Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eski Kilise Civarı

Status
    Kristof34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 6

Cevap: eski kilise civarı

Kuyu görmediniz mi? Su ne tarafta? Kacıs daima suyadır

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Arkadaşım ayhanhoca bu konudaki resimler orman içindekiler ve çıplak kayalıklar ayrı mevkilerdenmi,,bu bölgedeki araştırman ve resim tekniğin iyi değil,,mevkide sarmaşıkla gizlenmiş kayalar ve izler var,mevkide çalışmalar olmuş,mevkide çok bakılcak,araştırılcak yerler var,yakınsan mevkiye boş zamanlarını burda değerlendirmelisin,,

..bu resim dikkatimi çekti,bu kayayı ve işareti uzak yakın resimlersin,üzerinde horosan boşluk testi yapabilirsin,kolay gelsin,hayırlara vesile olursunuz inşallah,saygılar...

usta 11. resim aynı resmin biraz uzaktan çekilmiş hali. etrafta yazmış olduğunuz gibi çalışmalar bolca yapılmış bir söylenti ağır çalışma gerektirecek malzeme var olduğu yönünde fakat ne denli doğrudur bilmiyorum. alan biraz sıkıntılı.. ana yoldan uzak yolu yok. ulaşmak için meşakkat gerektiriyor ve her havada gidilecek yer değil. tabi mesafe ve benim zamanımın azlığı bunları iyice içinden çıkılmaz yapıyor. 3-4 haftada 1 pazar gidebilirsem ne mutlu. fırsat bulduğum ilk zamanda gidip reesimlemeye çalışacağım. numaralı resimlerden hangilerine dikkat etmem gerektiğini yazabilrseniz sevinirim.9. resim ve sonrası kilise civarı önceki resimler kiliseden yaklaşık 300 metre kadar kuzeydoğuda kalıyor.

Status
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

Alıntı Kristof34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuyu görmediniz mi? Su ne tarafta? Kacıs daima suyadır
    1 tane kuyu var resimledim. başka kuyu göremedim veya kapatılmış. araştırma yapmak istiyorum fakat elimde cihaz yok ne yapacam bilmiyorum.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    126
    Beğenilmiş
    56

...Arkadaşım bu 11.resimdeki x işaretlediğim yerdemi sorduğum işaret,,

Status
    Beğenmiş
    126
    Beğenilmiş
    56

Status
    Beğenmiş
    126
    Beğenilmiş
    56

...Arkadaşım bu işarete dikkat edin,burdaki küçük oymalar resimlerini çektiğin kayalarla benzerlik varmı,bu şekilde aynı sıralımı duruyor kayalar,,bu işarete yakınına horosan testi yapın,,bu konular ordan alınmış burdan alınmışla bir sonuca varamazsın kafanız karışır,mevki sıkıntılı olabilir,zor olabilir,özellikle sarmaşıklarla gizlenmiş görünüyor bu sebeple daha fazla şüpheli,horosanlı yerler var,zaman içinde sırayla gitmek daha kolay,resimleri çektiğin kayaları sarmaşıkdan,otlardan temizleyip açığa çıkarmalı ve dikkatle inceleyip uzak yakın resimlenmeli,,dediğiniz gibi burası kilise bölgesiyse deresi var,çeşmesi var,mezarlığı var,patika yolları var,kuyusu var,varda var,,başarılı olacağını düşünüyorsan emek ve zaman vermeye değer,araştırma,resim,bilgi makinadan daha faydalıdır,,kolay gelsin,saygılar..

Status
    Beğenmiş
    126
    Beğenilmiş
    56

Status
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

...Arkadaşım bu 11.resimdeki x işaretlediğim yerdemi sorduğum işaret,,
    evet usta işaret olan kaya ve işaret olan yer

Status
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

Alıntı S.Hill Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burası mabet yeri olarak kullanılmış olabilir.Koruyucu olarak Anibus ve İstavroza benzer figür ve işaretler mevcut, ayrıca yukardan odaya yol verilmiş, çökme olabilir DİKKAT!!
    işaretleme yapabilecek misiniz ustam nerede bu odaya verilen yol

Status
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

bu kaya kilise yolunda kiliseye 200 yaklaşık metre mesafesi var kilisenin kuzey yönünde patika yolun üst tarafında kalıyor kiliseden çıkınca saat 3 istikametinde

bu kaya yine aynı istikamette kiliseye daha yakın lakin tam yerini şu an hatırlayamadım ustam

bu işaretlemiş olduğunuz biraz daha kuzey-kuzey batı yönünde kilisenin giriş kapısından çıkınca karşıya bakınca 2 yönünde kalıyor yaklaşık 50 metre mesafede

bu işaret kilisenin duvarında kalıyor kiliseye girerken sağ tarafta yerden 1 metreden daha yüksekte baktığı yön kuzey
    bunların haricinde pençe şeklinde olan kayanın 2 metre sağ üst tarafından kiliseye giriş 1 metre sol üst tarafından emanet alınmış. kilisenin içinden de bir emanet almışlar bir kaç sene önce
    haricinde kilisenin batı yönünde giriş kapısının karşı aşağısında 5 metre kadar mesafede eski kuyu tarzı yer lakin kuyu değil su çıkıyor acemicer çalışmış kayayı kıramamışlar ufalanmaya başlamış parça kopartamamışlar sanırım horasan olmasından kaynaklı. kuyu denen yer ile sol tarafta yani kuzeyde kiliseye 50 metre mesafede olan kayaya yakın farklı bir kaya daha resimlemiştim telefonum kırıldığı için o tarihten beri yükleyemedim yerin sahibi ile görüştüm gidecektik heyelan oldu epey bir alan gitti bayağı kaşıştı yer sonrasında yer sahibi müsait olamadı. o kişi olmadan alana gitmek olmuyor. hali ile konularım yarım kaldı. bir de cihaz sıkıntım var . saolsun imse vermek istemiyor kendi arkadaşlarımda da bu işi yapan yok aracı olan kişiler de tanımıyor güvenmiyor. işaretler le bir şeyler bulmaya çalışıyorum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler