Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papaz dere

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

Papaz dere

...Selamunaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,hayırlı ramazanlar,,papaz deresi bütün bölgelerde vardır,,Bursa iznik bölgesinde olan papaz deresi,bu mühitde çolak papaz mağrası ve özellikleri, mağra 3 tane yanyana olup cami mihrabına benzer girişleri açık bulunmaktadır,,
    ...çolak papazın bir ismi sarı papaz, bir ismi emin voyvoda, bu papaz belgelerden bildiğimiz eminağadır,,Bursa iznik bölgesinde mağrası,çiftliği ve kendi yaptırdığı eminağa değirmeni vardır,,bu bölgenin dışında doğuda iki yerde daha mağrası,çiftliği ve kendi yaptırdığı değirmeni vardır,,bunların dışında mağrası ve çiftliği yoktur,,Osmanlı topraklarında 12 bölgede ve 36 mühitde 3 özellikde farklı eminağa adını taşıyan değirmenleri vardır,bunların 3 tanesini kendi yaptırmıştır,,hayırlara vesile oluruz inşallah,saygılar...

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    206
    Beğenilmiş
    39

Cevap: Papaz dere

teşekkürler degerli bilgi paylaşımı yapıyorsun kardeşim
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    polat alemdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

bulursak ne yapacaz ustam nokta yokmu
    Hayatta edindiğim tecrübeler, yediğim kazıkların toplamıdır.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

...Arkadaşım bulursun inşallah,bugüne kadar bir emare veya işaret kalmışsa en ince ayrıntısına kadar araştır,teknik resimler çek, görelim fikir,mantık,tecrübelerimizi paylaşalım noktayı yerinde tesbit eder çözeriz inşallah,kolay gelsin saygılar...

Status
    mtcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Bursa iznik , çolak papaz denildimi, çolak MANOL bilinir. Topal manol denmiştir aslı topal değil çolaktır.
    Çolak Manol unda , Emin ağayla aynı kişi olmadığı gibi, Emin ağayı, Çolak Manol un öldürdüğü ve servetine el koyduğu bilinir.
    Söylediğinize göre , bilinenin aksi bilgi ortaya çıkıyor. Hangisi doğruysa artık... hayırlısı..
    .

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

...Arkadaşım elimde kanıtım yok,bilgi kaynağını nerden nasıl alındığını yazamam,yazsamda inanmaz kanıt istersiniz,eminağa denen bu eşkiya bütün bölgelerde görev yapmış fakat iznik bölgesinde fazla kalmış,yaptığı bir suçun karşılığında ölümü haketmesine rağmen önemli bir sebepden dolayı volçan sadece kolunu kesmekle cezalandırmıştır,,bu olay mersin bölgesinde yaşanmıştır,,hiçbir sır sonsuza kadar kalmıyacaktır, mutlaka birgün zamanla gerçekler ortaya çıkacaktır,,saygılar...

Status
    derter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

kurtbaba kim diyor sana bunları ? Artık şunu bir anlayalım. Volçan bir örgüt. Tek kişi değil !! Emin ağada volçan martinde volçan. O da şu da volçan. Yok kolunu kesmiş bilmem ne. Yok Mersin yok iznik .. Hep uydurmalar ile konuşuyorsun. Kolunu kesse ne yazar kesmese ne yazar ? Boş laf kalabalığı ile ben çok biliyom işlerindesin. Bursa İznike taşıdın bütün bölgeyi. Ara dur bulursun.. Hadi bende sana bir soru soruyorum. Karanlık dere hangi dere ile birleşir? birleştiği yerde 2 tane ne vardır ? bu iznikte varmı bakalım ?

