Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 33 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papaz dere

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: Papaz dere

Alıntı ÇALKAYA 28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeri bulun benide bulun
    Yeri buldum Çalkaya kardeş seni nasıl bulacağız..

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    18

...Güncellenmiştir,yeni üye olan arkadaşlarımızın faydalanmasını dilerim,saygılar..

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    23

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Arkadaşım bu konuda geniş bilgim yok bu bölgede değilim,en büyük özelliği dere üzerinde papaz mağrası ve 3 tane yan yana mihrap şeklinde,,mutlaka gören bilen vardır,,paranın nerelerde olduğunu soruyorsan inan bilmiyorum,araştırma yaptığım bölgede tek bir mağra gördüm uzaktan yanına gitmedim,başka konuyla ilgileniyordum,,
    ...Arkadaşım önemli olan bölgede namlı yeri bulmak,sonrası izleri ve işaretleri takip ederek,çözmek,namlı yer isimleri aynı mal yerleri,işaretleri farklı yerlerdedir,,örnek bir resim paylaşayım eşkiya bölgesinden,bu mağra karatepenin solunda güneyde,namlı ismi varmı bilmiyorum,kapalı olup sonradan toprak kaymasıyla açılmış olabilir,,kolay gelsin,azimlisin,başarılar dilerim,saygılar...
    Selam kurtbaba.Bu yazacağım size bir cevap olurmu bilemiyorum ama ben yinede gördüğümü yazılımda İNŞAALLAH uyar. Sizin anlattığınız üç mihrap lı mara ya uyarsa hemen Atla gel. Bu mağaraya yan yolla gidilir yani sağ tarafı uçurum mağaranın önünde balkonu var cephesi güneye dönük ve güney önü balkon arkası dağ kapıdan girince içerde çok büyük bir kaya var bu kaya ne kapıdan içeri girer nede kapıdan dışarı çıkar yani kaya kapıdan çok büyük sağa dönüp ilerlersin yine sağında dereye bakan bir pencere var devam edersin bir oda kadar mara dır.tam karşında önü kürsü gibidir ve kürsünündür oldugu duvarda İÇİÇE 3 adet mihrap ve mihrabın içinde bir kadın kucağında bir çocuk boyala yapılmış. Benim gördüğümde resimler kısmen kalmışdı. 3 MİHRAP İÇİÇE idi .şimdi kırık olsada belli.Bu mağaranın belgelerdeki adı PAPAZ SARSAMKANIN markasıdır.Yazılarda Aynen şöyle der.BAŞDEGİRMENDEN BAKDIGINDA BAŞIKESIK KAYA İLE PAPAZSARSAMKANIN MAGRASI AYNI HİZAYA GELİR der.Eger uyarsa gördüğümü yazdım.saygılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)