Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üç Kızlar Mezarı

Status
    ülper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Üç Kızlar Mezarı

Bızım Memletete De Var Bır Evlıya Dıye Gecen Mezar.koyde Evımızın Yanında. Burada Devasa Kaynak Suyu Vardır Adı Gurlegen Suyu.koyun Eskı Mezarlıgı Bura ımıs Ama O Mezar Harıc Butun Mezarları Beledıye Sudan Dalayı Tasıtmıs Baska Bır Yere.bız Bılmeyız Koyun Eskılerı Anlatırdı. Bu Suda Hac Cıkarma Torenlerı Panayır Falan Olurmus. Yıne Bu Mezara Bır Gece Gokten Bır ısık Topunun Cırdıgını Bır Kac Dakıka Sonra Yukselıp Dıger Dagdakı Turbenın Orada Kayboldugunu Goren Olmus. Bunlardan Bırısıde Rahmetlı Babam.yıne Eskıden Burada Gelım Ve Amcamda Atlı Elınde Mesale Olan Suvarı Gormus.bırlerıne Sordum Bu ısık Dedı Cınler Buraya Kemık Yalamaya Gelıyor Dedımstı .bu Bolgede Bır Bırıne Yakın Cok Fazla Kaynak Suyu Var.bılmeme Bır Sey Cıkar Mı?

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Uc Kızlar Mezarı

Yanında Kı Agac ıhlamur Agacıdır Koyde Baska ıhlamur Agacı Yok Evet Bır Patıkadır Ama Zamanla Cok Degıstı Suyu Beledıye Aldıgı Zamanlar Mezarlık Tasınırken Taslar Alınmıs Alınmayanlar Ev Yapımında Kullanılmıs Yakınından Derede Akar Hatta Bırde Obuz Suyunu Eklersek 2 Suların ısmı Degısmıs Olabılır Bırtanesının ısmı Hacıolugu Suyu Dıgerın ısmı Yok Yakının Dakı Dıger Kaynaklarsa Su Bır Yerde Bırlestırılıldıgı Için Ismı Dahı Yok.ha Su Kacırmayayım Mezarlardan Bırı Karı Koy Dıkmen Dagındadır .bu Koye Dedıgınız Mesafeye Yakındır Sanırım Bır Acı Su Bılıyorum O Koyun Adıda ıncegerıs Koyudur

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bu Acı Su Bılmıyorum Sordugunuz Sumu Ama Dereye Yakın Dere Kenarındadır.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Mezarlar 1 Bızım Koyde Dıgerlerı 2 Farklı Dagın Zırvesınde Arzzı Cok Engebelı Orman Ve Fındıklıkla Kaplı Oldugundan Agaclar Hakkında Zafla Bılgı Veremıyorum.sadece Bugun Kı ısımlerden Bılgı Verebılıyorum.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bu Bolgede Cok Fazla Kaynak Suyu Var Bunlardan Bırıde Maralon Suyu

Status
    teyipci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı
    O suların yanında ne ağaçları var. Bir tanesinde gene ıhlamur vardır.O çeşmenin suyu akmaz.Çeşmede at eşek bağlamak için halka ve demirler çakılıdır.
    bizim köyün altında da eski bir değirmen var ve o değirmene kuş uçumu 500 600 metre mesafede kuzeydoğusuna kalır suyun ekşi gibi acı gibi akan bir çeşme var. o çevrede o tadda su başka hiç yok birde su sarıya yakın bir renkte akıyor usta sana kaç oldu sorayım diyorum uygun zaman denk gelmedi bölgenin toprağı kızıl taşları kayaları da ama çeşmenin olduğu bölgenin. ben oradan yani çeşmenin yanından yaz oldumu balık tutmaya geçerim bundan 2-3 sene kadar önceydi orada 2 kişi gördüm yaşlı topsakallı pipolu alçak boylu askılı pantulonlu kasketli ellerinde bastonları bizim bölgenin insanını bırak ülkemizin insanına benzemiyorlardı hani filimlerde olurya yaşlı bodur proflar aynı o tip ikinci ilginc bi konu değirmenin tam karşısına izmirli olduğu söylenen bir arkolog ev yaptırdı ev dediğim basit uydurma birşey tala damı desek daha doğru olur fakat adam kısa zaman sonra ölmüş diye duydum o adamın bir beklentisi olmasa ne arar öyle yerde oralarda salam bir emanet var ne bilmiyorum o kadar araştırıyorum geziyorum fakat göze gelen bir işret sembol bulamıyorum çeşmele değirmenin bir alakası olabilirmi başka ne aramalıyım.değirmenin yakın zamana kadar çaılıştırıldığını biliyorum çocukluğumuzda rahmetli babamla un yaptırdık hiç unutmam inşallah gözüne çarparda okursun usta

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    148
    Beğenilmiş
    64

...Arkadaşım teyipci senelerdir sitemizde üyesiniz hiç konu açmamışsınız..burda konu içinde konu açmışsınız hata konular karışır,,kendinize yeni konu açıp mevkinizi çeşmeleri ile,değirmeni,çeşmeye yakın uzak yaşlı ağaçları ile,deresini ,yollarını ,,varsa yatır mezar,,araştırıp resimleyin ve kroki haline getirin mutlaka OMEGA ustamız ilgilencektir ve yorumlara görede devam edersiniz araştırıp bilgi sahibi olursunuz kolay gelsin hayırlara vesile olursunuz inşallah saygılar...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Üç Kızlar Mezarı

Ustam su o kadar coşkulu çıkar di ki değirmen çalıştırdı.hac da suyun çıktığı yerde oluşmuş golden cikarilirmis.devlet suyun çıktığı yere depo yapıp suyu şebeke suyuna bağlıyor 1950 yılın da.tani bir çeşme falan su an yok. Ihlamur dediğin mesafededir 2 sene önce oda kesildi. Ihlamuru yanında kor bir su daha çıkar. Olduğu yer fındıklık olduğundan meyve ağaçları kesilmiş.bildigim eski ağaçlar armut elma ekşi,cam ve Kara yemiş .yanlız suyun 5 mt yukarısında 2 taş var birisi ortadan geniş kanallı diğeri yanlardan oyulmuş üstü düz,30 cm 1 metre civarında.

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

@ülper ustam kafama takıldı bu tür yerlerde sahiplenmeler hemen hepsinde vardır gece geçersin rahatsız eder seni bu tür olay yaşanan yer var mıdır bahsetmiş olduğun civarda ve bunlar son bul mu..

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bu bahsettiğim olaylar eskiden olan olaylar. Amcaların babalarının çocukluğunda şimdilerde öyle birşey söz konusu değil.yanliz ışığın toprağa girip bir müddet sonra çıktığını gören 3 kişi var.bu tür olayları eskilerden dinliyoruz masal gibi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)