Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 101 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tılsım - Bilgi Paylaşım Konusu

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    407
    Beğenilmiş
    462

Cevap: Tılsım - Bilgi Paylaşım Konusu

Tılsım konusunun oldukça derin bir konu olduğu kanaatindeyim.

Her tılsımın herkese aynı etkiyi göstermeyeceğine inanıyor ve her definede de mutlaka tılsım olmak zorundadır diye düşünmüyorum. Sonuçta her gömü aynı şartlar altında gömülmüş değildir. Nasıl ki kimileri acele etmeden dilediği rahatlıkla daha derinlere gömüp istediği işlemleri yapabilecekken bir başkası yangından mal kaçırırcasına o anki imkanları doğrultusunda işlem uygulayıp çok gelişigüzel olmasa da mükemmel saklama ve koruma yöntemleri kullanamamış da olabilir. Elbette gelişigüzel saklanan hemen bulunur mantığını da doğuruyor bu fikir ama hiç belli de olmaz. İnsan çoğu zaman gözünün önündekini görmeyebiliyor ya da daha zor şeylere kilitlenmiş bir kişi aslında çözümün kolaylığını düşünmediği için fark etmeyebiliyor.

Ancak şu unutulmamalı ki tüm arama ve bulma aşamalarında en büyük yardımcı yine yaradan olduğuna göre hiç bir şey bulmadan daha arama kısmında bile bir takım şeylere dikkat edilmeli diye düşünüyorum. Buna ilk örnek tabi ki abdestsiz olaya adım atmamak diyebiliriz. Bunun dışında da belki özel "gözden perde kaldıran" dualar, ayetler ve bilgiler olabilir ya da Allah ın dilediğini dilediği kişiye göstereceğini dilediğine de ayağının altında dahi olsa buldurmak istemiyorsa buldurmayacağı unutulmamalıdır. Bunu gerçek alimlerimiz ya da bu konuda kendini geliştirmiş ustalarımız daha iyi bilirler.

Ayrıca tılsım ile bir malın korunması sadece sahiplendirmek ya da başına bekçi dikmek olarak nitelendirmemeli bence. Örneğin tılsım ile arama yapan kişinin gerekli işaretleri görmesi engellenemez mi ? Gözünüzün önündeki bir işaret orada olmasına rağmen size görünmüyor olamaz mı ? Kim bilir belki de bir çivi ağaçta net bir şekilde çakılı olmasına rağmen yalnızca ağaca dokununca ele geliyor ama çıplak gözle görülmüyor olamaz mı ? Bunları da düşünmek gerekebilir. Bilim kurgu gibi görünebilir ama hiç bir şeyin imkansız olmadığına inanan biri olarak her ihtimali düşünmeyi gerekli buluyorum kendi adıma.

Tabi bunlar yalnızca kişisel düşüncelerimdir. Ancak tılsıma inanan ve çeşitli örneklerini görmüş biri olarak geçmiş zamanda da ne denli etkili tılsımlar ve büyüler yapılabileceğini tahmin etmek zor değil. Yani en bilim kurgu sınıfında kabul edilebilecek tılsım dahi yapılmış olabilir.

Tabi yine düz bir mantıkla şunu da söyleyebilirim. Sakladığım mal belli bir orana kadarsa belki tılsıma bile ihtiyaç duymayabilirim şahsen ama kayda değer bir şeyler söz konusu ise malın boyutuna da bağlı olarak elbette bilgim dahilinde ya da bilen kişilerin yardımıyla çok daha etkili önlemler alırdım şahsen o dönemde yaşayıp saklayan ya da gömen kişiysem !

Ayrıca bugün olduğu gibi o dönemlerde de amacı malını saklamak olup bugün nasıl tılsıma büyüye ya da diğer alemlere inanmayan insanlar varsa o zamanlarda da herkesin inandığını düşünemeyiz ve inanmamasına rağmen yine diğer saklayan kişiler gibi amacı yalnızca malını saklamak olan biri de tılsım ile ilgilenmeyip yalnızca imkanları doğrultusunda tuzak hazırlayacaktır. Bu noktada unutulmaması gereken tek detay, gömen kişi bir işlem yapmadıysa dahi zaman içinde sahiplenen olup olmadığıdır ! Tabi ki bu, durumu tamamen değiştiren bir detaydır.

Yani demek istediğim konu ne olursa olsun bilgi ve tecrübe kadar mantığın da kullanılması gerektiği. Tuzağı ve tehlikesi ya da duruma göre hepsinde olmasa da işçiliği büyük olanın malının küçük olmasının mantıksız gelmesi gibi ! 2-3 sikke için kimse kendine kayalarla, taşlarla o eziyeti çektirmez. (işçilik için duruma göre diyorum çünkü ustaların da birçok yerde belirttiği gibi mal ya da değerli maddi bir şey olmasa da saygı için, sanat için, çeşitli bir çok sebep için yalnızca kaliteli bir işçilik ile içi boş ama bugün korunması gereken eserlerin olduğu da ortadadır.)

Sonuç olarak nasıl ki günlük hayatta da abdestsiz bir yaşam ve duasız, ibadetsiz, imansız bir yaşam tarzı beraberinde bir bereket beklemek ironik ise bu işlerde de imanı daha güçlü, Allah'a karşı kulluğunu daha bir adım önde getirebilen kişilerin, uygulayacağı her işlemin de sıradan birine göre çok daha kolay olacağını düşünüyorum.

Yalnızca, ister inanan biri olun ister inanmayan, daima dikkatli olmanın zararının olmayacağını ama önemsememenin büyük sıkıntılar doğurabileceğinin de ihtimaller içinde bulundurulmasını tavsiye ederim, tüm ustalara saygılarımla.

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    12

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @amero hocam, bu çizimlerden bahsetmiştim.
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Status
    Esteban74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

S.A.
    Yeni konu hepimize hayırlı olur inşallah...
    Amero Ustam tavuk boğazlanması isteği ile ilgili bir olay paylaşmak istiyorum.
    Olay benim konumdaki bölgede geçiyor.
    Anneannemin kız kardeşine rüyasında geliyorlar ve şurda bir dibek taşı var , altında 1 kazan altın var . Bu altını sana vereceğiz diyorlar ama bir şartımız var diyorlar ve bir horoz getirmesini istiyorlar.
    Kız kardeşi rüyayı anneanneme anlatıyor. Ve akşam üzeri bir horoz alıp denilen yere gidiyorlar. Taşın yanına geldiklerinde horoz huysuzlanıyor ve horozu kaçırıyorlar sonra bir gürültü bir patırtı sesler falan geliyor korkup ordan kaçıyorlar ve birdaha gitmemişler.
    Tabiki taşın altından alan almış malzemeyi...

Saygılar...

Status
    sadex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı Esteban74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S.A.
    Yeni konu hepimize hayırlı olur inşallah...
    Amero Ustam tavuk boğazlanması isteği ile ilgili bir olay paylaşmak istiyorum.
    Olay benim konumdaki bölgede geçiyor.
    Anneannemin kız kardeşine rüyasında geliyorlar ve şurda bir dibek taşı var , altında 1 kazan altın var . Bu altını sana vereceğiz diyorlar ama bir şartımız var diyorlar ve bir horoz getirmesini istiyorlar.
    Kız kardeşi rüyayı anneanneme anlatıyor. Ve akşam üzeri bir horoz alıp denilen yere gidiyorlar. Taşın yanına geldiklerinde horoz huysuzlanıyor ve horozu kaçırıyorlar sonra bir gürültü bir patırtı sesler falan geliyor korkup ordan kaçıyorlar ve birdaha gitmemişler.
    Tabiki taşın altından alan almış malzemeyi...

Saygılar...
    Horoz vb kurban etmek/vermek dinen sakıncalı bir iştir kardeşler..Neuzubillah mal uğruna din-ü diyanetimizi yakmayalım..Şükür ki yapamamışlar
    “Ölçünüz Allah rızası için olsun ,Insanoğlu bu ;bugün överler yarın söverler ..

