Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papaz dere

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Cevap: Papaz dere

Alıntı ÇALKAYA 28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeri bulun benide bulun
    Yeri buldum Çalkaya kardeş seni nasıl bulacağız..

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2,805
    Beğenilmiş
    648

...Güncellenmiştir,yeni üye olan arkadaşlarımızın faydalanmasını dilerim,saygılar..
    TEVFİK (13.Şubat.2021) Bunu beğendi.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    400
    Beğenilmiş
    293

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Arkadaşım bu konuda geniş bilgim yok bu bölgede değilim,en büyük özelliği dere üzerinde papaz mağrası ve 3 tane yan yana mihrap şeklinde,,mutlaka gören bilen vardır,,paranın nerelerde olduğunu soruyorsan inan bilmiyorum,araştırma yaptığım bölgede tek bir mağra gördüm uzaktan yanına gitmedim,başka konuyla ilgileniyordum,,
    ...Arkadaşım önemli olan bölgede namlı yeri bulmak,sonrası izleri ve işaretleri takip ederek,çözmek,namlı yer isimleri aynı mal yerleri,işaretleri farklı yerlerdedir,,örnek bir resim paylaşayım eşkiya bölgesinden,bu mağra karatepenin solunda güneyde,namlı ismi varmı bilmiyorum,kapalı olup sonradan toprak kaymasıyla açılmış olabilir,,kolay gelsin,azimlisin,başarılar dilerim,saygılar...
    Selam kurtbaba.Bu yazacağım size bir cevap olurmu bilemiyorum ama ben yinede gördüğümü yazılımda İNŞAALLAH uyar. Sizin anlattığınız üç mihrap lı mara ya uyarsa hemen Atla gel. Bu mağaraya yan yolla gidilir yani sağ tarafı uçurum mağaranın önünde balkonu var cephesi güneye dönük ve güney önü balkon arkası dağ kapıdan girince içerde çok büyük bir kaya var bu kaya ne kapıdan içeri girer nede kapıdan dışarı çıkar yani kaya kapıdan çok büyük sağa dönüp ilerlersin yine sağında dereye bakan bir pencere var devam edersin bir oda kadar mara dır.tam karşında önü kürsü gibidir ve kürsünündür oldugu duvarda İÇİÇE 3 adet mihrap ve mihrabın içinde bir kadın kucağında bir çocuk boyala yapılmış. Benim gördüğümde resimler kısmen kalmışdı. 3 MİHRAP İÇİÇE idi .şimdi kırık olsada belli.Bu mağaranın belgelerdeki adı PAPAZ SARSAMKANIN markasıdır.Yazılarda Aynen şöyle der.BAŞDEGİRMENDEN BAKDIGINDA BAŞIKESIK KAYA İLE PAPAZSARSAMKANIN MAGRASI AYNI HİZAYA GELİR der.Eger uyarsa gördüğümü yazdım.saygılar.

Status
    Beğenmiş
    2,805
    Beğenilmiş
    648

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam kurtbaba.Bu yazacağım size bir cevap olurmu bilemiyorum ama ben yinede gördüğümü yazılımda İNŞAALLAH uyar. Sizin anlattığınız üç mihrap lı mara ya uyarsa hemen Atla gel. Bu mağaraya yan yolla gidilir yani sağ tarafı uçurum mağaranın önünde balkonu var cephesi güneye dönük ve güney önü balkon arkası dağ kapıdan girince içerde çok büyük bir kaya var bu kaya ne kapıdan içeri girer nede kapıdan dışarı çıkar yani kaya kapıdan çok büyük sağa dönüp ilerlersin yine sağında dereye bakan bir pencere var devam edersin bir oda kadar mara dır.tam karşında önü kürsü gibidir ve kürsünündür oldugu duvarda İÇİÇE 3 adet mihrap ve mihrabın içinde bir kadın kucağında bir çocuk boyala yapılmış. Benim gördüğümde resimler kısmen kalmışdı. 3 MİHRAP İÇİÇE idi .şimdi kırık olsada belli.Bu mağaranın belgelerdeki adı PAPAZ SARSAMKANIN markasıdır.Yazılarda Aynen şöyle der.BAŞDEGİRMENDEN BAKDIGINDA BAŞIKESIK KAYA İLE PAPAZSARSAMKANIN MAGRASI AYNI HİZAYA GELİR der.Eger uyarsa gördüğümü yazdım.saygılar.
    ...Aleykümselam Arkadaşım balkaya34,konyanın akşehir ilçesindemi ikamet ediyorsun bilmiyorum,,eşşeğin sırtında görünce nasreddin hoca aklıma geldi,birde latife yapmışsınız uyumluysa atla gel diye,sen eşşek sırtında ben at sırtında zor uyum sağlarız,,yorumlarımdan ve paylaşımlarımdan bizi yanlış tanımışsın,,
    Arkadaşlar paylaşmış olduğum konularda herkesin anlayabileceği şekilde yazmaya itina gösteriyorum,hayatda zor olan bir yanlış anlaşılmak,ikincisi hiç anlaşılmamaktır,,lütfen özelime mesaj atıp kendinizi yorup beklenti içerisine girmeyin,bu konularla ilgili hiç bir kimseyle iletişime girmeyiz,telefon numarası alıp vermeyiz,bölgemizde ayı var kurt var vs.vs.benim paylaşımlarıma uyumluymuş gibi mesajlarla bizi davet etmeyin beklemeyin,umutlanmayın,,biz diyorum yalnız değilim çünkü,,bölgelerde yer,işaret aramıyoruz,hiçbir üye arkadaşımızdan bu yeri bulurmusun diye talebimiz,isteğimiz olamaz,belgemiz,yazılı notumuz,bilgimiz,fikrimiz,konuyla ilgili tecrübemiz varsa paylaşırız,yoksa susmasını biliriz,yanlış yönlendirme yapıpda kimsenin vebalini almak istemeyiz,zamanını,emeğini harcamak istemeyiz,sigaranın 8 yaşına,uyuşturucunun 12 yaşına,definecinin,de 14-15 yaşına düştüğü bu zamanda,da herkese yorum yapmak gibi,bilgimizi,fikrimizi,tecrübemizi paylaşmak gibi bir mecburiyetimiz yok olamaz ,,teşekkür ederiz,saygılar,eyvallah...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    2,805
    Beğenilmiş
    648

...Selamunaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,hayırlı ramazanlar,,papaz deresi bütün bölgelerde vardır,,Bursa iznik bölgesinde olan papaz deresi,bu mühitde çolak papaz mağrası ve özellikleri, mağra 3 tane yanyana olup cami mihrabına benzer girişleri açık bulunmaktadır,,
    ...çolak papazın bir ismi sarı papaz, bir ismi emin voyvoda, bu papaz belgelerden bildiğimiz eminağadır,,Bursa iznik bölgesinde mağrası,çiftliği ve kendi yaptırdığı eminağa değirmeni vardır,,bu bölgenin dışında doğuda iki yerde daha mağrası,çiftliği ve kendi yaptırdığı değirmeni vardır,,bunların dışında mağrası ve çiftliği yoktur,,Osmanlı topraklarında 12 bölgede ve 36 mühitde 3 özellikde farklı eminağa adını taşıyan değirmenleri vardır,bunların 3 tanesini kendi yaptırmıştır,,hayırlara vesile oluruz inşallah,saygılar...
    ...Yeni üye olan arkadaşlarımız için güncellenmiştir,hayırlara vesile oluruz inşallah,saygılar,eyvallah...

Status
    Beğenmiş
    2,805
    Beğenilmiş
    648

...Yeni üye olan Arkadaşlarımız için güncellenmiştir,,Saygılar,Eyvallah...
    TEVFİK (13.Şubat.2021) Bunu beğendi.

Status
    TEVFİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    1,377
    Beğenilmiş
    296

...Yeni üye olan Arkadaşlarımız için güncellenmiştir,,Saygılar,Eyvallah...
    Selamunaleyküm sayın ustam Saygılar bizden sizedir.Saygılar.
    kurtbaba (13.Şubat.2021) Bunu beğendi.
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)