Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sırt Sırta Yatan Öküzler

Status
    gezgin_99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    bursa
    Beğenmiş
    1,135
    Beğenilmiş
    251

Cevap: *** ***a Yatan Öküzler

Alıntı ÇALKAYA 28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güneş ilk doğunca bu muhitteki tepeye vuruyormu baktıkları yönde iki büyük yığma uzak mesafede olacak def çalan ayıcı çingene kızı 7 civcivli tavuk buraya yakın mağarada olacak madan işlenmiş yere yakınsın değirmenlerede acı suyada yakınsın sarı maşatlık sizin deyiminizle meşelik olsun oraya yakınsın iki dere arasındamı buyer
    Teşekür ederim @ÇALKAYA 28 ustam...
    Tesbitler on numara beş yıldız...
    Her şey dağdan getirilen maden curufuyla başladı...
    Dağın belirli bir yerinde maden curufları vardı...
    Su veya kaynak bulamadığım için ilgilenmedim...
    Uzak mesafede dağın tepesinde...
    Güneşin ilk vurduğu tepeye...
    Oradaki çobanlar hora tepe diyorlar...
    Burada sırt sırta yatan öküzler varmış gidemedim...
    Buraya uzak mesafede üç değirmen...
    Acı su... Tatlısu...
    Nalbant mağrası...
    Bu öküzlerin olduğu tepeye...
    Istanbuldan bir vatandaş gelmiş...
    Bunlar öküz ise burada üç adet ahlat olması gerekir demiş...
    Ahlat ağaçlarının köklerini buldurmuş...
    Şimdi anladım bu yerin araştırmaya değer bir yer olduğunu...
    Tekrar Teşekürler...
    Kolay gelsin...
    Selam ve dua ile...
    Bin kere ölç, Bir kere biç...
    İZİNSİZ KAZI, VE ARAŞTIRMA YAPMAYINIZ.....

Status
    ferık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    52
    Beğenilmiş
    85

beyler hep öküzü soruyorsunuz danayı soran yok acaba nerde
    bakılması lazım.

Status
    ÇALKAYA 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul pendik
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    19

Cevap: Sırt Sırta Yatan Öküzler

def çalan çingenede o muhitte

Status
    radikal55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

aslında volçanın bölgesinin hepsi bir muhitte.

Status
    KaranLik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    7

İş tam anlamıyla volçan değil. Tamam volçana bağlanan yerlerde var ama volçanı günümüz james bond tarzı düşünün, her bölümde farklı bir başrol oyuncusu var:-) medeniyet işleri bu öküz domuz kazan gölü felan. 2 farklı göl gördüm biri dere kenarında kazan gibi kaynıyor ılıca:-) ama 10x10 metre kare ya var ya yok. Tam karşı tarafında rumlar döneminden kalma küçük bir kale ve şelale ve tarihi bent. Kars susuz şelalesi anayola yakın gidip görün herşey eşkiya değil. Kıç kıça öküzlerde orda varmış kırmışlar sözde içinde bişeyler çıkacak:-) bişeycik çıkmamış. Adam kıçının üstüne oturmuş heykel traş ayıyı evine ***ürmüş aynı muhitte:-) belge ile gelenlerin hepsi arkasına bakmış gitmiş:-) nasip diyeşim yola çıkalım Allah nasiplendirir inşaAllah. Allah ne muradınız varsa versin. Kolay gelsin.

Status
    behzat 75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Mrb kaptan öküzlerin birinin boynunda çan diğerinin boynunda 7 baklalı zincir olacak eğer doğruysa devam edeceğim

Status
    radikal55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Alıntı behzat 75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb kaptan öküzlerin birinin boynunda çan diğerinin boynunda 7 baklalı zincir olacak eğer doğruysa devam edeceğim
    Doğrudur eşkiya belgelerinde öyle yazıyor,lakin ne gören var nede duyan,resmi varsa volçanın ilk işaretini bulduğunuzdan dolayı meşhur olursunuz
    işaret ve belgelerde anlatılan doğruysa tabi hevesinizi kırmak gibi olmasın ama,benim zannım bunun devamı olmadığı yönünde.

Status
    İntercolur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

yok kardeşim Kurt eyer yok Türbe olacak türbe ile öküzlerin tam ortasında çeşme olacak

Status
    ONÜÇ-13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    13
    Beğenilmiş
    6

şimdi bu resimleri niye yükledim anlatayım; iki yada üç sene kadar önce, bu yere ***ürdüler, burada hayvancılık ve sebze
    işiyle uğraşan yaşlı dayıyla baya bir muhabbetimiz oldu, kendisine rahmetli olmuş kayın babası şöyle bir şey anlatmış;
    oğlum demiş bizim evin ahırında ''eski tarihi ev'' kıç kıça yatan iki öküz var kuyruklarının arasında kibrit çöpü kalınlığında küçük bir + var demiş
    öküzün birinin boynundada çan takılı olduğunu söylemiş; gelen giden çok olduğu için üzerini çakılla toprakla kapatıp hayvan ağılı yapmış..
    rahmetli kayınbabasının kendine anlattığını bu şekilde bana anlattı.. ben tekrar bu yere gidecektim ancak yolum düşmedi gidemedim açıkcası,
    şimdi bu yere 15-20km. kadar mesafede ters gemi ve kudret kalesi var şelale ayırıyor ikisini şelalenin altındada 7 tane at bağlamalı halkası olan yer var..
    bu anlattığım yerede 15-20km. mesafede bir kuyu var bu kuyu jandarma karakolunun içine kalıyor bu karakolun oraya atatürk yaptırmış
    böylede bir bilgi var neyse; bu kuyunun içindede ''gözüyle gören kişi sağ ben görmedim'' tef çalan adam ve oynayan ayı varmış.. ben doğruluğuna inanıyorum.

müsait bir zamanım olduğunda tekrar bir araştırma yapacam inşallah.
    yerin..göğün..arşın..kürsün..alemlerin.. anahtarı; La İlahe İllallah Muhammedün Resulullah

Status
    40lar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2

Alıntı ÇALKAYA 28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güneş ilk doğunca bu muhitteki tepeye vuruyormu baktıkları yönde iki büyük yığma uzak mesafede olacak def çalan ayıcı çingene kızı 7 civcivli tavuk buraya yakın mağarada olacak madan işlenmiş yere yakınsın değirmenlerede acı suyada yakınsın sarı maşatlık sizin deyiminizle meşelik olsun oraya yakınsın iki dere arasındamı buyer
    slm çalkaya 28 bu maden işlenmiş yerde bir mağara alnında murç izi içinden su çıkarmı döşeme taşların arasından su gelirmi bir çeşmesi var birde binek taşı gibi taş üstünde 1 tane kurt izi aynı taşta ıslanınca profilden bir kadın resmi çıkıyor yanından bir dere geçiyor derede gölde var ağaç gövdesinden birde köprü ufak bir çayır çayırda taşlar var çember yapılmış 3 tane köprünün oradan 30 metre kadar ark yapılmış göle verilmiş sanki dere zamanında kesilmiş gibi ark tahliye için kazılmış gölün yan tarafı kanara kanara sarmaşıklı üst tarafında 3 taneydi yanlış hatırlamıyorsam toprak tepesi vardı biri ortadan yarılmış çayırda hayvanın arka buduna benzeyen birde taş var bir kovukta beyaz renkte bir taş var oraya sokulmuş çıkaramadık ama insan elinden çıktığı belli aynı marangoz elinden çıkan 5 cm kalınlığında bir tahta gibi ha bbirde incir ağacı vardı altında taşlar toplanmış ve çayırlığın her tarafı curuf demir curufu arkadaşın makinası çalışmadı orada şimdi yine soracaksın varmı orada namlı eşkiya diye var volçan buralardaymış buralara fazla uzak olmayan bir yerde bir kaç satır yazısı varmış görmek nasip olmadı kolda bir saat 12,15 ya geçiyor ya var ve çingene kızı da buraya yakınmış

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)