Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 56 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karatepe

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    167
    Beğenilmiş
    17

Cevap: Karatepe

Peki oyleyse 36 muhitde varmis yani buda onlardan bitane olamazmi yada bu 36una ait hicbir soylemim uymuyor mu yada siz sadece gezindiginiz bildiginiz karatepe hakkinda mi bahsediyorsunuz hocam

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

...Arkadaşım,,ANADOLU'da 7 bölge 21 mühit var evet,gerisi sınırlarımızın dışında kalır,hepsini bilmem mümkün değil,biliyorum diye hiç bir zamanda iddam olmadı,geçmişde alınmış notlardan yazdığımı her seferinde yazdım ve bildiğime gördüğüme inanırım,eşkiya bölgesinde ve mühitlerinde namlı isimler aynı ve yönleride aynı,tabiki işaretleri ve işçilikleri farklıdır aynı olması mantıklı değil,daha sonra bir bölgeden farklı bir mühite taşınmış işlerde vardır karadenizde karşılaştım gördüm çok yakın mesafeli yerlere bu namlı isimlerde verilmiştir,,
    Bu eşkiya bölgelerinde ve mühitlerinde önemli olan işaretlerin izini sürmektir,çözümünü bulmaktır,bunlarda işaretlerin kendisinde saklıdır,bu sebeplerle her zaman farklı zamanlarda çekilmiş teknik resimler çekilmeli,bu mühitlerde volçana ait semboller vardır,kurt en önemli hayvan figürüdür,sizin anlatımınıza göre evet burası karatepe'dir demem hayal ve yalan olur,araştırırsınız,teknik resimler çekersiniz,açarsınız konuyu, bakarız,görmeye çalışırız,anlarız,ustalarımız ve tecrübeli arkadaşlarımızda bilgilerini,gördüklerini paylaşır,,saygılar...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Megamoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Arkadaşım,,ANADOLU'da 7 bölge 21 mühit var evet,gerisi sınırlarımızın dışında kalır,hepsini bilmem mümkün değil,biliyorum diye hiç bir zamanda iddam olmadı,geçmişde alınmış notlardan yazdığımı her seferinde yazdım ve bildiğime gördüğüme inanırım,eşkiya bölgesinde ve mühitlerinde namlı isimler aynı ve yönleride aynı,tabiki işaretleri ve işçilikleri farklıdır aynı olması mantıklı değil,daha sonra bir bölgeden farklı bir mühite taşınmış işlerde vardır karadenizde karşılaştım gördüm çok yakın mesafeli yerlere bu namlı isimlerde verilmiştir,,
    Bu eşkiya bölgelerinde ve mühitlerinde önemli olan işaretlerin izini sürmektir,çözümünü bulmaktır,bunlarda işaretlerin kendisinde saklıdır,bu sebeplerle her zaman farklı zamanlarda çekilmiş teknik resimler çekilmeli,bu mühitlerde volçana ait semboller vardır,kurt en önemli hayvan figürüdür,sizin anlatımınıza göre evet burası karatepe'dir demem hayal ve yalan olur,araştırırsınız,teknik resimler çekersiniz,açarsınız konuyu, bakarız,görmeye çalışırız,anlarız,ustalarımız ve tecrübeli arkadaşlarımızda bilgilerini,gördüklerini paylaşır,,saygılar...
    Selam arkadaşlar karatepede çerkez eyeri hakkında bilgisi olan var mı varsa bilgilerimizi paylaşalım. İyi akşamlar

Status
    hunter41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    4

kara tepe istikametine ilerliyoruz. Yolumuzun deniz tarafında etrafı taş duvarla çevrili çobanına ait kulübesi bulunan kapısı denize karşı Domuz Koturası var. Daha ileride çok az suyu bulunan Çatak Deresi üzerine kurulmuş sade mermerden mamul korkulukları dahi bulunan süslü Efendi Köprüsü’nden geçtik ve nihayet daha ileride anayoldan ayrılarak Kara tepe’ye tırmandık. Zirveye yakın kayalıklar önünde yol ikiye ayrılmıştı. Mıntıkanın iç kısmına giden yolun ağzında yerdeki ve yerli olan kayaya tam takım ve üzerinde binilmeye müsait ön sol karşısında kantarması asılı bir Eyer yapılmıştı. Kara tepe’nin en hakim noktasına denizden çıkışımızdan 4-5 saat sonra gelebildik. Buralardaki bütün kayalar kırçıllı ve işlemeye müsait mermerdir. Elimizdeki mevcudu koymaya müsait yeri seçtik. Bu arada kayalıkların en yüksek yerinde gözcülük yapan arkadaşımız daha evvelden yapılmış bir işareti haber verdi. Şöyle ki; bu işaret içerisinde iki kişi rahat yatabilecek etrafı kıyılıklı ve kornişli bir Tekne idi. Kendi işimizi gördükten sonra bu Tekne’nin gün doğu köşesini kırdık. Etrafı göz muayenesine tabi tuttuğumuzda kraliyet devrinden kalma bir de Höyük gördük. Artık işlerimiz bitmişti. Çerkez Eyeri’nin önündeki yoldan Kurt Tepe’ye doğru yola koyulduk.
    izinsiz kazı suçtur

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bu bilgi hangi bölgeye ait 7 bölgedeki çerkez eyerini soruyorum?

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bu bilgi hangi bölgeye ait ? 7.bölgedeki çerkez eyeri hakkında bilginiz var mı varsa paylaşalım?
    İyi akşamlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)