Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 234567 SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Para Mezarları

Status
    emreksz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Cevap: Para Mezarları

sitedeki bilgileri okudukça yeni şeyler beliriyor gözümde. daha öncede söylediğim gibi yukarıda paylaştığım 2 adet fotoğraftaki mezarların 2 adet kurtuluş savaşı şehidine ait olduğu söylenir. ancak resimlerde görülen irili ufaklı taşlar o bölgede sadece o mezarların çevresinde var.

1- bu konuyu okuduğumda bu tarz mezarların altında mahzenler olabildiğini anladım.
    2- daha önce okuduğum konularda yukarıdaki resimlerde görülen arazi yapısından farklı yığma taşlar (muhtemelen toplama taşlar) altta zemin altı odalarının olduğunu gösteriyordu yanılmıyorsam.
    3- sitede çok takıldım bu aralar. ya da ben herşeyi kendimce yorumluyorum.

Status
    ttknt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Çalkaya_28 Ustam uzun süredir siteyi beğenerek takip ediyorum. Ben bu konuda amcamın bana anlatmış olduğu bir olayı yazmak istiyorum.
    Tepede bulunan tek mezarın ayak ucunda ufak çocuk mezarı olduğunu söyledi. Şüphelenip yeri kazdığını yarım metre sonra 2 adet tavuk ayaklarına benzeyen kemik çıktığını söyledi. Bu kemiklerin çıkması şüphemi iyice artırdı kazmaya devam edeceğim esnada üzerime acayip bir ağırlık ve yorgunluk çöktü. Oturup biraz dinleneyim demiş. 5 dakika bir zaman dilimi içerisinde kafasının üstünde siyah bulutlar belirmiş ve yağmur yağmaya başlamış alelacele kazdığı yeri kapatıp köye dönmüş.
    Bu konuyla birebir örtüştüğü için yazmak istedim. Çalkaya_28 ustam yaşananlar normalmı sizce? Varsa birşeyler tedbiren nasıl çalışılmalıdır. Birde Omega ustam sitedemi acaba bayadır yorumlarına denk gelmiyorum. Cevap yazarsanız çok memnun olurum çok teşekkür ederim.

Status
    KaranLik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    7

Alıntı ttknt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalkaya_28 Ustam uzun süredir siteyi beğenerek takip ediyorum. Ben bu konuda amcamın bana anlatmış olduğu bir olayı yazmak istiyorum.
    Tepede bulunan tek mezarın ayak ucunda ufak çocuk mezarı olduğunu söyledi. Şüphelenip yeri kazdığını yarım metre sonra 2 adet tavuk ayaklarına benzeyen kemik çıktığını söyledi. Bu kemiklerin çıkması şüphemi iyice artırdı kazmaya devam edeceğim esnada üzerime acayip bir ağırlık ve yorgunluk çöktü. Oturup biraz dinleneyim demiş. 5 dakika bir zaman dilimi içerisinde kafasının üstünde siyah bulutlar belirmiş ve yağmur yağmaya başlamış alelacele kazdığı yeri kapatıp köye dönmüş.
    Bu konuyla birebir örtüştüğü için yazmak istedim. Çalkaya_28 ustam yaşananlar normalmı sizce? Varsa birşeyler tedbiren nasıl çalışılmalıdır. Birde Omega ustam sitedemi acaba bayadır yorumlarına denk gelmiyorum. Cevap yazarsanız çok memnun olurum çok teşekkür ederim.
    Güneş yukarda iken ikindiden önce niyetide iyi olursa bişeyler yapılabilir gibi geldi bana. Resmi izin alınıp incelenmeli bence.

Status
    ÇALKAYA 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul pendik
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    19

tılsım varmış tılsım varsa parada vardır iyibir hocayla devam edin yada 7 kova kaynak suyunu dökün mezara

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    126
    Beğenilmiş
    56

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağdan say 4,soldan say yine 4
    orta saha ustam ,orta saha.ben fenerbahçede top oynadım ordan biliyom.ustam. 3+1+3

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı ÇALKAYA 28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mezarı kazdın içinden üzerinde işaretler olan kaya çıktı negüzel yakaladın paralı yeri o işaret çok yakında olan gizli mezarları vede parayı anlatır
    Evet Çalkaya ustam, bu konudan bahsedince aklıma geldi, beyin ameliyatından sonra biraz hafızam zayıflamış, eskiden papazların toplandığı bir ev, evden içeri girince 5-6 adım sonra solda bir oda, odadan içeri girince sağda günah çıkarma yeri, şu an yorgan döşek falan gibi eşyalarını koymuşlar, adam evde yaşıyor, evin tavanı çok yüksek yapılmış, niye böyle dedim, papazlar toplantı yapıyormuş o yüzden dedi, ev sahibi bi ermeniden yardım istemiş, bu evde bişey varmı diye, oda radarla gelmiş, odanın içinde girişde solda köşede papazın mezarı var demiş, içinde eşyaları kitap falan demiş, derinlik 5mt demiş, bu evin anahtarını 10 günlüğüne bize verin size bir daire alalım denmiş, lakin ev sahibi razı olmamış, odayı banada inceletdi hadi bul bakalım mezarı dedi, bende inceledim ermeninin gösterdiği mezarı kendi yöntemimle bende buldum, lakin ben mezarın baş tarafında bir oda daha buldum, ermeni mezarı söylemiş ama ikinci odayı söylememiş, adam şaşırdı tabi, ben bu ikinci odada değerli şeyler olduğunu söyledim ve anahtarı kimseye verme sakın dedim, adam başka bir olay daha anlatdı, bütün bunlar olmadan önce o girişde sağdaki günah çıkarma yerinden şüphelenip orayı kazıyorlar, 1,5 mt derinlikde bir taş çıkıyor ve daha fazla kazmıyorlar, üzerinde işaretler var, sorum şu sizce bu bir işaretmidir, işaretse çözümü nasıl olmalıdır, teşekkürler..

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Taşın çapı 40-50 cm gibiydi galiba, neden biraz daha kazmadınız dedim, bunu kapak zannetdik altından bişey çıkmayınca hevesimiz kırıldı kapatdık dedi.. Bana burda nokta gibi olan yerler gömü yerleri gibi geldi, L şeklinde gömülmüş bir define haritası gibi geldi ama ustalar ne der bilemiyorum..

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    124
    Beğenilmiş
    64

Ok yönünde mezar yada yeraltı koridor a giriş yeri olmalı

Status
    waldner10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    74
    Beğenilmiş
    74

Peki acı suyun yanında üçleme şeklinde üç mezar varsa ustam?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)