Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Orbuk Dut'u Çevresi ve Mezarlık

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    14

Cevap: Orbuk Dut'u çevresi ve Mezarlık

...Arkadaşım tahmini zamanında açılmış yerler gibi görünüyor,yeni çalışmalarda olmuş,yinede emin olmak için mevkideki kayalara taşlara dikkat edilmeli ve teknik resmlenmeli,kayalarda işçilik izleri var,yakın incelenmeli,kolay gelsin,hayırlı cumalar,saygılar..
    MaSTeR™ (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    755
    Beğenilmiş
    95
    Farklı fikirler ve görüşlere açıktır arkadaşlar. Konumuz günceldir.
    Turksat (31.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    282
    Beğenilmiş
    303

Cevap: Orbuk Dut'u Çevresi ve Mezarlık

2 sene sonra yeniden bir günceleyeyim

Öncelikle buraya vakit ayırmadık aslında, Master kardeşim başka yerden dönerken, yakınlarda buranın olduğunu geçerken istersem görebileceğimi belirtti. Ben de tabi ki neden olmasın diyerek kabul ettim.

Detaylı incelemedim ve hızlıca biraz göz gezdirip döndüm araca.

Benim kendi adıma tek bir şüphelendiğim nokta var. Onu da birazdan yazacağım. Bunun dışında konuya katkı adına ekleyebileceğim, hızlıca çektiğim bir kaç görsel ve bilgi vereyim.

Not: Ne hikmetse burada benim pusulam bozuldu, ilk defa pusulamın böyle sapıttığını gördüm. Ne yaptıysam olmadı pusula ile yön ölçemedim. Güneşe göre ve uydudan destekle belirtiyorum yönleri...

Burası zaten yol dibi ve yola sırtınızı verirseniz derece farkı olsa da gayet kuzey/kuzeybatı tarafına doğru bakıyorsunuz.

Dutların doğu/kuzeydoğu tarafı daha yüksek bir tepecik ve orada da işlem görmüş bir birinden farklı bir kaç nokta mevcut.

Gibi:

Yine dutların kuzeydoğusunda 50 metre mesafede, aşağıdan bakıldığında yalnızca bir kayalık olarak görünen ancak yanına çıkınca arkası ilginç bir şekilde olan, dönerek spiral gibi inen kuyu gibi ilginç bir yer söz konusu.

Sanki yer altı şehrine giriş gibi, ya da eskiden büyük bir cezalandırma deliğine insanlar buradan atılıyormuş gibi mübarek kısım:

Aşağıda da ölü bir köpek vardı. Düştü de çıkamadı mı (büyük ihtimalle kaymış ve çıkamamış olabilir, dikçe bir yer) ya da öldüğü için oraya mı atıldı bilemiyorum.

Yalnız spiralimsi kısmın görünen son dönüşü dut tarafına yani batıya doğru...

Yine buranın az daha yola yakın tarafından (Yani dutlara doğuya yakın kuzeydoğudan) bakarken:

Bu az önce gösterdiğim içi oyuk kayaya sırtınızı verdiğinizde sanırım daha önce hafif tümbe ve taş yığma ile karışık bir nokta varmış ve üzerine de nirengi taşı konmuş. Ancak bizim halkımız malum, acımamış

Yine bu noktadan dutlara doğru iniyorum yavaş yavaş:

Yol tarafından hem dutlara hem de kuzeydoğu tarafına bakarken:

Ağaçların merkezindeyken kuzeye doğru bakarken:

MaSTeR™ (17.Mart.2019), Turksat (31.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    282
    Beğenilmiş
    303

Kuyuya ışık tuttum. Su mevcut. Taş örme kısmı ise girdiğim diğer kuyu kadar bile değildi. Yani bu kuyunu taş örme kısmı 2-2.5 metre civarıdır. Devamına dikkat etmedim pek. Ancak gayet su dolu...

Hemen az batı ya da kuzey batı tarafında 5-10 metrede hem tepesinden hem de kuzey tarafına bakan tarafından açılmış bir kısım mevcut. (Konu başında Master kardeşimin de bahsettiği nokta. )

ve son olarak da yine bu kuyu ve açılmış yerin tam kuzey batısında kalan ve uydudan da yine kuzeybatı tarafı net köşeli üçgenimsi bir şekilde sınırlandırılmış tatlı tümbe araziye bakış:

Benim yakaladığım bir şüpheli noktanın ise fotoğrafını çekmemişim. Onu da Master a vereyim madem. Malum yerin adına kadar her şeyi belli, olur da nokta fazla güzelse, bi dahaki gittiğinde orayı da açılmış görmeyelim
    kabakburgiba (18.Mart.2019), MaSTeR™ (17.Mart.2019), Turksat (31.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    13

kuyu mezar kuyusu.acılmış yerin paralelinde iki tane daha var .çok yakın.
    kabakburgiba (18.Mart.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019), Turksat (31.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    216
    Beğenilmiş
    159

@DOIDYE sakın kanma bu MaSTeR™ seni kuyuyla sınıyor yada bir planı var demedi deme
    DOIDYE (18.Mart.2019), MaSTeR™ (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler