Mecra geçildikten sonra ise, su sanki arkadan sarkacı çekiyormuş gibi, sarkacın hareketinde sapma olur.

Bir su mecrasını tespit ederken, mecraya dikey olarak gidip gelinir; akış yönünü bulmak için de mecra yönünde yürümek gerekir. Şöyle ki: Eğer çubuk kullanıyorsak, kaynak yönüne doğru yüründüğünde, çubuk, elde dönmeye başlar; ağız yönünde gidildiğinde ise, çubuk hiç bir hareket vermez.

Sarkaç ile kaynak yönüne yüründüğü takdirde, sarkaç, akış yönünde salınım yapacaktır. Bazen de, saat yelkovanının aksi yönünde olmak üzere dairevi hareket yapar. Gene, ağız yönündeki bir yürüyüş sırasında, sarkaçta herhangi bir hareket görülmez.

Böylece, her 2-3 m.de bir, bu işlemi tekrarlamak ve ufak kazıklarla gerekli işaretleri koymak suretiyle yeraltı sularının akış yönünü tespit etmek mümkündür.

Derinlik ile suyun debisinin tespitine ilişkin radyestezi metodları çok çeşitlidir. Örneğin; suyun debisi; çubuğun hareketinin ve şiddetinin azlığı ya da çokluğuna ve sarkacın çizdiği dairenin çapına bakılarak tespit edilebilir. Amerikan Radyestezi Derneği'nin eski başkanlarından John Shelley, radyestezi çubuğuna, "Bu noktada ne kadar su bulacağım? Dakikada 15 litreden fazla mı?» diye soruyordu. Çubuk sağa doğru sallanırsa, bu 'evet' demekti. O zaman, 20 litreden fazla mı?» diye sorusunu tekrarlıyordu. Shelley, böylece, sola doğru bir sallanma meydana gelene kadar bu soru sorma işlemini sürdürüyordu. Suyun derinliğini bulmak için de aynı 'soru ve cevap' metodunu uyguluyordu. Radyestezistler arasında, bu 'soru ve cevap' metodunun çeşitli uygulamalarına rastlamaktayız.

Derinlik tespitini, bazı radyestezistler, çubuğun çekişini ilk kez hissettikleri yeri kaydedip, daha sonra, bu noktayla su mecrasının kenarı arasındaki mesafeyi ölçerek yaparlar. Bazen, çubuk, suyun üzerine gelmezden önce, bir kaç kez, ya aşağıya eğlir ya da yukarıya kalkar. Radyestezistler, bu hareketlerin adedine bakarak, derinliği hesap eder.

Günümüzde Sovyetler'de yapılan radyestezi çalışmalarında su aramaya ilişkin ilginç uygulamalar yapılmış, yeni bilgiler ortaya konulmuştur. Dr.Nikolai Sochevanov'un 1967 yılında yönettiği jeolojik keşif gezisi sırasında yapılan radyestezik çalışmalarla ilgili olarak tuttuğu notlar arasında şu satırlara rastlıyoruz:

«Chu Nehri üzerinden uçtuk. Gösterge [radyestezi çubuğu], bir su mecrasının alışılagelen türden bir profilini gösteriyordu. Fakat, akmakta olan muazzam su miktarına ve yüksek akış hızına rağmen, nehir, 'gösterge 'de özellikle kuvvetli bir tepkı oluşturmamıştı. Sadece, her iki yakada da kıyıya yakın yenerde, radyestezi gücü, radyestezi çubuğuna tam bir devir yaptıracak kadar kuvvetliydi. Anlaşıldığına göre, kıyı ile su arasındaki sürtünme, bu enerjinin açığa çıkmasına yol açan hususlardan biriydi. Su, insanları en kuvvetli olarak, muazzam miktarda bir suyun, yüksek bir hızda hareket ettiği yerlerde değil de, suyun büyük bir toprak kütlesini doyurduğu ve küçük kılcal damarların içerisinden yavaşça aktığı yerlerde etkiliyor gibidir»
    Dr. Sochevanov, radyestezi çubuğunun yaptığı devir adedine dayanarak, yeraltı akarsularının derinliğini ve cesametini tahmin edebilmektedir.

-------------------------------------

Ustam benim buradan vardığım sonuçlar:

Sarkaç gibi çubukların da işlevsel olduğu ama daha önce de dediğim gibi ikisinin de kullanımının oldukça hassas ve zor olduğu yönünde. Ayrıca bazı noktalarda sarkacın çubuğun çok ötesinde faydalı olduğu (her arama türünde olmayabilir tabi bilemiyorum)

Fakat özellikle su arama şekillerinin altındaki bir kaç paragrafta sarkacın neye göre nasıl salınım yaptığına dair detaylar var. Özellikle o kısımların size faydası olabilir diye umuyorum. Hani ileri geri, dairesel harekete geçmesi neye göre yeniden durması gibi.

Faydalı olması umuduyla, sevgiler saygılar.

-------------------------------------

PANDÜL (SARKAÇ)

Sarkaç birçok farklı amaç için kullanılabilir. Bunlardan bazıları yüksek bilinçle bağlantı kurarak sorularımıza yanıt alma, çakralardaki enerji dengesizliklerini tespit etme, Bir odadaki enerji dengesizliklerini tespit etme, çakraların dönüş yönlerindeki sorunları giderme, çakralardaki enerji dengesizliklerini gidermedir.
    Sarkaç konusunda en çok sorulanlardan biri sarkacın hangi maddeden yapılması gerektiğidir. Malzemesi çok da önemli değildir. (Kuarst), cam, pirinç hatta ahşaptan yapılmış bir sarkaç kullanabilirsiniz.. Özellikle enerji çalışmaları için bu maddeler çok önemlidir, aksi halde sonuç alma şansınız fazla olmayacaktır. Hatta sadece bu amaçla yüzük gibi bazı nesnelere ip takıp sarkaç haline getirenlerde vardır. Eğer programı doğru yaparsanız bu yöntemde işe yarayabilir.

Sarkacınızı hangi amaçla kullanırsanız kullanın önce onu istediğiniz amaç doğrultusunda programlamalısınız. Yüksek bilinçle bağlantıya geçip sorularınıza yanıt almak için sarkacınızı şu şekilde programlayabilirsiniz. Öncelikle sarkacınızı sol elinize alın, bir süre elinizde ve ona sevgi enerjisi gönderin. Daha sonra sağ elinize alın ve ister içinizden ister sesli olarak ona "Artık yüksek bilincimle bağlantıya geçmen ve sorularıma yanıt vermen için seninle çalışmak istiyorum. Lütfen sorularıma kesin bir hareketle cevap ver" deyin. Bu sırada sarkacınıza bakın ve onun hareket etmesini bekleyin. Ancak onu yönlendirmemeye çalışın. İlk başta talimatlarınıza uymayabilir, hareketsiz kalabilir ancak bir süre sonra yavaş yavaş hareket etmeye başlayacak ve hareketi gittikçe hızlanacaktır. Eğer hareket etmiyorsa içinizden aynı şeyleri bir kaç kere daha tekrarlayın ve gerekirse siz onu saat istikametinde döndürün bu evet diyin saat tersine ise bu hayır cevabı deyin aynı işlemi tekrar edin.

Sarkacınızı ne kadar çok kullanırsanız aranızdaki bağ güçlenecek ve yüksek benliğinizden yanıt almanız o kadar kolay olacaktır. Ancak sarkacı kesinlikle başka bir amaç için kullanmayın. Ona kimsenin dokunmasına izin vermeyin. Özellikle kuvars bir sarkacınız varsa onu da zaman zaman kristal arıtır gibi arıtın. Onu özel bir yere koyun ve elinize aldığınız zaman sevgi enerjisi göndermeyi ihmal etmeyin.
    Sarkacınızı kullanırken önce içinizden sorunuzu sorun ve düşüncelerinizle onu yönlendirmeyin. Eğer cevabın ne olmasını istediğinizi düşünürseniz sarkacı etkilersiniz ve size istediğiniz cevabı verir. Burada en önemli nokta dikkatinizi ona vermemeniz ve sorunuzu sorduktan sonra beyninizi boşaltmaya çalışmanızdır.

Sarkacınızı kendi düşüncelerinizle etkilemekten kaçının. Sarkacınızı ne kadar sık kullanırsanız o kadar kesin cevaplar alabilirsiniz. Sarkacınıza artık istediğiniz her soruyu sorabilir ve yanıtlar alabilirsiniz. Unutmayın yanıtı veren sarkacın kendisi değil, sadece yüksek beliğiniz ve sarkacınız yanıtı anlamanız için size elçilik yapıyor.

SARKAÇ – PANDÜL İLE İLGİLİ BİLGİLER
    Sarkacın ucu; kristal, yarı değerli taş veya metal olur. Ahşap olanları da vardır. Sarkacın kullanılmadan önce mutlaka arındırılması ve programlanması gerekir.
    Arındırma işlemi
    Sarkacın bizim ile uyumlu programlama yapabilmesi için dünya üzerinde var olduğu andan elimize gelene dek geçirdiği evrede toplamış olduğu negatif bilgilerden arındırılması için bu işlem mutlaka yapılmalıdır.
    Bulunabildiğince saf alkol alınır. Sarkaç zinciri ile birlikte, tümü alkolün içinde olmak üzere alkole batırılır. Saf alkolde bir saat beklemesi yeterlidir. Mümkün ise deniz tuzu, yok ise normal tuz kullanılır. Alkolden alınan sarkaç tuza koyulur ve sarkacın her yanı tuz ile ovulur.
    Bir mücevher kutusu veya güzel bir torbanın içi ada çayı tütsüsüne tutulur. Sarkaç tuzdan alınıp, soğuk suyun altında iyice yıkandıktan sonra kurulanıp bu kutunun veya torbanın içine konulur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)