Bişr-i Hafi Hazretleri

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    425
    Beğenilmiş
    61

Alıntı lg_e Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @amero hocam, bu çizimlerden bahsetmiştim.
    hz süleyman satürn gezegeni 2 mühür sigili satürn mührü gökten inen 4 gen tabanlı piramit ile yerden çıkan 4gen tabanlı piramitin kesişimidir kadir mısırlı oglu diyorya lozanda bize satürn kaldı
    vekfteki sayıları birleştirsek sigil oluşur sigil tılsımın çizgisel halidir
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    12

Evet konuyu biraz daha zenginleştirelim. Kıymetli OMEGA hocamızın, Esteban 74 kardeşimizin konusuna yapmış olduğu bir yorumu buada paylaşıyorum. Niçin paylaştığımı da kanıtları ile anlatacağım... Takipte kalalım

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli kardeşim.
    Badem ağacının eğimindeki mezarı bulmuşsun. Özellikle çocuk mezarı olduğunu yazmadım, sadece 1 metre boyunda dedim.Aslında bazı arkadaşlara, bunun çocuk mezarı olduğunu da anlattım, konunu okudularsa, onlar zaten anlayacaktır.
    Gelelim çocuk mezarına. Hava atan, çok şey bildiğini sanan birilerine de bunu öğretmiştim.Tabii birçok arkadaşımız ilk defa duyacak anlatacaklarımı.
    Şimdi o gördüğün çocuk mezarı hakikatten bir çocuk mezarı, ama bildiğimiz türden değil.Vahşice yapılmış barbarca yapılmış bir mezar. Mezara bakabilirseniz, aynen şu şekilde çıkacak. En üstte ayakları, aşağıya dpğru gövde ve en son kafatası çıkacaktır.Yani çocuk diri diri baş aşağı gömülmüştür. Köyünüzün muhtarıyla konuşabilirsen konuş, hem tılsımı ortadan kaldır, hemde bu çocuğu normal bir şekilde gömün.
    3 dut ve asmalı dut. Önlerinde bir patika yol ve karşılarında bir kuyu, kuyu yerle bir. Bundan sonra arazi yukarıya kuzeye yükselen meyil yapar, yada tam tersidir.Yukarıya baktığında 3 li bir çeşme göreceksin, ama duvarı, ama bölümü, ama yalağı her neyse 3 hali olan bir çeşme göreceksin.Çeşme genellikle kurudur ve akmaz, çeşmeden sola bakarsan kısa bir kesme yol görürsün, hiç bir işe yaramaz.
    Dutlardan geriye, yani köy yada kasabaya dönersen bir çeşme daha görürsün, süslüdür, belkide mermerdir, buradan köy, yada kasaba mesafesi 800 metredir. Köye giderken solunda gördüğün eski harebe, kiliseye ait mezarlıktır (Manastır yeride olabiliyor) Buradan aşağıda zaten köye gelmek üzeresin mihraplı 2 kurnalı çeşmeye ve çınarlara gelirsin.
    Gelirken 1 çeşmeyi daha atladın, farkettinmi Dar bir aralık, çıkmaz aralıktaki köşebaşındaki çeşmeyi ve yanındaki evi.Pencereleri alt katta yuvarlak olan eşek damlı evi.Zaten tek eşek bu evde vardı. Teyze sağ ise tek başına yaşıyordur, çocukları ara sıra gelir dolaşırlar.
    Burada anlatılacak o kadar çok şey varki.
    Anlatırken birkaç tane para söyledim bilmem anlayabildinmi.
    Bu arada, mezarda kazı yaparsanız, çeşme yanına pikniğe gelecek Wolkswagen minübüsten, bir dede, bir nene çocuklar ve torun iner. Siz daha ne olduğunu anlamadan onlar ateşi yakmış, mangalda etleri pişirmiş olacaktır.

Bakınız Omega ustamızın yapmış olduğu yorumda, Bir çocuk mezarından bahsetmekte ve bu çocuğun baş aşağı canlı canlı gömüldüğünü söylemekte. Ve henüz ne bölgeyi görmüştür nede ilgili mezarın fotoğraflarını. Bu yorumdan epey bir zaman sonra Esteban 74 kardeşimiz mezarın fotoğrafını atmıştır. Bir çoğumuz burada ki ayrıntıyı kaçırdı biliyorum. Evet bu ayrıntı neydi şimdi ona değinelim.

