Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 101 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tılsım - Bilgi Paylaşım Konusu

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    13

Cevap: Tılsım - Bilgi Paylaşım Konusu

Bu işin temelinde eskiden yaşamış iki Hayvanın ve onların soyundan gelen hayvanların çokça kullanıldığı doğru mudur acaba?

Ejderha ve Dinozor

Her ne kadar Ejderhalar Efsanevi canlılar gibi görünse de, Efsanelerde bazı şeyleri perde eder veya ayan eder...
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Status
    maXishow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7

Sürükleyici bir konu, devamını bekliyoruz..
    Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde.. Vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde!..

Gâh eserim yeller gibi , Gâh tozarım yollar gibi, Gâh akarım seller gibi, Gel gör beni aşk neyledi..

Status
    sadex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı lg_e Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işin temelinde eskiden yaşamış iki Hayvanın ve onların soyundan gelen hayvanların çokça kullanıldığı doğru mudur acaba?

Ejderha ve Dinozor

Her ne kadar Ejderhalar Efsanevi canlılar gibi görünse de, Efsanelerde bazı şeyleri perde eder veya ayan eder...
    Üstadım yazma eserlerde geçen bazı bilgilerde enteresan hayvanların kullanıldığını okuduk..Şuan hatırlayamıyorum tam olarak ama eserlerin çevirileri yapılırken ''vay be,yok canım daha neler'' gibi tepkilerim olmuştu
    “Ölçünüz Allah rızası için olsun ,Insanoğlu bu ;bugün överler yarın söverler ..

Bişr-i Hafi Hazretleri

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı Kristof34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir mahale gidilir. Emanet saklanmadan önce bazı kelamlar okumalar yapılır yer acılır emanet saklanır üstüne bir arsın toprak atılır sonra kalın bir urgan veya kemerin üzerine bazı isaretler cizilir gömünün üstüne atılır sonra üzeri tekrar toprak ile kapatılır mekanda tekrarlanan ve söylenmesi gereken özel bazı sözler vardır bu sözler söylenerek islem tamamlanır. Aradan bi hayli zaman gecer sonra icimizden bir hobidas mekanı tespit eder baslar acmaya üzerine cizim yapılan ve gerekli okumaları yapılarak topraga bırakılan urganın mesafesine inildigi vakit karşısına kocaman kafası olan buyuk bir yılan çıkar. Ne güzel tılsım degilmi?

Musa Aleyhisselamın Firavnın sarayında ki büyücülerle mücadelesini bilir misiniz?

Bişr-i Hafi Hazretleri

Status
    Kristof34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 6

Alıntı sadex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Musa Aleyhisselamın Firavnın sarayında ki büyücülerle mücadelesini bilir misiniz?
    İyi bilirim. Lakin alakasını cözemedim? O Peygamber ve Allahın lütfettigi mucizeleri kullandı. Bu konu ile baglantısı nedir?

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

İyi bilirim. Lakin alakasını cözemedim? O Peygamber ve Allahın lütfettigi mucizeleri kullandı. Bu konu ile baglantısı nedir?

Zaten çözüm burada.Allah'ın lutfettiğinde.Musa Aleyhisselamın karşısında ki büyücülerin ellerinde ki iplerin yere atılması ile yılan olması (daha doğrusu yılana benzetilmesi) ve Musa Aleyhisselamın asasının bunu yutması hadisesi bu tılsımın çözümüdür...

Bişr-i Hafi Hazretleri

Status
    Kristof34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 6

Alıntı sadex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten çözüm burada.Allah'ın lutfettiğinde.Musa Aleyhisselamın karşısında ki büyücülerin ellerinde ki iplerin yere atılması ile yılan olması (daha doğrusu yılana benzetilmesi) ve Musa Aleyhisselamın asasının bunu yutması hadisesi bu tılsımın çözümüdür...
    Yani diyorsun ki tılsımı cözmek icin bir Musa lazım.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Yani diyorsun ki tılsımı cözmek icin bir Musa lazım.
    Yada bu kıssanın anlatıldığı ayetin (A'raf 106 Allahualem) tılsımın üzerine okunması Yani Üstad hiç bir şey Allah Azzevecelle'den,kudretinden,zatından yüce değildir..Sadece o yoktan var eder.

Akşam müsait olursam bu ayetin tefsirini paylaşmaya çalışayım.Belki birşeyler öğreniriz.

Bişr-i Hafi Hazretleri

Status
    Yanlızefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    20

konuyla pek alakalı değil galiba ama bi arkadaşım rahatsızlık geçirmişti. bi tel numarası verdiller .arkadaşım rica etti ben aradım.isim anne ismi doğum yılı ve yaşadığı bölgeyi sordu. cin ve büyü nazar olduğunu söyledi.para isteme ve yüzyüze görüşme olmadığı için ayrıca arkadaşın bir iki sıfat karakterisitik bir kaç özelliğinden bahsetti ve doğruydu. sonra okuması gereken ayetleri söyledi. böyle birşey olabilir mi. tannıdığımız normalde bu işleri yapmayan bir hoca da bu konuda icazetim var nabzında tutunca anlarım yok öyle bişey muhtmelen psikolojik dedi.psikolojik bi tanı da kondu ikiside aynı şey mi ? ( uygun değilse yönetici ustalarım silerse sevinirim.)

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı Yanlızefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyla pek alakalı değil galiba ama bi arkadaşım rahatsızlık geçirmişti. bi tel numarası verdiller .arkadaşım rica etti ben aradım.isim anne ismi doğum yılı ve yaşadığı bölgeyi sordu. cin ve büyü nazar olduğunu söyledi.para isteme ve yüzyüze görüşme olmadığı için ayrıca arkadaşın bir iki sıfat karakterisitik bir kaç özelliğinden bahsetti ve doğruydu. sonra okuması gereken ayetleri söyledi. böyle birşey olabilir mi. tannıdığımız normalde bu işleri yapmayan bir hoca da bu konuda icazetim var nabzında tutunca anlarım yok öyle bişey muhtmelen psikolojik dedi.psikolojik bi tanı da kondu ikiside aynı şey mi ? ( uygun değilse yönetici ustalarım silerse sevinirim.)

Tam olarak ne idi rahatsızlık?

Bişr-i Hafi Hazretleri

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler