Sayfa 9 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 67891011 SonuncuSonuncu
Toplam 106 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karanlık Dere

Status
    murat_tirebolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    fındık kenti
    Beğenmiş
    44
    Beğenilmiş
    31

Cevap: Karanlık Dere

Gittin zaman 3.suyun 10 adım ilerisini bak ne var kervan yolunda işaret yön tayın edecek işaretin var onu bul birde yıgmaları bir yokla alınmadıysa eğer ki sarnıç ağacınında olduğu yerdeki taşı yokla bakalım neler var hayırlı akşamlar
    HERKES BİLGİSİ KADAR ÖZGÜRDÜR...

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    115
    Beğenilmiş
    51

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,hayırlı,huzurlu,günler dilerim,hayırlara vesile oluruz inşallah,,
    bu eşkiyanın namlı konuları,bu şekilde ilerleme olmaz,konumuz karanlık dere,9 sayfaya gelmişiz,konu hakkında,biliyom,gördüm,benim orda bu dere diyenler,ne bir resim paylaşıyonuz,nede bildiğiniz derenin özelliklerini paylaşıyonuz,konuyu kendi aranızda muhabbete çevirmeyin,dikkat edelim,ricam olur,,varsa bilginiz,resminiz paylaşırsınız,konuyla ilgili varsa sorunuz sorarsınız,,
    Esbetan74 arkadaşım,bölgenin 5 ci olduğunu biliyorsan bu konulardada çok şeyler biliyorsun demektir,herkes bilmez hatda hala bu bölgeleri kabul etmeyen,karşı çıkan,trakya olduğunu,bulgaristan olduğunu,marmara olduğunu iddaa eden defineci insanlarımız var,hala tartışılır,siz bu bölgeyle ilgili ne öğrenmek istiyorsunuz,,
    Murat-tirebolu arkadaşım,gördüm,biliyorum,benim bölgemde hepsi,bilginiz,belgeniz tutuyorsa yazın demekle bu işler olmuyor,zamanında işgal altında kalmış yermidir,sahte mühit olabilir,boşaltılmış,başka bir mühite taşınmış olabilir,kendine bu yerlerdeki sarıları niye bulamıyom,diye sordunmu,,bu yerlerin özelliklerini,yakın araştırdın,işaretleri buldun,resimledin paylaşıma sundunmu,ne öğrenmek istiyorsun, bu,konuların içinde konular,yorumlar yapmamaya özen gösterelim,örnek olalım,bu şekildemi bilinçli,faydalı,öğretici,paylaşımcı insanlar olacağız,,
    murat-tirebolu bölgende çevrenizde çok defineci insanlar var,belki kendiniz,gitmediniz bilmiyorsundur,,sen sor dedin diye soruyorum,,erikli yaylanın,doğal, kaynak suyu bu karanlık dereye gelir,bu suyun çıktığı başlangıç noktasında el işçiliği ile yapılmış birkaç emare işaret yapmışlar,gören,bilen varmı bölgende,ne yapmışlar,bırakmışlar,,kolay gelsin,saygılar...

Status
    Esteban74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@kurtbaba Ustam doğru söylüyorsunuz bir anda muhabbete çevirdik. Afedersiniz...
    Ustam sadece 5. Bölge olabileceğini düşünüyorum. Asla çok fazla bilgim ve tecrübem yok. Benim öğrenmek istediğim 5. Bölgeyi diğer bölgelerden ayıran bir özellik varmı , gibi ustam.
    Saygılarımla...

Status
    Nereden
    fındık kenti
    Beğenmiş
    44
    Beğenilmiş
    31

Kurtbaba iyi güzel yazmışsın konu tartışmaya gelecek resim istiyorsun sende kendince haklısın hak veriyorum sarılara gelince Allah'a şükür sarıdan bol ne var bu dünyada neyse kısaca şunları diyecem evet Erikli yaylanın suyu karanlık derede birleşir orayı pek bilmem ama öğrenirim bilen arkadaşlarım o muhitte yaşayanlar var gelelim bu Erikli yaylaya yakın muhitte 3tepelere üç tepeleri bilirim eğer sen bu Erikli yayalasını biliyorsan kulaktan duyma bilgiler değilse tabiki biliyorsundur. Bu üç tepelerde birde kale mevcut ve elle yapılmış Kurugöl dedikleri bir göl dikili tas papazın mezarı mevcut vs vs sen bunları biliyorsan yaz bilmiyorsan boş yerlerde arama zamanına yazık,bu konuları işi bilene bırakalım ben lafımın arkasındayım seni sarılara bularım

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    115
    Beğenilmiş
    51

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,ANADOLU,muzun defineci insanları işde,ben sorayım,sen söyle,sen sor ben söylim,alıngan,sabit fikirli olurlar,bilmiyorum derim inanmazlar,biliyorum derim yine inanmazlar,,hayırlara vesile oluruz inşallah,,
    konumuz karanlık dere,Esteban74,arkadaşım,bu bölgelere ne özelliklerine göre rakam verdiler,hangi bölgede olduğumuzu nasıl anlarız,biliriz,tavuk ve civciv sayısına göre konuşulurdu,en çokda 7 ci bölge sorulurdu,aynı bölge içinde,kaçıncı mühitdesiniz buda önemli olmalı,rakamları kullanıp,hesaplar yapmışlar,,
    Murat-tirebolulu arkadaşım,niye alınıyonki,tutmuyorsa yazma dedin yazmadık,sor dedin,bir emare işaret sordum,bildiğim birşey,sizin bölgede aynısımı yapılmış,tutuyormu diye soruyonya,karşılaştırma yapmasak,paylaşmazsak,gerçek bölge ve mühitleri nasıl öğrenip,bilgi sahibi oluruz,,hem ben sarıları sevmim,gözlerimi bozuyor,enerjimi alıyor,gümüş olursa kabul ederim,teşekkürederin,saygılar...

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

@murat_tirebolu ustam anladığım kadarıyla zengin bir muhittesiniz ve ya öyle biliniyor.. öncelikle karadenizde çok ama çok fazla malzeme var tıpkı diğer birçok kıyı şeritler gibi. vakti zamanında hikayeler uydurudldu gömülerin olduğu alana uğursuz dendi sahipli olan yerlere zehirli dendi mal olan sulara v.s. ben paramı saklasam sen bul diye değil ben bulayım diye saklarım. sakladığımı bulsan bu kez ben bulamayım diye saklarsın di mi.. tıpkı EŞKİYA-VOLCAN muhabbetindeki gibi @kurtbaba ustam diyor ki bana ardes verme veya etrafı genişçe çekme ama emare denen resimlerden görsek belki seninki doğrudur belki benimki biliriz en azından ne olduğunu arayan insanlar boş yere zaman, para ve emek harcamaz.. her anlatılan muhit için çevremi gözlüyorum bakıyorum benzeyen her hangi bir şey yok belkide ben göremiyorumdur zamanla heyelanlar ile var olan göl dolmuş veya hiç var olmayan göl olmuştur taşkın ile dere gelmiş o meşhur at ahırını alıp gitmiştir kibilir köylü amca duvar için o işaretli taşı anlamadan biçmiş alıp gitmiştir v.s.
    diyeceğim şu ki ustalarım burada çok değerli bilgiler var. paylaşmak isteyen de var istemeyen de saygı duyarım fakat paylaşmadan yargılamak ta olmaz diye düşünüyorum. ben bu işaretlerden her hangi birini görmedim bu muhitlerden malzeme alanı da duymadım. benim eksikliğim olabilir fakat görmeden duymadan inanıyoruz işte ya tutarsa ya var ise diye umut ediyoruz.. ustam var ise bu işaretlerden günümüze kadar yaşayan görmek isterim...
    saygılar..

Status
    Nereden
    fındık kenti
    Beğenmiş
    44
    Beğenilmiş
    31

En yakın zamanda işaretleri yükleyecem arkadaslar biraz zaman lazım öncelikle Lale'den başlayacam nasip kısmet olursa

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

Alıntı murat_tirebolu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En yakın zamanda işaretleri yükleyecem arkadaslar biraz zaman lazım öncelikle Lale'den başlayacam nasip kısmet olursa
    hayırlısıyla bekliyoruz ustam

Status
    ÇALKAYA 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul pendik
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

karanlık dere gerçek dere değilki bir caddenin adı murat bey nasıl resim çekecekki

Status
    nurum52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    27
    Beğenilmiş
    2

Bir karanlık derede bizim buralarda var yaz kış hiç ışık almaz arazi çukur etrafta çok büyük ağaçlar olunca ışık almıyor eskidende almazmış zaten her yerde var karanlık dere

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)