Gördüğünüz gibi Taş üzerinde yapılan oymalar bize aslında ışık tutumakta. Lakin bizler gerekli tecrübeyi kazanmadığımız için bunun farkına varamıyoruz. Omega ustamız daha orayı hiç görmeden neler ile karşılaşacağımızı ve detayları bizlere vermiştir. Forum içerisinden bu tarz çarpıcı detaylar ve konular çıktıkça sizler ile paylaşacağım. Esteban kardeşimizin konusunda da daha çok dikkat çeken yerler mevcut, vakit buldukça oradan da anlatımlarımız olacak.

@OMEGA Ustama ve Diğer ustalarıma teşekkürler.
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

Status
    sadex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@lg_e Üstadım yukarda ki konuyu biraz okudum bu tılsım meselesi burdan varid olmuş anlaşılan..

Şimdi bazı tecrübelerimi buraya yazmaya çalışayım..Umulur ki istifade olur..(Define işlerini bilmem,anlamam)

Tılsım, @amero Üstadın anlattığı gibi belli bir sistemle çalışıyormuş..Büyü meselesi de hemen hemen aynı şekilde sistem işler..(bu yüzden sormuştum büyü ve tılsım aynı şeyler mi? diye..Bunu nerden biliyoruz? Bir hastanın başında tedavi olurken bekledim ve bazı notlar aldım..Birtakım ayetler ve dualar kişiye okununca,belirli tepkiler oluyor..Misal (hasta ayetlerin okunması ile kendinden geçince) Allahumme sihral ukile veya ekli (Allahım yenmiş sihirlerden) denilince hastanın midesinde bazı yanmalar,kasılmalar veya ağrılar oluyor..Hastanın tepki verdiği sihir maddelerine (yemek,içmek,kan,domuz,rüzgar gibi) göre ayetler okunurdu.Ve o tepki takip edilirdi.Hatta bazı zamanlar acıya dayanamayan sihir/büyü yü çalıştıran görevli cin/şeytan dile gelir şakır şakır konuşurdu..Ne ile yapıldı,nereye gömüldü vs gibi..Allah azzevecellenin izni ile şifa buldular..Tabi buradan yazılıp çizildiği gibi kısa ve basit iş değil..

şimdi buradan hareketle tılsımların (üstteki misalde verilen çocuk gibi) menşei,mazemesi,ilgilisi bulunur veya bilinirse buna uygun ayetleri suya veya yere okumak fayda sağlayabilir diye düşündüm...Misal bu çocuk mezarında iş yapılırken Tekvir Suresi 8.ayet okunabilir.. Gelenler olduğunda ise Muminun 97. ayet okunabilir..
    “Ölçünüz Allah rızası için olsun ,Insanoğlu bu ;bugün överler yarın söverler ..

Bişr-i Hafi Hazretleri

Status
    Esteban74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ustam öncelikle teşekkür edeim.
    1-)Bu kare sadece bir şablon mudur?
    Kişiler kendi bölgelerine göre kelimeleri değiştirebilir mi?
    2-) rotas 19 opera 28 tenet 19 arepo 28 sator 19
    1 1 2 6 9
    1 9 5 7 6
    2 5 5 5 2
    6 7 5 9 1
    9 6 2 1 1
    Bizim yerde;
    21 25 27 25 21
    Kareye göre;
    1 1 2 9 8
    1 3 9 3 9
    2 9 5 9 2
    9 3 9 3 1
    8 9 2 1 1. Olabilir mi?
    Karenin ortası herzaman 5 veya n midir, harflerve rakamsal değerler böylemidir ?
    İlerlemem mantıklı mı , bana tenet yerinde oluşan kelime çok mantıklı geldi.
    Doğru yol mu bundan sonraki ilerlemem logaritmaylamı olur?

Teşekkürler... Saygılar...

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    425
    Beğenilmiş
    61

@Esteban74 N daima ortada olmalı 21,25,27,25,21 i ve sonrasını anlamadım
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    12

Ustalarım Bu çizelge tam olarak nedir? Uygulama amacı nedir?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler