Sayfa 8 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 4567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 109 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kapı Kaya

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Beğenmiş
    843
    Beğenilmiş
    220

Cevap: Kapı Kaya

Çok sağolun ustalarım kapıkaya Bursadan geldi
    Bir de bölge olarak geldi Karadeniz Giresundan Bulancak
    Böyle detaylar lazim bize herkes bildigini soylesin bizde bedavadan ogrenelim Allah razi olsun
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    419
    Beğenilmiş
    375

Çatalkaya vardır bu bölgelerde evet ama parası çoktan gitmiştir büyük ihtimalle ama görsem anlarım.
    Teyid etmeme gerek yok çünkü bunu siteden bilen ve bizat test etmiş üyelerimiz var, orası yurt dışı ama sistem aynı çünkü... Gitmişti 20yıl önce!
    Yeri görsek söyleriz sorun yok, para yeri net olan yerlerde verdik ama çalışmayı kimse sevmiyor..!
    Net verdim bilgiyi ama gitmişti çoktan.
    4LF4 (15.Aralık.2020), DOIDYE (16.Aralık.2020), kurtbaba (15.Aralık.2020) Bunu beğendi.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    waldner10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    74
    Beğenilmiş
    74

Ilk basta söylemek istiyorum. Bu yazacağım benim şahsi ve genel fikrim. Define alemin de gördüğüm genel sey dedikodu. Bilgi tecrübe araştırma ve okuma ile bu işi ilim olarak gören insan sayısı çok az. Benim bu siteyi tercih etme sebebim omega kurtbaba diodye gibi ustaların bu ise benim mantığıma paralel bakıyor olmaları zaten. Misal internette dolaşan ateş usta nin kayıtları. Yer yer arazi tarif edilmiş. Türkiye de bir-çok yer gezmış ve kayıt tutmuş. Bazıları da gitmiş buralara görmüş ve belgeyle paralellik kuruyor. Belgede yazan ile hiç bir baglanti benzerlik mantık yok. Misal bir örnek vermek istiyorum. Dere ile ilgili. Aksay karasay yada acı su tatlı su. Dere çatal yapar bir kolu o kadar kirlidir o kadar çalı çırpı içindedir ki girilmez. Istesen de o koldan gidemezsin. Mantığı görüyor musunuz. Bu ayakta içilen bi çeşme ile ilgiliydi. Gittim gördüm aynen böyleydi. Kara gibi karanlık giremezsin o kadar acı ki içemezsin. Işte mantık işte yorumlama budur. Yoksa gördüğümüz şeyi başkasına gösterip kanıtlamak anlamsız. Belgeyi okuyup mantık gösteren ustadır. Sitemizde ki OMEGA FENERLİ Master Diodye ve diğer tüm ustalara selam olsun... Çok güzel yerler var gördüğüm ama vaktim yok. Yoksa para pul hikaye. Burdaki muhabbet şahane
    4LF4 (15.Aralık.2020), balkaya34 (15.Aralık.2020), DOIDYE (16.Aralık.2020), kurtbaba (15.Aralık.2020) Bunu beğendi.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    400
    Beğenilmiş
    293

Alıntı waldner10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk basta söylemek istiyorum. Bu yazacağım benim şahsi ve genel fikrim. Define alemin de gördüğüm genel sey dedikodu. Bilgi tecrübe araştırma ve okuma ile bu işi ilim olarak gören insan sayısı çok az. Benim bu siteyi tercih etme sebebim omega kurtbaba diodye gibi ustaların bu ise benim mantığıma paralel bakıyor olmaları zaten. Misal internette dolaşan ateş usta nin kayıtları. Yer yer arazi tarif edilmiş. Türkiye de bir-çok yer gezmış ve kayıt tutmuş. Bazıları da gitmiş buralara görmüş ve belgeyle paralellik kuruyor. Belgede yazan ile hiç bir baglanti benzerlik mantık yok. Misal bir örnek vermek istiyorum. Dere ile ilgili. Aksay karasay yada acı su tatlı su. Dere çatal yapar bir kolu o kadar kirlidir o kadar çalı çırpı içindedir ki girilmez. Istesen de o koldan gidemezsin. Mantığı görüyor musunuz. Bu ayakta içilen bi çeşme ile ilgiliydi. Gittim gördüm aynen böyleydi. Kara gibi karanlık giremezsin o kadar acı ki içemezsin. Işte mantık işte yorumlama budur. Yoksa gördüğümüz şeyi başkasına gösterip kanıtlamak anlamsız. Belgeyi okuyup mantık gösteren ustadır. Sitemizde ki OMEGA FENERLİ Master Diodye ve diğer tüm ustalara selam olsun... Çok güzel yerler var gördüğüm ama vaktim yok. Yoksa para pul hikaye. Burdaki muhabbet şahane

