Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çalılı Dede

Status
    ramazanaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ege
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    5

Çalılı Dede

selamün aleyküm.arkadaşlar.aşağıda krokide göstermeye çalıştığım şekilde bir dedemiz var.adı çalılı dede olarak anılıyor.bölgenin en yüksek dağında tam zirvede.calılıkların arasında,yeri belli belirsiz bir durumda..doğusunda kale,güneyinde arena mevcut,ve yine güneybatı yönünde(2km kadar)kömür ocakları hala faaliyetleri devam ediyor.tarihte yine altın ocakları olduğu söyleniyor.kuzeyde,alttan oyulmuş KAZANKAYA denilen kaya var.ama henüz bunu görme şansım olmadı.çevrede ilgimi çeken olaylarını krokide mümkün mertebe göstermeye çalıştım..konumun çözülmesinde katkıda bulunabilecek tüm arkadaşlardan yardım rica ediyorum.şimdiden herkese teşekkür ederim..

Status
    bayatlifirari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    45
    Beğenilmiş
    40

Cevap: çalılı Dede

konunuz tarafımca olması gereken bölüme taşınmıştır

esenlikle kalın
    VERİLEN TÜM BİLGİLER ÖN ARAŞTIRMAYA YÖNELİKTİR.
    KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM,TARİHİMİZİ KORUYALIM VE SAHİP ÇIKALIM.

Status
    Nereden
    ege
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    5

düzeltme için teşekkür ederim.saygılar..

Status
    aziha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    65
    Beğenilmiş
    33

çeşme yokmu veya kaynak yakında üçgen tarla varmı ?

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    65
    Beğenilmiş
    36

Bura ademin yeri.yani adamın.para 3 kuyudan birinde.450 metre gibi mağara kuzeybatısında 4 tane çakıl yıgma.14 km acı su. Uyar mı.

Status
    Nereden
    ege
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    5

çevrede bilinen mağara yok ustam.kuyuların üçünde su mevcut..bakım onarım görmüş...krokiye göre en üstteki kuyuda su çekilmiş.acı suyu buldum kuzeybatıda.ama orada takıldık..baska işaret olabilecek bişiye rastlayamadım.şu anda suyun yeri değişmiş zaten.200 mt. kadar altında dere icinde su köprüsü var.ama suyu nereye taşımışlar anlayamadım..çakıl yığmasını araştırayım..ama 14 km.biraz fazla değilmi usta.selametle

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    65
    Beğenilmiş
    36

Fazla sallamışım.üstad omega el atarsa öğrenmiş oluruz

Status
    Nereden
    ege
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    5

ustam ilginiz için özellikle teşekkür ederim.usta,sanduka kaya ile dede arasında,daha çok çay kenarlarında görmeye alışık olduğum beyaz yapılı bir ağaç ilgimi çekmişti(söğüt değil)dedeyle arası 60 mt.yine aynı hizada 60 mt sonrası sanduka,,,,sorup soruşturdum,çevrede tahta köprü bilinmiyor,karaağacı ve cevreyi daha iyi detaylandırmak için en kısa zamanda tekrar gidip araştıracağım..şöyle bir durumuda izah etmeye çalışayım.kuyuya yakın olan meşenin kuzeybatı tarafında yerden oyuk,güney tarafında kesik dalı var,yine bu kesilen yerden üçgen şeklinde kasıtlı olarak parça alınmış.hemen önünde 20 mt kare kadar düzlük alan var.resmin solunda görünen yollar anayol dahil hepsi yeni sayılır..allah cümlemizin gönlüne göre versin.selametle...

Status
    Nereden
    ege
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    5

Cevap: Çalılı Dede

Ustam.gecen hafta içinde,yine bölgeye resim alma amaciyla gitmiştim.arazide ıslah için çalışma yapmışlar,tabi bizim selaleyide biraz yaklaşınca resimlemeye değer bişi kalmamış.ama yine anlatmaya çalışayım..kaydırak dediğimiz yere karsidan bakınca, sağ tarafta,başında ve boynunda çiçekleri, fiyonkuyla beraber,sol tarafta yani tam karşısında erkek.kızın başının hemen arkasında, sızıntı halinde su çıkan var.bu su, sızarak iki başın ortasındaki çanaktan taşıp kaydıraktan süzülür ve öpüşen çift ortaya çıkar..
    Ustam.yine kızın tam altında kayada yanık izleri,sol tarafta erkeğin olduğu yerde incir ağacı mevcut, şu an henüz meyve olgunlasmadigi için mor incirmi bilemiyorum..
    Şimdi ustam.biz bu inciri gözümüze kestirdik, ama ustamiza danışmadan olmaz dedik.gönlümüz ve kulağımız sizde ustam..selametle inş..
    Kimse benim kimsesizliğimden cesaret bulmasın, en güçlü anımdır yalnızlığım.!!
    Çünkü ben daima
    Tek başıma CUMHURiYET 'im...

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    989
    Beğenilmiş
    200

Cevap: Çalılı Dede

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şelaleye doğru bak kollarını yanlara tam aç sol kol hizasına tam 13 metre yürü. Gördüğün kayanın önünde toprak var, o kayada dikine bir de çizgi var, kayanın önündeki toprağı 50 cm aç, tavuk ve civcivleri bulacaksın.Hepsi kabartmadır. Civcivin birisi tavuğun üstünde ve geri bakıyormuş.
    Şelaledeki çanak büyüklüğü 30 cm civarıdır, derinliğini de kontrol et. Çanak dibinde de bir işaret var. Keçi ayak izidir. İçindeki kumu boşal göreceksin zaten.ak
    Gene çanak yakınında suyun aktığı yerde çakılı demirler var. sol tarafta da 3 tane benzer işaret var.
    İnciri falan bırak şimdi.Dediklerimi bul para çok büyük. Kaç değirmen sizin köyde 7 mi 8 mi.
    Sola 13 metre yürüken mihrap şeklinde de bir kaya göreceksin.Daha ne diyeyim sana.

Sen bilirsin ancak söylediklerini teyit ederse bir tanesini söyle abi dediğin gibi nasibi varsa bulur.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)