Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Horotepe

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

Cevap: Horotepe

Alıntı hvefam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurtbaba kardeşim seni benim bölgeme ***ürsem, desem ki bütün işaretler burda hadi bul, bir tane bile bulamazsın, ben iki sene bu arazide yatdım geceledim, sabahladım arazinin milim milim resimlerini çektim ve nihayetinde bu yerleri bulabildim. Yoksa oturup bilgisayar başından uydudan bulurum işi mümkün değil malesef kardeşim, ben yerini bulduğum yerleri bile uydudan bulamadım.. Bu adamlar öyle işaretler yapmışlar.. İki sene boyunca önünden defalarca geçtiğim taşları, yolları, köprülerü anca iki senede çözebildim..
    ustam lütfen yanlış anlamayın sizden ricam fark edilmeyecek yerlerde de işaretleri vardır bunların elbet. her resim arka planı gösretecek diye bir kural yok resim nereye istersen oraya çekersin. NET 2-3 resim görsek..

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Alıntı LAZURAYY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam lütfen yanlış anlamayın sizden ricam fark edilmeyecek yerlerde de işaretleri vardır bunların elbet. her resim arka planı gösretecek diye bir kural yok resim nereye istersen oraya çekersin. NET 2-3 resim görsek..
    Bundan daha net ne ***ereyim kardeş, bak bakalım..

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Belge 3: Öküz Boynunda Çan Var;

Dereyi daha yukarı takip edersek dağın alan kısımlarında SARI MEŞELİĞE geliriz. Sarı meşeliğin tam ortasında iki öküzü kıç kıça yatar vaziyette yaotık.Öküzlerden birini siyah diğerini ise beyaz taşa yaptık. Öküzlerden birinin boynunda 7 lokmalı zincir diğerinde bir çan vardır, bu çanda 3 adet altın vardır. 7 lokmalı zincirli öküzün böğründe harita ve 500 adet altın bulunmaktadır. Beyaz öküzün baktığı yerde tam 51 adım ilerisinde yere yakın bir taşta bir kız elinde bir tutam ot öküze uzatır vaziyettedir. Bu taşın 4,5 arşın altında 900 okka gelen bir kazan altını yerşleştirdik. Bu oyalandığımız yerler, VEZİR tepenin batı istikametidir. Biraz daha yukarıdaki kısımlarda KİRAZLI YAYLAda 1 tek öküz boynunda ÇAN ile otlar vaziyette görülecektir.
    Bu çanda 500 adet mahmudiye altınla bu bölgenin haritası konmuştur. Buraya iki saat mesafede bulunan ERİKLİ yaylada pek çok nişanlarımız vardır.

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Biraz daha yukarıdaki kısımlarda KİRAZLI YAYLAda 1 tek öküz boynunda ÇAN ile otlar vaziyette görülecektir.
    Bu çanda 500 adet mahmudiye altınla bu bölgenin haritası konmuştur.

Status
    Dogrular - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Hayirli aksamlar ustalarim sayin kurtbaba ustam tekrar araziye ciktim bu hora tepenin daire seklinde olan 41 taslarin ordan kafamizi kaldirip baktigimizda 3 dikili tasimizi goruyoruz. Bu taslarin 30.40 adim uzaginda 2 adet kuyu acilmis.biri ana kayaya kesme kuyu digeri taştan örme acilmis sizin mezar dediginiz bunlarmiydi acaba.3 .cu kuyu gormedim bu 3 dikili tasa 20 adim uzaginda eskiden cesme varmisti su an hic yeri belli degil suyuda alttan kayip olmus eskiden kullanilirmisti cesme hic ibaresi kalmamis .bu zirvede duz yerde yolun kenarinda hemen.bir cesmede bu 3 dikili taslardan 250.300 metre asagi dogu yonunde suyu akiyor ve bu yine zirve 3 dikili tasin dogu yonunde 100.150 adim gidersem 11 kadar daha tas yigmasi var bunlari yeni buldum aralari 20 adim civari 1 er kamyon taş var ortalama herbirinde ve dagitilmamis bunlar bazilari duzgun bazilari yayilik alcak resimleri mevcut fakat siteye resim farkli pc dende denedik resim gitmiyor engellimi acaba uyelikte anlamadim saygilar.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

