Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taşın Üzerindeki İşaretler

Status
    3GEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: sultans ustam seninle yeniden BİSMİLLAH diyelim

Alıntı zınalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorum için sağol ustam araştıracağım
    mutlaka araştır ve bizzat görmeni isterim.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

...Arkadaşım paylaştığım resimlerde x işaretlediğim noktalarda işçilik izleri var,mutlaka bu mevkiye gidildiğinde bu kayalara dikkat edersiniz,daha çok uzak ve yakın resmlersiniz bizlerde ne görürüz,yanılmayız izlerden anlam çıkartırız,,bir taşa takılıp kalmayın,araştırdıkca mevki büyüyor yeni emarelerle karşılaşıyonuz,mesela kuru duvar önemli,duvar topraktan açığa çıkmalı,önlü arkalı taşlarda iz varmı dikkat edilmeli,duvarın iki uçlarına ve tam ortası gelcek yerde çöküntü veya yükseklik varmı dikkat edilmeli,resimler önemli sizin göremediğinizi biz görebiliriz bu sebeple,arazide araştırma ve resimleme önemli,,
    paylaşağım resimdeki izler doğal olmadığını ve şüpheli,özellikle bu taşın sağ tarafı toprak açılıp dikkat edilmeli,idda etmiyorm temiz ve net yakın olsa net görürüz,kolay gelsin,saygılar..

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

bu taş toprak içinden çıkarılmış ve kırılmış,,

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu taşda toprak içinden çıkarılmış,,

Status
    zınalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

aynen öyle ustam topraktan çıkarılmış üzerinde ok olan taş ok aşağı bakar vaziyetde dik duruyormuş diğre taş yüzeyi dörülür şekilde toprağa gömülüymüş zaten çıkan işaretlerin yarıdan çoğu ya toprağın hemen altından veya toprak yüzeyinde ters olarak çıkıyor böyle olunca da acabalar bizi oyalıyor gidince daha fazla araştırmaya çalışacağım

Status
    3GEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@zınalı aynı konudan iki tane mi açtın yoksa hayal mi gördüm neyse ne yaptın dediğimi gidip gördün mü su sızıntısını ?

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı 3GEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakının da ana kayada çok az su sızıntısı çıkan en az bir karış büyüklüğünde çatlak olmalı ?
    Ustam bölge çok uzak henüz gidemedim onbeş güne kadar gideceğim dediğin taşı araştıracağım hatta bütün taşların fotosunu çekeceğim

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı zınalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu taş yerden başka taşın üzerine ters kapalı olarak buldum bu taşın çıktığı yerin 7m falan yakınında yine ters kapalı bir işaret daha vardı fakat fotosu malesef yok ama çizmeye çalışayım sende bir incele fikrini söyle bu bölge benim ömrümü yedi şayet günün birinde nasip olur da bulursam yarısını fakir fukaraya dağıtıcam ama şahsen ümidim de kalmadı bulacağımdan ..Buradaki kırmızı çizdiğim ilk bulunan işret taşıydı
    bu iştretleri nihayet yirmi yıl sonra çözebildim --bu fotodaki kırmızı çizilen işaretin D şeklinde olanı kapalı bir tünelden bahsediyor karşısındaki vazo gibi işaret tünelin şeklini veriyor şöyleki burada girişi dar vetıkalı olduğu içerisinin geniş olduğu ve içerde iki tüp tünel olduğu anlatılmış buldum ikiye ayrılan tünelin biri kısa biri uzun kısa olan 3 m uzun olanı odaya çıkıyor yaklaşık 15 metre her ikisi de doluymuş-işaretli taşın solundaki çizgi nin boyu mesafeyi veriyor metre cinsinden bire on olarak hesaplanmış üçgen odayı yanındaki dikdörtgen işret de tüneldeki malı veriyor taşdaki lamda yol çatalını veriyor ve en nihayet hep kafama takılan taşın ortasındaki işret ise malın araziye göre son noktasını veriyor --yani bu iştretli taş harita arıca tam noktalaya bilmek için olay yeri yakınına doğru yönlendirici işretleri de mevcut bir L vardı 8cm e 13cm uzun taraf yönüne 50 m gidince girişi veriyor.şimdilik bu kadar ders yeter sanırım şükür ALLAHA çözüme ulaştırdımAklıma gelmişken benim derelerde uğrşmamın nedeni oralara da gömü yapmışlar fakat daha sonra oralardan alıp buraya saklamışlar ve işaretlerin birkısmını da kırmışlar ben o kırık işretleri definecilerin kırdıklarını sandım meğer kendileri imha etmişler beni çok oyaladı -neyse hakkınızı helal edin sizleri de yordum yıllarca ALLAH gönüllerinize göre versin--Makası çözemedim zaten makası da görememiştim belki başka bir işretdir makas diye yorumlamışlardır--ÜÇGEN ustam evet malı ince sızan bir gözeye yakın gözenin hemen üstü odası

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Taşın Üzerindeki İşaretler

oradaki küçük ok kuzey diyor sağ tarafa yatık olduğu için kuzey doğu diyor ASLAN 81 ustamı da taktir ediyorum doğru bilmiş OMEGA ustam girişte üçgen bir taş olmalı demişti doğala yakın görünümlü üçgenimsi ve tepesi üçgen kesilmiş bir taşı girişe koymuşlar taşın fotosunu yükleyemediğim için buraya atamadım -size tavsiyem ustalara kulak verin dinleyin kalın sağlıcakla

Status
    gezgin_99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    bursa
    Beğenmiş
    292
    Beğenilmiş
    66

Cevap: Taşın Üzerindeki İşaretler

Sizin adınıza bende çok sevindim @zınalı ustam...
    Sabır ve Azmin elimden birşey kaçmıyor...
    Allah gönlünüze göre versin...
    Kolay gelsin...
    Selam ve dua ile...
    Bin kere ölç, Bir kere biç...
    İZİNSİZ KAZI, VE ARAŞTIRMA YAPMAYINIZ.....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler