Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Define Varsa Ve Bulunamıyorsa

Status
    inkayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Define varsa ve bulunamıyorsa o iş kolay :)

Alıntı gassal;***991 Nickli Üyeden Alıntı
    benim dedemin, dedesinin babası eski köy ağalarındanmış. dediklerine göre 1 dana derisini dolduracak kadar altını gömüp, yerini kimseye söylemeden öbür dünyaya göçmüş. madem iddalısın bir el atta, biz de sevinelim.
    hocam alan taramayşa bulabiliriz hangi ilde

Status
    RuHuMaAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istıranca
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Yeşilbursa usta nasıl olacağınıda bi acıklasan herkezin bilgisi olsa.sizmi geleceksiniz bizmi bişi yapacaz.Hayır içinmi yapıyonuz.bir maddiat beklentiniz varmı.acıklığa kavusturursak daha güzel olacak.piyasada bukadar kurt cakal varken durustluk güvenden bahsetmesek.bi kanıtlasak ilk once lafta kalmasa bişiler
    Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

Status
    xNomerCy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Alıntı RuHuMaAsLa Nickli Üyeden Alıntı
    Yeşilbursa usta nasıl olacağınıda bi acıklasan herkezin bilgisi olsa.sizmi geleceksiniz bizmi bişi yapacaz.Hayır içinmi yapıyonuz.bir maddiat beklentiniz varmı.acıklığa kavusturursak daha güzel olacak.piyasada bukadar kurt cakal varken durustluk güvenden bahsetmesek.bi kanıtlasak ilk once lafta kalmasa bişiler
    Ustaya katiliyorum once kanitlamak lazim hoca
    İlmi olmayan bir beden suyu olmayan bir şehre benzer. - Şems-i Tebrizi

Status
    yeşilBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı RuHuMaAsLa Nickli Üyeden Alıntı
    ben zaten açıkladım ama tekrar belirteyim. bakın 2 tür para var. bir müslüman 2. si gayrimüslim. müslüman parasına kafir cinler sahiplenemez. varisleri eğer toplanırsa hoca müslüman parasının noktasını söyleyebilirim diyor. ama gayrimüslim paralarında 41 yıl sonra o para tılsımlanır. eğer şüphelendiğiniz bir yeriniz varsa bana taşı kargoyla gönderin. hocanın yanına gittiğimde onları sorayım. hoca çıkan paradan hakkımız yok dedi ve yer sahibi gönlünden kopanı verir diyor.

Status
    KaranLik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    3

Yeşilbursa bişeyler bulursan haber ver bende yardım alayım:-)

Status
    Ersan usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

bence bu usta gps--len burda para var deyik noktayi kaydediyor ve sonra burasi bos deyik uydu programiylan bakik yer vuruluyor .
    ayni buyle bir arkasin basindan gecti ustalarim ,,yunan,,define sitesinde arkadas kayitliydi ayni burdaki usta gibi siteye bir teklif geliyor arkadsta kesin bildi bir yer veriyor ve butun de masraflari ona karsilatiyor arkadasa hemen hemen 1000 evro arasi bir masraf yunanli geliyor sade bir civit ,,cam cubuguylan,,birde cam sakulu baska bir sey yok arkads guturuyor yunanliyi ama birde dikatini cekse ..gps,,haritasi salikmmis gitigi yeri beli eden ve arkadaslara bir yer veriyor orjinal noktadan 10 mt uzanda kazmislar 2 mt bir sey yok ve yunanli diyorki burasi zamaninda bu para alinmis deye
    arkadas birde varsa 1 afta sonra 1 mt derinde 10 mt uzanda eski kazildi yerdfen kuyuda bir ..belcika askeriye kazani,,azi asaya doru dunmus arkadas aliyor kazani ici 21 kilo su aliyor bir dusunu ne kadar bir para vermis yunanliya .
    ustalarim onustan buyle acik aca konusan insanlara temkinli davranmak lazim .