Alıntı Dogrular Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimleri mevcut fakat siteye resim farkli pc dende denedik resim gitmiyor engellimi acaba uyelikte anlamadim saygilar.
    Öyle bir şey yok ustam, yükleyebilmeniz gerekir. Hiç bir üyede fotoğraf yükleme özelliği kısıtlanmış değildir, selamlar.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Dogrular - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Sagolun ustam daha once yuklemistik simdi ayni seyi deniyoruz yukleniyor diyor resim.gozukmuyor anlamadim.saygilar.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

Alıntı Dogrular Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagolun ustam daha once yuklemistik simdi ayni seyi deniyoruz yukleniyor diyor resim.gozukmuyor anlamadim.saygilar.
    Yine de her ihtimale karşı kontrol ettim ustam hiç bir problem görünmüyor. Gayet kolay bir şekilde fotoğraf yükleyebiliyorsunuz üyeliğinizden.
    Fotoğraf yüklerken bir şey yanlış yapılıyor olabilir.

Tam olarak hangi şekilde yüklemeye çalıştığınızı ve hangi ekranda nasıl bir sorun yaşadığınızı bana belirtirseniz detaylı anlatım ve örnek görsellerle adım adım izah etmeye çalışırım.

kurtbaba ustanın konusunu dağıtmayalım. Bana ister mesajla ulaşabilirsiniz, isterseniz "Serbest Kürsü" ya da "Define Kahvesi" bölümünde bir konu açabilirsiniz detaya inmek adına hiç fark etmez.

Sonuçta burada fotoğraf yüklemek en çok kullandığımız şeylerden biri ve bu konuda sorun yaşamanızı istemem.

Ben size o fotoğrafları kolayca yükletirim, siz rahat olun.

Saygı ve selamlar.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,hayırlara vesile oluruz inşallah,hayırlı sabahlar,,
    hvefam abim benim nedim sana ALLAH gönlüne göre verir inşallah,başarılı olursun,iyi güzel insansın bide şu büyük konuşmaların ve iddaaların olmasa daha çabuk sonuca gidersin,çok ön yargılısın,size ağzından salyası akan kurt resmini paylaştım görmedinizmi,,,
    arkadaşım doğrular dikili taşları karıştırdın gibi geldi bana tepedeki 3 dikili taş bir tanesi keman veya kkemençeye benzetilmiş,öteki 3 dikili taş tepenin dışında 3 mezarın olduğu yer,,tepe dışındaki kuyulardan haberim yok bu 3 kuyu karahasanköyünde veya yakın çevresinde var,horotepenin üüstünde bir kuyu var 21 metre derinlik tepede gördüğün kalabalık yığma taşların altından iniyorsun,bu tepeye yakın ççeşme horo tepeye çıkarken ambarkayanın altındaki çırçır çeşme veya ağa çeşme veya başka isimlerle anılan çeşmedir,teşekkürederim,saygılar...

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

...hvefam abim benim,size özel arşivden seçtim,face definecileriyle karıştırma beni senin yaşın kadar define muhabbettlerinin içindeydim,kardeşim dediğin için ve samimi olduğunuzu düşündüğümden ve ameliyat olduğunuzu söylediğinizden saygıyla abim diye hitap ediyorum,hiçbir kimsenin sınırıma girmesine musade etmem bilesin,ilk definemi ermenilerden kalan ahşap evimizin altında yumurtaları toplarken eski tarihi paraları buluyordum 6-7 yaşındaydım,memleketimde eşkiya bölgesidir,dayılarım,amcalarımda define ararlardı,dışardanda çok defineci gelirdi,muhabbeti eksik olmazdı,sizi kırmak,üüzmek gibi bir niyetim yok,hayel dünyasından çıkın gerçekci olun,yasalardan haberin yok,bütün yerlere izin alıcam kazı yapıcam gibi yorumlar yazıyorsun,volçanın yerlerine izin alıp müsade etselerde bitirmeye senin benim ömrümüz yetmez,elinde net birşeyde yok,harita çizmişsin karışık kelle,işkembe çorbası gibi olmuş,belgelere göre örnekkler veriyon hiçbiri gerçk değill okuduğun belgelerin,,teşekkürederim,saygılar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)