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

...Arkadaşım derter bu konuları ilk başından bu güne yazıyorum bölgeler 12 anadoluda 7 bölge her bölgede gerçek 3 mühit var buda toplamda 36 mühit yapar,,bu bölgelerde bu eşkiyaların çalışmaları ve namlı yerler sistemli bir şekilde uygulanmış,,bildiğim kadarı ile yazıyorum, bilmediğimi araştırıp, sorup öğreniyorum,,doğrudur,yanlıştır,,,hayırdır doğrusunu biliyorsan bilgin varsa bu konularda yazar kanıtlarsın,niye bu kadar sert tepki gösterdin anlamış değilim,sizde kanıtlamak mecburiyetinde değilim,,,biliyorumki ilerki zamanlarda bu sırlar, gerçekler ortaya çıkacaktır mutlaka,,
    ...Arkadaşımız çolak manolu yazmış bu eşkiya volçandan sonra gelen bulgaristan ve trakya bölgesinde faliyet gösteren eşkiyadır,,
    ...küçük ayrıntılara takılmış sabit fikirli defineci arkadaşımızsın yazılarının bir çoğunu okudum bu güne kadarda kesin bir kanıtın veya bahsetdiğin yerlerin tek resimi yok, arayış içindesin seninde kimlerden yardım aldığını yazmışsın sonuç nerdesin nereye kadar başarabildin,,
    ,,,hala aynı fikirle karanlık dereyi soruyorsun bende devamlı yazıyorum bu karanlık dere 7 isimle anılmaktadır bölgelerine göre farklı özelliklerde olabilir,,senin bölgende ismi karanlık dere diye geçer başka bölgede bu dere papaz dere,yılanlı dere vs.vs. 7 isimle geçer,,senin bölgende aksu deresi ile birleşir başka bölgede farklı isimli dere ile birleşir ve bu dereler karahasan köprüsünün altından geçer,,bu köprüden başka bölgelerde başka isimlerde 7 ayrı ayrı dere ismiyle bilinen derenin suları geçer,,
    ,,,bu köprüye yakında bazı bölgelerde çeşme vardır bazı bölgelerde karahasan köyünün değirmeni vardır,,yazdıklarımı kabul edip etmemen umrumda değil,, sana benzer çok defineci insanımızı dinledim iyi tanırım,,her zamanda yazdım kimseden herhangi bir yardım ve maddi beklentim olmamıştır olmazda,,ilerki zamanlarda inşallah cnb.ALLAH ın izniyle bu eşkiya namlı yerleri ve sistemleri ve işaretlerini araştırmaya,çözmeye,paylaşmaya devam edeceğiz,,saygılar...

Status
    derter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bölge 7 tane... 7 tanesinden 1 tanesi gerçek ... 1 gerçek bölgede kendi içinde ayrılır.. bunların hepsi aynıdır.. en sonunda sadece tek gerçek bulunur.. Bu sır ortaya hiçbir zaman çıkmıcak. Kimseler ortayada çıkaramıcak. Bak bu dediklerim kesin sözlerdir. Bilen bilir. Ben sana kimsein girmeye cesaret edemeyeceği yeri soruyorum. Google aç istediğin herşeyi bulursun. Senin söylediklerinde bunlardan ibaret. Ben sana hikayeler anlatma diyorum. Senin söylediklerin bendede var bende yazıp paylaşım yaparım. Herkezin bildiklerini konu olarak açsan birşey olmaz. Bilen kişiler soruma net cevap verir. 7 isim falan 20 tane isim olsa işim olmaz. Karahasan köpsünün yanından bile geçmez bunlar.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

...Arkadaşım Derter cnb.ALLAH hakkınızda hayırlısını verir inşallah,,yazdıkların bilmece gibi bu eşkiya bölgesi ve namlı yerler hakkında tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız bizlerde gerçekleri öğrenmiş oluruz faydalanırız,,her ne hikmetse binlerce insanız bu işler eşkiya bölgesi ve namlı yerlere gelince ne bir resim, nede bir belge, kanıt var,,konuşmaktan ileri gitmemiş herkes kendi bölgesinin gerçek bölge olduğunu kendi bilgilerinin doğru olduğunu ısrar etmekde,daha anadoludaki bölgeler hakkında hemfikir olunmamış siz dahil bölgenin tek bölge olduğuna ısrarcısınız,,hep beraber bu eşkiya bölgesine ve bilgisine vakıf olan insanlarımız paylaşımda bulunsalar karşılaştırma yapar bu konuları çözmede ilerlemiş olur faydalı oluruz,,bu konuda osmanlı bozkurtu olarak sizden ilk paylaşımları bekleriz hayırlısıyla inşallah,,hikayelere gelince ilerki zamanda bu eşkiya volçanla ilgili geniş bir açıklama paylaşacağım,,saygılar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)