Sayfa 11 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 891011
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 102 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karanlık Dere

Status
    murat_tirebolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    fındık kenti
    Beğenmiş
    40
    Beğenilmiş
    27

Cevap: Karanlık Dere

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Selamunaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,,Osmanlı topraklarında 12 bölgede 36 mühitde çeşitli özelliklerde karanlık dere vardır,,

...karanlık dere erikli bölgesinde veya yaylasındadır,,
    ...karanlık dere günde 1.5 saat güneş alır kalyon gibidir bu yüzden karanlık dere denir,,
    ...bu derede 3 değirmen vardır bu değirmenlerden biri alibey değirmenidir,,
    ...bu derenin 7 çeşit ismi vardır,,
    ...karanlık dere,,
    ...kanlı dere,,
    ...harami dere,,
    ...papaz dere,,
    ...yılanlı dere,,
    ...geyikli dere,,
    ...alabalıklı dere,,
    ...hayırlara vesile oluruz inşallah saygılar...
    merhaba kurtbaba dedin gibi karanlık derenin bir çok ismi var fakat hepsininde anlamları vardır. mesela bu yılanlı dere dedin muhit yılanlı bölge diye geçiyor ve buranın ana işareti lale resmi ve yanındaki büyük mezarı
    HERKES BİLGİSİ KADAR ÖZGÜRDÜR...

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    23

Cevap: Karanlık Dere

Alıntı mataraxs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belgede der ki biz ...... değirmenin yanındaki 3 taş dikili nuska şeklinde olan yere ........ mezara koyduk yerden ayrıldık ve kara derenin kenarı sıra elmalıktan geçerek devam ederken burda kara dereye akan köpüklü bir kör pınar vardır onun ........ 3 kulplu kazanı koyduk ve yola devam ederiz ve yolumozun üstünde ........ çeşme vardır .... köye giden yolun üzerinde ve bu çeşmenin arkasında dut ağacı ve dutacının yanında......... koyduk ve buranın çapraz yama karısında tabla taşı neyse detaylara girmiyece ve burdan deva ederken .......dağı vardır ve bu dağın etekleri kompile mezardır ve başlangıcında bir hamam ve dağın tepesine yakında kilise vardır ve devam ederiz yola dağın öbür yüzüde mezarlıktır ve devam ettik ve çortok köyüne geldik devamı varda neyse yani karanlık yada adı geçen dereler tekdir bölgel bölge değişiyor kolay gelsin kurt kardeş dedin gibi bir şifreli yeri bulup sabitleyip ve işaretleri bölgeyi teyit edin ce gerisi geliyor bu bana yada gerçek belgeleri bilgileri bilen için geçerlii ama bilgiler internette yazıldığı gibi değil gercekleri vatandaş nerden yada nasıl emin olsun bulsun neyse kolay gelsinnn kurt kardeşşş
    Selam matarakx.Bir hususu belirtmekte fayda var.Bir bilgi verecekseniz cümleleri tamamlamak gerekiyor.bazı kısıtlamalar olunca arkadaşlar bildiği yerlerde dahi acaba der.yani bildiği yerde dahi endişe eder. Çekimser kalır.sizin bahsettiğiniz bu konu daki değirmenin başındaki muska taş ını ben dağarcık değirmeni açıklamasında siteye ekledim .yanı dağarcık değirmeni konusuna gir orada göreceksin. Gelelim dama taşına halen duruyor çünki ana kaya ve sergen bir kayadır..Balık duruyor.isli magra duruyor.bu yazdığım işaretlerin içinde sadece muska taşın resmini çektim ve sitede var.Asıl mesele karanlık dere diye takma isim yapılmasıdır ve bu isimler şaşırtmak için takma isimler.ayrıca Papazin magrası nıda papas sarsamka diye konu açdım bunlar hepsi aynı derede.Saygılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)