Selam usdam ,, ALLAH rahmet eylesin Ateş usdaya ,, ve daha bir cok usdadlara ,,,
    Ateş usda bu yerlerin hic birisinide görmedi, O yalnız okudugu belgeleri hayali olarak çizimlemiş ,kafasindaki hayali bilgiyi bir harita haline getirmiştir, Birde ates usda ve daha bir çok bu konuyu ben iyi bilirim diyen ve bu konuda isaretler hakkinda derin bilgilere sahip olanlar , Marmara ve Trakyadan başkasını asla kabullenmezler, O bölgelerde olan isaretler var zaten , ama o bölgelerde ki işaretler asla bir birini takip etmezler ,Bir bir dagda birisi baska bir alanda olarak bulunur , Ben Ates usda zamanında da var idim , Asagı yukarı 48 veya 50 yıl bunları aradım , Burada benim anladığım şudur ,, Bu eşkıyalar Isdanbulu ,Edirneyi ,Adapazarı ,bu bölgeleri, isim isim yer yer nokda nokda tanıyor, Ve işde bu isimleri ,Yapdikları isaretlere ve ,İşaretin oldugu alanlara takma isim olarak kullanıyor ,Bir misal (( Papuç dere , ve Kazan dere )) bunlar gibi daha bir cok.isimleri kullanmışlar , Adapazarlı , LÜTFÜ ÜRGÜPLÜ bir omur bunlari aradı , KEMAL EKER , ATEŞ USDA ,BARTINLI OSMAN DASDAN , MEHMET ALİ MESDAN , bunlar bu isaretleri aradılar, Ama Bir birini takip eden sıralı alanları bulamadılar,
    Demem oki o çizilmiş haritalar sadece kendi hayali cizimlerdir , SAYGILAR arkadaşlar,

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2,805
    Beğenilmiş
    648

...Arkadaşlar her zaman yorumlarımda yazmışımdır ANADOLU bölgesi 7 bölgedir ve bu her bölge içerisinde 3 mühit vardır,buda 21 kapıkaya yapar sahte isimli yerler hariç ,,bu kapıkayanın bölgelerine göre özellikleri ayrı ayrıdır aynı olması mantıklı değildir,bu konularda yapılması gereken eşkiya bölgesinde olduğunuzu kanaat getirdikden sonra mühite çok iyi gözlemlemek ve dikkat çeken kayaları işaretleri teknik resimlemek gerekir bu şekilde belgelere göre çözüm aramak değil yaptığınız araştırmaya ve çektiğiniz resimlere göre çözüme ulaşmak daha mantıklı,katılır katılmazsınız benim şahsi düşüncem,herkesin fikrinede saygı duyarım,,eyvallah..
    4LF4 (15.Aralık.2020), DOIDYE (16.Aralık.2020), FENERLİ (16.Aralık.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    400
    Beğenilmiş
    293

