Sayfa 6 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 345678 SonuncuSonuncu
Toplam 73 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kazankaya

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    526
    Beğenilmiş
    148

Cevap: Kazankaya

@OMEGA merhabalar ustam valla ne deseniz haklisiniz fazla gezinemedim ondandir ustam elimden geldigince ogrenmeye calisiyorum sizlerden, bu yorumunuz artik bana referans olcak elime kagit kalem alip araziye cikma vakti geldi bolgede ne kalmis neleri yok etmisler bir arastirma yapcam insallah, anladigim kadariyla baraj cogu seyi yoketti. Karsisinda beyaz tasli olan degirmeni biliyorum ve babama sordum beyaz tasi yoklamislar ustam hediyesi varmis sanirsam isareti de varmis yada kirdilar. Fazla bilgisi yok kendisinin diger degirmenleri pek bilmiyor ama ben ogrenirim ama iste baraj yolu yapildi bu derede.., bu degirmenin ustunde de tepede bariz yigma varmis orasi da alinmis. Bildikleri bunlar. Bu bolgede sanki fazla mi oyalaniyom biraz genis capta gezmem gerekiyormus. Tumulusu bulabilirim. Burayi benden daha iyi biliyorsunuz ustam, bu arada uydu goruntusu atsam bolgenin arastirmam gereken yerler goze carpar, 2 gun sonra bolgeye gidiyorum insallah fircayida yedim ustamdan insallah konumun devami getirecem
    kurtbaba (29.Haziran.2020) Bunu beğendi.

Status
    waldner10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    63

Ben vakti zamanında bir kazankaya gördüm. Foto da çekmiştim buraya atmıştım kaldı. Arazı çok ilginçti. Dere ve yolun kesiştiği yerde üç mezar vardı turbe gibi. Bu uc mezarın yanında 25 metre mesafe de aci şu vardi. Dereyi takip etmeye basladik. Derede kamyon büyüklüğünde kayalar vardı. Ilk önce bi su birikintisine geldik. Deresaga doğru L şeklinde dondu sonra tekrar sola doğru kıvrılarak düzeldi. Bir selaleye vardık. Selale 2 3 metre den kazankaya denilen kayanın içine ordan da tekrar 2 3 metra aşağıya tazyikli sekilde akıyordu. Lâkin burda da gölet gibi olmuştu şu. Ve ilerlemek mümkün değildi ileriye. Orda kaldık gerisi de gelmedi. Dereyi takip ederken taşlarda yuvarlak yuvarlak oymalar mevcuttu suyun içinde kalıyordu. Bir köyün yakınında idi. Derenin geçtiği vadide bu yuvarlakların ordan bakınca sağ tepe de kalıyordu köy. Köy engebeli idi. Köyün en yüksek yerine cami tepe diyorlardı. Ve bu tepeden sürekli eski para çıkıyordu. Ne tür para çıkardı bilmiyorum. Lâkin yakın köyler de dahil bilir ordan sürekli tek tek para çıktığını. Fotoğraf istenir ilgi çekerse bende atabilirim örnek olması açısından.

Status
    Beğenmiş
    526
    Beğenilmiş
    148

@waldner10

Ustam konumun günceli gelebilir
    Sizin konularınızı inceledim herhalde paylaştınız bahsettiğiniz yeri oraya paylaşırsanız çok daha iyi olur veya yeni konu açıp aktarabilirsiniz bilgiye öğrenmeye açız
    Sadece bilgiler ekleyebilirsiniz buraya sıkıntı yok.
    Görmek isteriz lakin bu konum güncellenecek konunun dağılmasından korkuyorum çünÄ·ü sizin yerler de benim konumu gölge de bırakabilcek nitelikte o riski alamam

Status
    waldner10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    63

Alıntı 4LF4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @waldner10

Ustam konumun günceli gelebilir
    Sizin konularınızı inceledim herhalde paylaştınız bahsettiğiniz yeri oraya paylaşırsanız çok daha iyi olur veya yeni konu açıp aktarabilirsiniz bilgiye öğrenmeye açız
    Sadece bilgiler ekleyebilirsiniz buraya sıkıntı yok.
    Görmek isteriz lakin bu konum güncellenecek konunun dağılmasından korkuyorum çünÄ·ü sizin yerler de benim konumu gölge de bırakabilcek nitelikte o riski alamam
    Çok ilgi çakmadı ustam. Yada biz üstüne düşmedik. Epey zaman oldu 5 6 yıl sanırım. Ama oralarda kimse ellemez bir yeri. Biraz zaman da gerekli oralara bakınmak için. Ama bir konu acarım tabi ki ustalar da isterse neden olmasın. Foto da cekerim.

Status
    Beğenmiş
    526
    Beğenilmiş
    148

@waldner10

Sen aç ustam yeniden veya konunu güncelle inceledim çok güzel yerler çok güzelde yorumlar almışın konularına. Zamanında usta da yorum yazmış. Konuyu derleyip toplayıp güzel bir şekilde sunarsan çözüme ulaştırmaya çalışır ustalar. Bizde bu şekilde yararlanırız kim bilir.

Status
    Beğenmiş
    526
    Beğenilmiş
    148

Selalenin ic taraflarinda balik ve guzel bir hac isareti ustalarin dikkatine buyuk bir bicimde hac..

Yakin cekim

Yakin cekim

Yakin cekim

Yakin cekim az arkasi

Uzak cekim

Uzak cekim

Selale ici goze carpan noktalar

Supheli kaya

Selalenin dusus noktasi guzel cekim degil yalniz paylasiyorum

Ust tarafi duzluge baglanan yerlerden bir kare

Simdilik bunlar ileriki zamanda daha neler kesfedecem kim bilir kotu sunum biliyorum en sonda nasip olursa komple guzel bir sunum video ve resimlerle tekrar gelecem ustalarim Allah nasip ederse

Status
    Beğenmiş
    526
    Beğenilmiş
    148

Videosunu atiyorum ustalar
    Bana gore haç şelalenin duşuş yaptiği yeri gösteriyor yani suyun düştüğü yer. Düştüğü yerde ise balık resmedilmiş işarette doğruyum ustalar sizlerin fikirleri nedir
    Zamanla benim gordugumu cizimle gostebilirim ustalarim

Şelalede Balık ve Haç - YouTube
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    Noxrowde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    43
    Beğenilmiş
    87

Status
    Beğenmiş
    526
    Beğenilmiş
    148

@Noxrowde

Ustam dediginizi gormemis fark etmemistim sanki birsey var ben sezemedim tam ama papaz diyosan olabilir magarasi var cunku.. bakalim diger ustalar neler aktaracak
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    Noxrowde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    43
    Beğenilmiş
    87

Alıntı 4LF4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Noxrowde

Ustam dediginizi gormemis fark etmemistim sanki birsey var ben sezemedim tam ama papaz diyosan olabilir magarasi var cunku.. bakalim diger ustalar neler aktaracak
    Dur bir üzerini çizip atayım bakarsın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)