Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kumpanya birlik değirmeni

Status
    Dogrular - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Kumpanya birlik değirmeni

Hayirli aksamlar kumpanya birlik degirmeni 3 degirmene su verir.fakat 2 degirmen piyasada ark ana tasa kesme ortalama 1000 adim.ark basi 6 kirisli baraj gibi yapilan set yeri.ark basinda ana kayada bana ayi soylenmisti ayi kellesi var sadece.fakat arki kayayi delip gecirme degil say kaya uygun kalmamis 4.5 metre kadar agactan diger kanala suyu atlatmislar.ve su kacmasin diye tas moloz horasanla sivamis.orgu horasan halen duruyo. tam bu nokta su atlatma yeri catili pehlivan kayalar yani kiz kolu ve ibrik resmi.malesef ibrik ucunda ucunda ve sap tarafindan para alinmis.burdan 300 adim yukarda karahasan koprusu daha gidebilcemiz nokta varmi ustalarim saygilar.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20

...Arkadaşım Doğrular bu anlatdığın mevkideki emareler,işaretler kumpanya birlik değirmeniyle ilgisi yok hem özelliklerinden dolayı vede ortakaradenizde bu değirmen yok,Karahasan köprüsünü biliyorsun doğru bu köprünün doğusundamı kalıyor üç kuyulu köy,bu köprünün yakınında değirmen yokmu hangi isimle anılıyor??,saygılar...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bu bahsettigim koprude 7 isim var asli ney kesin bir sey soyluyemem .fakat eskiyaya ait bunun kanal yaninda olan catili pehlivan kayalar.ibrikle kolu orda buldum bilgiye dayali.Koprunun yaninda degirmeni tam nokta yapamadim yeri belli degil bende degirmei aradim sadece kopru ayaginin alti normal sıg kanal yapilmis.basamaklarin altindan basliyo.Pasali degirmen alibey.uzun ali bu isim soluyolar.net isim.yok.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    25

Alıntı FENERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KUMPANYA BİRLİK DEĞİRMENİ

ARKACIK DEĞİRMENİ

Değirmende dört adet kiriş delikleri vardır. Bu değirmene üç basamakla girilir, birici basamakta bir bakraç paramız altın vardır, değirmenin sağ duvarında yedi adet elbise asacak delikler vardır. Bu deliklerde üç adet para var, değirmenin sol duvarında yedi adet ters sekiz rakamları altında, bir ocak yeri ocağın altında yine bir bakraç paramız gizlidir. Değirmenin ortasında ise yerde, bir üçgen yani muska bu taşın altında yedi kulplu bir kazan altınımızı sakladık. Bu kazandaki para otuz ton civarındadır, altı metre derinlikte taş kılavuzludur. Kapının önünde binek taşının ön cephesinde, kaya üzerinde çapraz tüfek resmi gözümüze çarpar, bu taşın altında da yine bir bakraç paramız gizlidir. Değirmenin arkasında beş metre yüksekte bir köpek budunu görebiliriz, bu resimde yedi adet Kibriya mevcuttur. Bu taşın az önünde bir el kahve çekme değirmenin de de bir miktar paramız gizlidir. Bu taşta bulunan köpek budunda on dakika çalışan on dakika duran çark sesini dinleriz. Duyduğumuz bu ses altı metre derinlikten gelen değirmenin sesidir. Bu değirmen benim özellikle ve de son derece zarif ve büyük dikkatle kendim için yaptırdığım ve sade som altından olan değirmenimdir.

Bu değirmene köpek budunun altında bir çark çanak taşından girilir. Değirmenin üzerinde iki buçuk basamakla çıkılan on kişinin oturabileceği bir sofra taşı var, yarım basamağın altına bir bakraç paramız gizlenmiştir, sofranın kendisine yedi kat horasanla tamı t***** eksiksiz fazlasız on dört ton altın para defnedilmiştir. Bu değirmenden on dakika aşağıda kükürtlü pınar diye anılan pınarın atmış santim altında som altından tüfek harbisi gömülmüştür. KUMPANYA değirmeninin argı bin adım olup ana kayadan kesilmiştir, suyunu ise kuru dere ile sulu dereden alır.
    Selam ustam.Kafam iyice karışıyor, Arkadaşlar bu taş dağarcık ( arkacık) DEGİRMENDEKİ MUSKA taş, Bu taş ile değirmenin bendi 200 adım, sofra dedigi Aslında yazıldığı gibi sofra değilde, üstü ileri çıkıntılı bir toplantı yeridir yani burada yemek yedikleri ve toplantı yaptıkları yerdir burada 7 adet oyma oturak görüntüsü var bunu KİNG adlı bir arkadaş yazdı bu varsa doğrusun balkaya usta dedi ramazanlık günde o çok çetin dereye o sıcak havada indim resimledim ve siteye koydum, söylecek bir söz bulamadı.Yazılan yazılar çok abartılı bence. Dahası kumpanya değirmeni ile dağarcık degirmenı,işli magra nında olduğu dere aşağıda birleşip BaŞı kesik kayadan ve baş değirmenden devam eder, Ben hiç bir değirmenin maden işleme yeri olduğuna ihtimal vermiyorum ,Zaten değirmenden maden işletmesi olmaz maden minare kayada işlemiş Etrafı halen taşıma hammaddeleri var yumurta kadar,ceviz kadar irili ufaklı malzemeler var. Tekamül var 2 tane ana kayaya yapmış çok.muntazam işaret. Yukardaki yazıyı okudum orda enaz 3 değirmeni birbirine karışdırmışlar, 4 ağaç başı olan değirmeni iyi bilirim resmide var bende bu değirmen değil aslında bir kilise, Belgelerde burası bizanslara ait bir kuliseydi biz buraya ali bey değirmeni DEDİK, der. Kumpanya adı eger takımaysa, suyu 1000 adımdan gelen değirmen buraya suyu getirmek için bir kayayı deldik geçirdik diğerini derlemedik etrafını dolandık ve diğer ayrıntıları anlatır, ben yazıda anlatıldığı şeklini siteye koyacağım bunlar halen biraz yıpranmış olsada duruyor.Arkadaşlar amacım kimseyi eleştirmek istemem maksadım bunca yıldır insanları evinden çoluk çocuğundan koparan maddi manevi yıpratan bu hastalığın sonlandırılmasına yardımcı olmakdır. Saygılar Selamlar arkadaşlar.
    dardanos (25.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    alipasha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Bu değirmen Karadağ’ın kuzey tarafında mi olacak ?
    Alıntı FENERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KUMPANYA BİRLİK DEĞİRMENİ