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı Ersan usta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bu usta gps--len burda para var deyik noktayi kaydediyor ve sonra burasi bos deyik uydu programiylan bakik yer vuruluyor .
    ayni buyle bir arkasin basindan gecti ustalarim ,,yunan,,define sitesinde arkadas kayitliydi ayni burdaki usta gibi siteye bir teklif geliyor arkadsta kesin bildi bir yer veriyor ve butun de masraflari ona karsilatiyor arkadasa hemen hemen 1000 evro arasi bir masraf yunanli geliyor sade bir civit ,,cam cubuguylan,,birde cam sakulu baska bir sey yok arkads guturuyor yunanliyi ama birde dikatini cekse ..gps,,haritasi salikmmis gitigi yeri beli eden ve arkadaslara bir yer veriyor orjinal noktadan 10 mt uzanda kazmislar 2 mt bir sey yok ve yunanli diyorki burasi zamaninda bu para alinmis deye
    arkadas birde varsa 1 afta sonra 1 mt derinde 10 mt uzanda eski kazildi yerdfen kuyuda bir ..belcika askeriye kazani,,azi asaya doru dunmus arkadas aliyor kazani ici 21 kilo su aliyor bir dusunu ne kadar bir para vermis yunanliya .
    ustalarim onustan buyle acik aca konusan insanlara temkinli davranmak lazim .
    sen senaryo yaz burada harcanıyosun ne uydusu kardeş? hayret yani söyleyecek kelime bulamıyorum.

Status
    karadag30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    21

Peki ben sana bir yaşanmışı anlatayım makina bir yer verdi yeri biraz eşeledik düz bir taş çıktı sal taş dedigimiz taş biraz kaydırdık altinda bir kazan dolusu vardı heycanla tam kaldırdik taş Hiç bir sey yoktu cihazı atık ses yok tekrar kapatık ertesi gün yine aynı makina var diyor aralıktan bakan yeminlen orda kazan diyor sence bu nedir

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı karadag30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ben sana bir yaşanmışı anlatayım makina bir yer verdi yeri biraz eşeledik düz bir taş çıktı sal taş dedigimiz taş biraz kaydırdık altinda bir kazan dolusu vardı heycanla tam kaldırdik taş Hiç bir sey yoktu cihazı atık ses yok tekrar kapatık ertesi gün yine aynı makina var diyor aralıktan bakan yeminlen orda kazan diyor sence bu nedir
    il neresi ona göre cevap vericem

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

Alıntı yeşilBursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    il neresi ona göre cevap vericem
    sayın ustam bu demiş olduğunuzun gerçeklik payı elbette ki vardır ve sizin dürüst olduğunuza da inancım var. lakin cin toplumunun ne kadar kelimeler ile oynadığını bir çok ustam yazdı. 1 elden kendim şahit oldum da diyebilirim. hali ile tamam şurada var dese çıkma ihtimali yarı yarıyadır.
    gelelim asıl konuya onlar altının tam yerini hiç bir zaman demezler insana sadece var derler alanda..
    akıl danıştığım 2 tane hocadan 1 tanesine soruyorum oooooowwww orada 200kg malzeme var diyor 35 sene evvel hediyesi alınmış diyerek noktayı bile gösteriyor.
    diğer hocaya soruyorum yok kardeşim oradaki malzeme alınmış yok orada bir şey diyor..
    bir başka yer soruyorum oranın işçiliği ağır ama malzemesi iyi sen altından kalkamazsın diyor başka zaman soruyorum aynı yeri aynı kişiye yok kardeş orada hiç bir şey yok diyor işte ustam bu muhabbet aynen bu şekilde. içlerinde müslüman olup yalanı daha az kullananlar da var tabi..

bir diğer konu ise para istiyor dediniz ne parası yakıt mı.. işin içinde para var se dürüstlük yoktur benim şahsi görüşüm bu. 2 hocadan 1 tanesi ile diyalog halindeyim diğeri daha çok paracı çıktı..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)