Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 56 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sitede Yeni Dönem

Status
    SEVAL ALİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    22
    Beğenilmiş
    7

Cevap: Sitede Yeni Dönem

Radikal ustam sizin de duyarlı olduğunuz yönler olduğu gibi DEFİNE YOLU Sitesininde duyarlı olmak zorunda olduğu konular var siz de takdir edersinizki burası define ile alakalı bir site Siz de diyeceksiniz ki SEVAL ALİ olarak açtığınız konular define ile ilgili değil fakat aslı bilen araştıran bir çok konumun aslı define veya hazine gerçekliği İnsanoğlunun var oluşundan buyana yaşam tarzları inanışları inanışlar tüm yaşanmış ve yaşanacak olayların başlangıcının kök hücresi tüm savaşlar inanış gereği olmuş tüm define gömüler inanış gereği vuku bulmuştur yani define gömü her şey belirli bir sistem içerisinde var olmuştur bunu da yaşayan her kese verdiği bilgi ölçüsünde yardımcı olan OMEGA Ağabeyim çözmüştür inanan inanır inanmayan inanmaz şahsım yönetime seçilip onure ettikleri için kendilerine teşekkür ederim bizlerin istediği Define olsun Gömü olsun bunların din için deki önemi ve ritüelleri nelerdir onların paylaşılması konusunda bilgi paylaşımı olsun yoksa ALLAH a şükür hepimiz İnanış lara saygı gösteriyoruz neden dersen tartışma konusu bile olmaması gerekir SENİN Kİ SANA BENİM Kİ bana OMEGA Ağabeyimin bir cümlesi ile bitirmek istiyorum.ALLAH TAN İLİM İSTEDİM ODA VERDİ.. Bu cümle nin üzerine laf söylemek hiç birimizin haddine değildir..
    ALLAH ALLAH ALLAH.

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    60
    Beğenilmiş
    35

hepsi benim.inkar etmiyorum .benim sıkıntım yok.sag gösterip sol vurma olayı.ben burda öğrendim.omega ustadan çok şeyler öğrendim.kartal akarlı mortal fenerli ******* ve ikizceli kanas cok sey ögrettiler

Status
    ONÜÇ-13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

eski nick'im KyDnOs kutay ve master arkadaşlarıma katılıyorum haklı olduklarını düşünüyorum, zira en zor şeydir insanlarla uğraşmak..
    bir adamı her zaman memnun edersin; bir kerecik yanında olmadığında senden kötüsü yoktur.. bunları çok yaşadım bilirim
    demek istediğim şu ki nefislerimiz doymaz hep ister.. bir kerecikte ben feragat edeyim alttan alayım demek çok zor gelir hepimize

neyse ben premium üyeliğe geçilmesi taraftarıyım ''kademeli olarak'' bilgi ve tecrübenin çok değerli olduğunu düşünüyorum, bunun da bir bedeli olmalı, saygılar
    yerin..göğün..arşın..kürsün..alemlerin.. anahtarı; La İlahe İllallah Muhammedün Resulullah

Status
    kazimbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    7

-Yönetimdekilerin işi zordur.
    -Yeri gelir aralarında itilafta çıksa genede durum belli etmezler.
    -Konu ile ilgili olarak yönetim dini konu olayı bitmiştir.Burası define sitesi ve define ile ilgili paylaşımlara yönelelim demeleride aslında mantıken doğrudur.
    -Sonuçta define ile ilgili konulara ağırlık vermeleride haklarıdır.
    -Kıymetli @OMEGA arkadaşımada selamlar.Hani biz artık yağımızda kavrulucaz demiştin zamanın birinde mailde.Güzel çalışmaların var başarılar dilerim……
    Crypto Currency Trader.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil…

Aslında yorum yapmak isteyemiyorum çünkü uzun olması bir yana çok kalp kıracağımı biliyorum, bunu istemiyorum. Ustalarımızı, büyüklerimizi üzerim, bunu hiç istemiyorum.

Elimden geldiğince çok da detaya girmeden yine de birkaç şeyden bahsetmeyi uygun gördüm, kırılacak kalpler için şimdiden özür dilerim.

Öncelikle kısa öz olarak şunu söylemek isterim ki;

nalıncı keseri gibi her fırsatta yalnızca kendine yontanların ve yontmaya çalışanların, keser döner sap döner, gün olur hesap döner sözünü de unutmaması gerekir !

Yönetim burada evet KALİTE istiyor ve bu kaliteden kasıt kuru kalabalık ya da goy goy ile oluşacak bir yoğun trafik değildir ! Amaç yalnızca sayısal ve kağıtta görünen sözde kalite olsa idi bugün burada konuları takip etmeye bile yetişemezdik ! Amaç gerçekten maddi bir beklenti olsaydı, daha farklı bir politika izlenir ve bugün reklam verenlerin her gün gönderdiği mesajlarla uğraşmaya devam ediyor olurduk.

Burada görsel kirlilik vermesin diye maddi fayda sağlayacağı halde reklam dahi alınmazken, her yıl ama az ama çok (ki az değil) bu paralar yalnızca yönetimin cebinden çıkarken, imzasına kafam kadar fotoğraf koyanların kalite kriterlerini ya da fikirlerini ben kendi adıma kâle bile almıyorum, üzgünüm. Yönetimde ya da değil her fırsatta ister doğru olsun ister yanlış, konuya dair fikir ve yorum yapmak yerine yalnızca oturduğu yerden bir şey bilmediği halde atıp tutarak sadece ve sadece yorumları eleştirenler kalite falan sağlayamaz. Kalite kriteri verebilecek, bu konuda fikir sahibi olabilecek kişilerin önce kendileri kaliteli olabilmek zorundadır, üzgünüm.

Daha kuralları idrak edemeyen ve uygulamayı başaramayan kişiler kalite sağlayamaz. Asıl önemli ve unutulmaması gereken bir şey de şu ki;

Söz konusu kaliteyi sanki yalnızca yönetim sağlamak zorundaymış gibi düşünülmesi. Kalite, herkesin tüm üyelerin yaptığı ve sunabildiklerinin sonucunda ortaya koyduğu ve görünen tablodur ! Yani bu eğer bir sorumluluk ise herkese, tüm üyelere aittir.

Peki nedir bu kalite;

- Saygı ve efendilik

- Hiçbir şekilde art niyet beslememek

- Tabir-i caizse köylü kurnazı olmamak

(Buna onlarca örnek gösteririm, o kurnazların hepsini yaptıklarını da gösterip burada utandırırım ama buna gerek yok.)

- Yorumlarda, diğer yorumlara sataşmadan yalnızca konuyla ilgili kendi fikrini verebilmek

(Bu basit kuralı bile başaramıyoruz ! Daha problemin yoruma yorum yapmak olmadığını, sorunun aslında yoruma yorum yapmayı bilmemek olduğunu ve sırf bu yüzden böyle bir kural olduğunu bile idrak edemiyoruz ! )
    (Şimdi birileri sen de şu an bunu yapmadın mı demesin lütfen, ben kimsenin yorumuna fikrine saldırmam, saygı duyarım, üçgene kare diyene de saygı duyarım, ayıya kuş diyene de ama bana yapılan tüm saldırılara da gereken cevabı veririm ama az ama katmerli, er ya da geç mutlaka veririm. Bu sadece cevap hakkıdır, saldırı değil.)

- Yönetimde olunsa da olunmasa da aileyi oluşturan her bireyin YALNIZCA KENDİNE olmayıp herkese her fırsatta içtenlikle yardım etmeye çalışması, çalışabilmesi

(Yani bir üye sadece rab bana hep bana diyorsa bu zaten bir süre sonra belli oluyor, emin olun kimse salak değil ! Yönetim her konuda hem de detaylarına kadar gayet farkında… Dile getirilmeyen ya da yüze çarpılmayan şeyler görünmüyor bilinmiyor zannedilmesin lütfen ! Bu kalp kırılmasını istemediğimiz, tatsızlık çıkmasını istemediğimiz içindir, büyüklerimizi ustalarımızı üzmek istemediğimiz içindir.)

- Yine daha önce ustamın sevdiğim bir sözü gibi, zaman içinde sırf bir şeyler öğrenildi diye kendini feriştah sanmamak ve beraberinde bir şeyler bilinse de öğrenilmiş olunsa da kimseye üstten bakmamak.

- Her an her noktada gösterilen yaklaşımın yıkıcı değil yapıcı, birleştirici olabilmesi ve bardağın dolu tarafını görebilmek, onu daha da doldurabilme çabası. En azından çabası…

(Bu da demek değil ki herkes her konuda full özgürlüğe sahip olsun. Özgürlüğün dahi kendi içinde belli sınırları vardır, olmak zorundadır. Yoksa ben özgürüm canımın istediğini yaparım diyerek her gün sokaklarda çıplak gezen insanlar bile görürdük ! Bu mümkün mü ya da mümkün olmalı mı ? Yani özgürüz diye herkese adil davranıyoruz ya da davranılıyor diye burada herkes her istediğini yapabilir söyleyebilir gibi düşünülebilmesi çok yanlış ! Hepimizi bir arada tutan, tutmaya çalışan belli kurallar var ve bu kurallara hepimiz uymak zorundayız. Ben kendi yaşamımda daha farklı olabilirim, bambaşka bir platformda, atıyorum facebookda bambaşka biri de olabilirim, istediğim rahatlıkla da hareket edebilirim, istediğim üslupla da yazıp çizebilirim ama burada bizi biz yapan kuralları aşamam, kimse aşamaz ! Kuralların olmasına bile gerek yok, böyle değerli büyüklerimizin olduğu bir yerde çok çok daha hassas ve dikkatli olmak zorundayız.)

Bunlar daha çok ana ve en önemli kriterler olup bu liste de daha uzar gider. Kısacası ne kadar zor olsa da ellerimizi gerçekten vicdanımıza koyabilmemiz gerekiyor, başkalarını eleştirmeye başlamadan önce bir kendimize bakıp; yıllar içinde ben bu aileye ne yaptım, yıllar içinde gerçekten ne kattım ya da ne katabiliyorum, kime gerçekten ne faydam olabildi diye bir düşünmek gerekiyor bıdı bıdı yapmadan önce. Başkalarına çuvaldızı batırmadan, önce iğneyle kendimizi bir yoklamamız gerekiyor.

Ayrıca yönetimde olan hiç kimsenin maaşla çalışan kişiler olmadığını, yalnızca burada düzen ve kalitenin daha iyi olabilmesi adına hepimiz için karşılıksız hizmet verdiğini, üzgünüm ama binlerce yanlış kişiye rağmen, sırf onların hatalarını düzeltebilmek adına uğraştığını unutmamak gerekiyor diye düşünüyorum.

Sayfalarca söyleyecek şeyim var, onlarca kişinin yanlışlarını hem de teker teker göstererek suratlarına vururum ama bu hem marifet değil hem bana yakışmaz hem de dediğim gibi gerçekten kimsenin kalbini kırmak istemiyorum, normalde haklı iken agresif olan biri olarak bu konuda burada da ciddi bir sabır sınavı veriyorum sırf ustaları üzmemek adına… Yoksa kimlere ne cevaplarım var da neyse diyorum, demeye çalışıyorum.

İşaret parmağımızla karşımızdaki kişileri gösterirken diğer parmakların kendimizi gösterdiğini unutmamak gerekir ! Herkes bir şeyleri düzeltmeye önce kendisinden başlarsa bence ne bir forum kuralına gerek kalırdı ne de olumsuz bir durum yaşanırdı ne dün ne bugün…

Ha bu arada altını altınla almak bir yana, gerçekten o kadar çok şey öğrenildiyse zaten ustalarımıza bugün abartısız çıkarıp nakit 100 bin tl verseniz yine borcunuzu ödeyemezsiniz ! Burada bugüne dek verilen bilgilerde sizler kadar şanslı olamadım, her şeyi evet göremedim ama hepsi olmasa da bir çoğunu okudum, ulaştım, inceledim ve gördüm ki bunların karşılığını parayla ödeme şansımız yok ! Burada ister bugün olsun ister 3 yıl önce ister 7, karşılıksız paylaşılan bilgileri, yardım amacıyla yapılan yorumları ve ustaların o iyi niyetle verdikleri emekleri hiçbir ülkenin kurundaki hiçbir para türü hatta değil altın dünyadaki hiçbir maden türü satın alamaz !

Hoş ustalarımızın da her ne kadar fazlasıyla hak etseler de zaten maddi bir beklentisi olmadığı gibi tek istedikleri şey verilen bilgilerin gerçekten hak eden kişiler tarafından alınabilmesi ve bu aileye gerçekten yakışan kişiler olunabilmesi, saygı çerçevesinde güzel bir ortamda ilerlenebilmesi hepsi bu…

Söylenecek çok şey var da dediğim gibi daha fazla kalp kırmak istemiyorum.

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı kusura bakmayın, kırdığım kalpler için de tekrar özür dilerim.

Herkese saygı ve selamlarımla…
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    PiSaGoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@DOIDYE yüreğine sağlık bu msj başa tuttururmusunu z ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)