ARKACIK DEĞİRMENİ

Değirmende dört adet kiriş delikleri vardır. Bu değirmene üç basamakla girilir, birici basamakta bir bakraç paramız altın vardır, değirmenin sağ duvarında yedi adet elbise asacak delikler vardır. Bu deliklerde üç adet para var, değirmenin sol duvarında yedi adet ters sekiz rakamları altında, bir ocak yeri ocağın altında yine bir bakraç paramız gizlidir. Değirmenin ortasında ise yerde, bir üçgen yani muska bu taşın altında yedi kulplu bir kazan altınımızı sakladık. Bu kazandaki para otuz ton civarındadır, altı metre derinlikte taş kılavuzludur. Kapının önünde binek taşının ön cephesinde, kaya üzerinde çapraz tüfek resmi gözümüze çarpar, bu taşın altında da yine bir bakraç paramız gizlidir. Değirmenin arkasında beş metre yüksekte bir köpek budunu görebiliriz, bu resimde yedi adet Kibriya mevcuttur. Bu taşın az önünde bir el kahve çekme değirmenin de de bir miktar paramız gizlidir. Bu taşta bulunan köpek budunda on dakika çalışan on dakika duran çark sesini dinleriz. Duyduğumuz bu ses altı metre derinlikten gelen değirmenin sesidir. Bu değirmen benim özellikle ve de son derece zarif ve büyük dikkatle kendim için yaptırdığım ve sade som altından olan değirmenimdir.

Bu değirmene köpek budunun altında bir çark çanak taşından girilir. Değirmenin üzerinde iki buçuk basamakla çıkılan on kişinin oturabileceği bir sofra taşı var, yarım basamağın altına bir bakraç paramız gizlenmiştir, sofranın kendisine yedi kat horasanla tamı t***** eksiksiz fazlasız on dört ton altın para defnedilmiştir. Bu değirmenden on dakika aşağıda kükürtlü pınar diye anılan pınarın atmış santim altında som altından tüfek harbisi gömülmüştür. KUMPANYA değirmeninin argı bin adım olup ana kayadan kesilmiştir, suyunu ise kuru dere ile sulu dereden alır.

Status
    Aslanbey10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    42

Bi karahasan köprüsü duydum gittim bugun kalabalikti koprude geyik yada karaca isareti varmis kabartma tahrip etmisler bak bu volcan kazdaglarinda ben size soyliyim koprude pek bi islem gormedim sakinledigi zaman mangalcilardan detayli bakicam nasilse

Status
    alipasha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Alıntı Aslanbey10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi karahasan köprüsü duydum gittim bugun kalabalikti koprude geyik yada karaca isareti varmis kabartma tahrip etmisler bak bu volcan kazdaglarinda ben size soyliyim koprude pek bi islem gormedim sakinledigi zaman mangalcilardan detayli bakicam nasilse
    Benim bildiğim Karahasan köprüsü derenin daralan kısmına bir sel sonucu sıkışan doğal kaya olacak bunun üzerinden köprü geçirilecek

Status
    Aslanbey10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    42

Aynen o dediginde daralan yerinde yapimis yan tarafin birisi kaya

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    134
    Beğenilmiş
    144

Alıntı alipasha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu değirmen Karadağ’ın kuzey tarafında mi olacak ?
    Bu değirmen en son terkedilen değirmen olacak.
    Manastırın aşağısında kalacak şekilde düşün.
    Dikatli olursan birde ayı yapmış olmaları lazım!
    Aslında derki burada maden işletilmiştir!
    **gezgin** (16.Eylül.2019), alipasha (14.Eylül.2019), Hadid 57 (15.Eylül.2019), MaSTeR™ (14.Eylül.2019) Bunu beğendi.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Hayirli geceler.Fenerli.ustam koprunun bati yonunde 45.50.dk.ya cikilacak.manastir var. bati yuzunde eski.doneme ait tas kesme kilise .ayi koprunun alt kisimda su akarinda biri kayanin yuzune cizme ayi.Digeri poposunun uzerine oturan ayi. 45.50 adim biraz altinda ayinin kolu 30 adim.altinda ayinin pencesi yapilmis halenn durur.Hatta buradan biraz daha asagida def calip oynayan ayiyida buldum.odasinada girdim.magarasina fakat icerde alinan parada yok noktasinida yapamadim.icerde odada ayinin kellesi ensesinde bir el.kellenin yanina kadar nokta seklinde delikler yapilmis.kelleyi cevrelemis.kellenin baktigi yerde bir kol kadar kanal yapilmis .noktasina fikri olan buyursun yardimci olurum.Bunun devaminda baska guzel bir olaya gidilecek konuya vakif olanlar devamini getirebilir saygilar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)