Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yatan Öküzler

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    146
    Beğenilmiş
    162

Cevap: ... ... Yatan Öküzler

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.Her derede azda olsa şu var buna göre her değirmen çalışmış değirmen değil, Mesela kiremitli değirmen çalışmış. Suyu bin adımdan gelenKumpanya birlik değirmeni çalışmış, Dağarcık değirmeni çalışmamış.Öküzlerin olduğu deredeki değirmen şu anki suyla çalışmaz.Saygılar
    Sizin oradakinin arkasında yığma varmış değirmenin.
    Öküzler tahrip edilmiş seneler evvel, aşağıda işaretler vardır.
    MaSTeR™ (12.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Cevap: ... ... Yatan Öküzler

Alıntı FENERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin oradakinin arkasında yığma varmış değirmenin.
    Öküzler tahrip edilmiş seneler evvel, aşağıda işaretler vardır.
    Selam fenerli ustam, Önce öküzleri görmek resimlemek ve devamındaysa çevresinin görüntülerini resimleyip ondan sonra siz saygı değer kardeşlerimizin değerlendirmesine sunacagız Kısmet olursa tabii, Yakın .Saygılar
    gezgin_99 (12.Şubat.2019), MaSTeR™ (12.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    eski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    iŞstanbul - Sakarya
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    4

Cevap: Yatan Öküzler

İznikte kırılmış
    Karadağda kırılmış
    Uludağda kırılmış,
    Kırılan nice vardır. Hangisi eşkiyanın öküzü Allah bilir.
    gezgin_99 (12.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Alıntı eski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İznikte kırılmış
    Karadağda kırılmış
    Uludağda kırılmış,
    Kırılan nice vardır. Hangisi eşkiyanın öküzü Allah bilir.
    Selam ustam Sn eski. Hangi bölge 7 nci bölgeyse o doğrusudur. Öküzler ve diğer işaretler biri birine ölçü olarak uyum sağlamalı. Mesela iznikde kırılmış karadagda kırılmış ,evet dogrudur ,ama onun hemen en yakınındaki işaretler var ve bu aranan yerlerin tamamı bulunur, öküzlerin bulundu denmesine ramen hiç bir arkadaşımızda bir görüntüsü sitelere koymuş değil, bana göre bir öküz görmüşler fakat uymuyor olabilir yoksa neden koymasın.Insallah bir kardeşimiz bu düğümü çözerde böylece sonlanır. Tüm arkadaşlara saygı ve selamlar.

Status
    Nereden
    iŞstanbul - Sakarya
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    4

Selam ustam Sn eski. Hangi bölge 7 nci bölgeyse o doğrusudur. Öküzler ve diğer işaretler biri birine ölçü olarak uyum sağlamalı. Mesela iznikde kırılmış karadagda kırılmış ,evet dogrudur ,ama onun hemen en yakınındaki işaretler var ve bu aranan yerlerin tamamı bulunur, öküzlerin bulundu denmesine ramen hiç bir arkadaşımızda bir görüntüsü sitelere koymuş değil, bana göre bir öküz görmüşler fakat uymuyor olabilir yoksa neden koymasın.Insallah bir kardeşimiz bu düğümü çözerde böylece sonlanır. Tüm arkadaşlara saygı ve selamlar.
    Sn @balkaya34 Define siteleri 10 yıldır var. öncesinde yoktu. ana işaretlerin çoğu önceki yıllarda kırılmış. Siteleri baz almaya devam edecek olursak. bir çok defineci sitelere girmiyor, girenlerin çoğu zaten paylaşmıyor. hatta sitelerde paylaşmayı bir kenara alalım sohbetlerde bile paylaşılmıyor, herkesin ağzı yandığı için ketumluk hat safhada. İşaret varsa definede yanındadır mantığıyla çalışmaya girilip kırılıp dçkülüyor. yok oluyor gidiyor anca o kişiye denk geleceksinki işaretin varlığından haberdar olasın, oda anlatırsa tabi. Ana işaretler bir yana , yan işaretlerinde bir çoğu kırılıp gitti.. Her bölgede işaretler köylünün bilgisinde, bir çoğuda ne olduğunu bile bilmiyor kırıp döküyor. İşaretleri ve tamamlayıcı bilgileri define sitelerinde bulmak bence boşa arayış,
    Ayrıca ömrünü bu işe vermiş değerli yaşlı ustalar mevcut.2 tanesiyle tanışma fırsatım oldu. İkisininde define sitelerinde bir yazısını görmedim. Birini eski tanırım. Güzel yerler açtığınıda zaman içerisinde biliyorum. Yaradımı yaramadığınıda gördüm. Birkaç defa defa onunlada araziye çıktım , arazi sahipleri şurada şu var dediklerinde , yok o arada değil burada dediğinide gördüm, hayalete bakar gibi bakıyorlardı, benimde toy zamanlarım, bende şaşırıyordum. Sorduğumda kültürlerin var olan sistemlerinin varlığımı öğrendim. Şahit olduğum bir konuyuda anlatayım . konya kastamonu erzurum şehirlerinden bir kaç işareti abiye sormuşlardı , oda bölgeyi onlara anlatarak onun şurasında şu kırık , kıranda filanca kişi , yaşıyorsa ona danış şeklinde cevaplar vermişti. Biz yeni nesil koşturanların bu bilgilere ulaşması artık imkansız, bir çok bilgi sahibiyle birlikte gitti, var olanlarda gidecek. İşaretleri ve tamamlayıcı bilgileri define sitelerinde bulmak bence boşa arayış, hatta yaşayan bilgi sahiplerini bulmakta çok zor. Bulsanda anlatmazlar. Aklıma gelen bir anımı daha anlatayım, 80 li yılların başı İstanbulda Allah rahmet eylesin defineci bir dayı bize Valçanı anlatıyordu, kendi kendime ne diyor bu demiştim. Şimdi sağ olsada anlatsa.
    gezgin_99 (13.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Sn @balkaya34 Define siteleri 10 yıldır var. öncesinde yoktu. ana işaretlerin çoğu önceki yıllarda kırılmış. Siteleri baz almaya devam edecek olursak. bir çok defineci sitelere girmiyor, girenlerin çoğu zaten paylaşmıyor. hatta sitelerde paylaşmayı bir kenara alalım sohbetlerde bile paylaşılmıyor, herkesin ağzı yandığı için ketumluk hat safhada. İşaret varsa definede yanındadır mantığıyla çalışmaya girilip kırılıp dçkülüyor. yok oluyor gidiyor anca o kişiye denk geleceksinki işaretin varlığından haberdar olasın, oda anlatırsa tabi. Ana işaretler bir yana , yan işaretlerinde bir çoğu kırılıp gitti.. Her bölgede işaretler köylünün bilgisinde, bir çoğuda ne olduğunu bile bilmiyor kırıp döküyor. İşaretleri ve tamamlayıcı bilgileri define sitelerinde bulmak bence boşa arayış,
    Ayrıca ömrünü bu işe vermiş değerli yaşlı ustalar mevcut.2 tanesiyle tanışma fırsatım oldu. İkisininde define sitelerinde bir yazısını görmedim. Birini eski tanırım. Güzel yerler açtığınıda zaman içerisinde biliyorum. Yaradımı yaramadığınıda gördüm. Birkaç defa defa onunlada araziye çıktım , arazi sahipleri şurada şu var dediklerinde , yok o arada değil burada dediğinide gördüm, hayalete bakar gibi bakıyorlardı, benimde toy zamanlarım, bende şaşırıyordum. Sorduğumda kültürlerin var olan sistemlerinin varlığımı öğrendim. Şahit olduğum bir konuyuda anlatayım . konya kastamonu erzurum şehirlerinden bir kaç işareti abiye sormuşlardı , oda bölgeyi onlara anlatarak onun şurasında şu kırık , kıranda filanca kişi , yaşıyorsa ona danış şeklinde cevaplar vermişti. Biz yeni nesil koşturanların bu bilgilere ulaşması artık imkansız, bir çok bilgi sahibiyle birlikte gitti, var olanlarda gidecek. İşaretleri ve tamamlayıcı bilgileri define sitelerinde bulmak bence boşa arayış, hatta yaşayan bilgi sahiplerini bulmakta çok zor. Bulsanda anlatmazlar. Aklıma gelen bir anımı daha anlatayım, 80 li yılların başı İstanbulda Allah rahmet eylesin defineci bir dayı bize Valçanı anlatıyordu, kendi kendime ne diyor bu demiştim. Şimdi sağ olsada anlatsa.
    Selam ustam malesef öyle.şimdi bana düşen bu işaretleri yeniden görüntülemekdir,Bu işde bayagı bir külfet getiriyor.Hayırlısı ALLAH dan Saygılar
    eski (13.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    iŞstanbul - Sakarya
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    4

Selam ustam malesef öyle.şimdi bana düşen bu işaretleri yeniden görüntülemekdir,Bu işde bayagı bir külfet getiriyor.Hayırlısı ALLAH dan Saygılar
    İnşallah, Allah yardımcın olsun. Saygı benden.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

İnşallah, Allah yardımcın olsun. Saygı benden.
    Amin ustam, Bir dereye girdiğimde birden fazla işaretle karşılaşırsın, biri tahrip olmuşsa digerleri vardır Herbirdere bir müze gibidir.Saygılar selamlar.
    eski (13.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    kuzey26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    34
    Beğenilmiş
    21

Amin ustam, Bir dereye girdiğimde birden fazla işaretle karşılaşırsın, biri tahrip olmuşsa digerleri vardır Herbirdere bir müze gibidir.Saygılar selamlar.
    Slm Balkaya kardeşim sen vize Balkaya köyünden misin

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Alıntı kuzey26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Balkaya kardeşim sen vize Balkaya köyünden misin
    Hayır değilim ben iç anadoludanım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)