Selam arkadaşlar,, Bir dosdumuz tarafından 1990 yılında yanılmıyorsam, 25 veya 30 sayfa bir belgeler edindim kısa yazmaya çalışıyorum ,, Bu belgelerin altında,, ( Necdet Berkler ),, adı vardı ,Bu belge KAZ daglarina ait idi , Ama bu yazılardan elinize gecen her yazının başlığı ne olursa olsun Detayları tek ve bir bütün olarak aynı işareti anlatır , Neyse tabi ben bunları okuyorum kafama yerleşdiriyorum , Bu belge üzerinde TOPAL AYI yı tarif ediyor ,BURSA NIN KELLES adinda bir yerde oldugunu bahsediyor , 1991 yılında burda Ruhsatlı olarak TOPAL ayı kazısı yapılar,, Saniuorum 4 veya 5 gün sürdü, Gazeteden takıp ettim,, tam olarak kaç gün sürdüğünü yanılıyor ola bilirim ,Nihayet bendeki belgenin aynısı orayada verilmiş demekki ,Tabi bu kazıda boş çıkdı,
    Bunu anlatmam daki sebep şudur arkadaşlar, Yazılarin başi isder burasa hudaverdi gah olsun ,Isder bulgarisdan olsun ,Isder Dersaadet olsun bakmayın başlığa ne yazarsa yazsın bu işaretler tekdir yani bunun acabası ihtimali filan yok ,Ya o işaret yada degil ,Eger Acaba filan derseniz aldanırsınız, Ben Ne bursadan,Ne Marmaradan,Ne karadenizden hic bir yerden bir resim koyan görmedim ,Goren olduysa göstersinler, Bazı bilgiler okudum ,Bu bilgiler Eskiyadan 200 veya 300 ,Belkide daha esgi bilgiler ,Bir dereyi anlatmış ,Bir köyü anlatmış ,Ve 3 veya 4 isaretten bahsetmiş , Ama eskiya bunu komple bir dere olarak yazmıs ve belgelemiş ,Burdan da bu bilgileri elde edip tekrar kendi dogrultusunda belgelemiş , Daha anlatilacak çok işler var Ama herşey anlatılmıyor ,Saygılar arkadaşlar,,
    4LF4 (16.Aralık.2020) Bunu beğendi.

Status
    toninio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

kapi kaya bagdat yoludadir 3km asaya bu yol birlesiyor kervan yolulen kapi kayadan 200 m sari gol ve emin aganin degirmeni kapi kayadan sol tarafindan dere kenarindan parayi almislar degirmennin ortasinda var bir kesik kaya degirmen kayadan dir yarim ay gibidir degirmeneda geliyor bir keremit oluyu dir tane oluk biraz dar ve yapan ark orda gordum bu derede alti degirmen var dort derenin satarafta iki sola bu iki degirmeden karsiya kirk at geri 400 m uzakta karahasanin koprusu iki degirmenin geride delikli kaya
    DOIDYE (17.Aralık.2020), FENERLİ (16.Aralık.2020) Bunu beğendi.

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Beğenmiş
    843
    Beğenilmiş
    220

Belgeler belgeler..
    Şifreler şifreler..
    Kimisi gördüm der..
    Kimisi çözdüm der..
    Kimisi farklı farklı çözümler..
    Kimisi senin belge yanlış der..
    Kimisi benim bölgem doğru der..
    Kimisi oralarda olmaz der..
    Kimisi burada olur der..
    @ÇALKAYA 28 ustam vardı o da tek birşey derdi adres..
    balkaya34 (16.Aralık.2020) Bunu beğendi.
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    Beğenmiş
    400
    Beğenilmiş
    293

Alıntı 4LF4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belgeler belgeler..
    Şifreler şifreler..
    Kimisi gördüm der..
    Kimisi çözdüm der..
    Kimisi farklı farklı çözümler..
    Kimisi senin belge yanlış der..
    Kimisi benim bölgem doğru der..
    Kimisi oralarda olmaz der..
    Kimisi burada olur der..
    @ÇALKAYA 28 ustam vardı o da tek birşey derdi adres..

@4LF4 selam ,, Adres tamamda , bu seferde Çalkaya usdayı bulamıyoruz. Benim için cok önemli
    waldner10 (16.Aralık.2020) Bunu beğendi.

Status
    waldner10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    74
    Beğenilmiş
    74

@balkaya34 ustam siz sadece üç anadolu diyorsunuz il ismi niye vermiyorsunuz? Gelin misafirim olun diyorsunuz nereye gelelim onu demiyorsunuz konya mi karaman mi afyon mu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)