Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Delikli dürbün taşi ve karşi tepede gösterdiği taşin üzerindeki işaret.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    362

Cevap: Delikli dürbün taşi ve karşi tepede gösterdiği taşin üzerindeki işaret.

Alıntı jack65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DOIDYE ustacığım,size kucak dolusu sevgi saygı ve Şükran'larımı yolluyorum. Siz çok sempatik ve iyi birisiniz,başta omega usta siz ve diğer ustalarımızla muhattap olmaktan gayet mutlu ve memnunum.yağcılık olarak algılamayın sonra üzülürüm vallahi.gönüller bir olsun dağ taş çamur seyran olur ..ben herşeyi yazdım kenara ve uygulayacağım, dediğiniz gibi ustam bu sene gitti artık bahara başlarım.son bir soru ustam alet Laz'ım ya bana nerden nasıl bulabileceğim konusunda bilgi vermeniz mümkün mü,saçma bi soru oldu ama kabul edin artık,saygılarımla...
    Bilgim dahilinde olan bir konu değildir. Olsa dahi bilgi veremem ne buradan ne de özelden ! Zaten sitede yasak olan bir konu hakkında detay istiyorsunuz. Benim de başımı yakmayınız Ben bu soruyu görmemezlikten geleceğim. Zaman içinde her konuda araştırma yaparken o konuda da illa ki karşına bazı bilgiler detaylar tavsiyeler de çıkacaktır ineternette. Kimseye de forumda dahi olsa özel mesaj ile lütfen sormayınız bu konu hakkında bir şey ve detaylı diyaloğa da girmeyiniz. O kadar emek verip konular ve paylaşımlar yapıyorsun, aramızdan uzaklaşmanı sağlayacak yanlış bir mesajın şahsen beni de üzer, zamanla her şeyin hayırlısı, selamlar.

Status
    ~KAPTAN JACK~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim, usta sana ne demiş yeniden okuyalım. "Deliğe 1 adımda emanet var.Yerinden oynamadıysa tabii." Ardından yerde mi diye sormuşsun ve usta yine evet demiş yerde. Daha ne diyecekti ? Fotoğraftan ve internet üzerinden yeri açıp al kardeşim diye sana sunacak değil ya

Taşının yerinden oynamadığına eminsin madem, deliğin 1 adımını kontrol etmen gerekmez mi ?

Bu sefer de diyeceksin ki hangi deliği ? Kayda değer olan kaç tane delik var orada ?

Sana cihaz şart biliyorum ve olmadığını da biliyorum, anlıyorum ama en azından bu noktada biraz çaba yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Yeter ki ustanın dediği gibi taş oynamamış olsun ve yeter ki hala duruyor olsun ! Ancak sen de lütfen beni yanlış anlama ama daha buradaki 1 adımı kontrol edemeden diğer konularındaki mezarları nasıl bulacaksın işaretleri nasıl yorumlayacaksın, nasıl çözeceksin ? Bulsan daha doğrusu ustalar sana buldursa bile tuzak olsa nasıl aşacaksın, bulsan nasıl gireceksin ? Girsen Allah korusun çıkabilecek misin ? Zaten daha derince ya da büyük bir yerde sana en büyük dost tavsiyem şu an için uzak durman olacaktır, iyiliğin için !

Bence konularının hepsi zaten aynı bölge ve güzel de bir bölge olduğundan eminim ama benim sana en büyük tavsiyem bolca forumu okuman ve bir şeyler öğrenmen olacaktır. Varsın bir sene daha dursun duranlar yerinde ! Bunca zaman alınmadıysa daha durur bir yere gitmez hemen bence. Bu süre zarfında da bir şekilde birikim yapıp cihaz olayını da çözmeye çalışabilirsin, bilemiyorum. Önemli olan büyük bir hata yapmaman ve boşa emek vermemen olacaktır. Arazide kendini boşa paralamanı asla istemem ama sıfır bilgi ile de kendini paralamaktan öteye ulaşabilmen inan kolay değil, yorulduğunla kalırsın, saygılarımla.
    Ustam bu arada kayada kayda değer 3 delik var 3 ü de aynı tarafta, biri zaten direk karşıyı gösteriyor,diğeeri hemen solunda bi diğeri ise kayanın dibinde,saygılarımla

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    362

Alıntı jack65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam bu arada kayada kayda değer 3 delik var 3 ü de aynı tarafta, biri zaten direk karşıyı gösteriyor,diğeeri hemen solunda bi diğeri ise kayanın dibinde,saygılarımla
    Yanlızefe ustanın sana demek istediği budur. Cihazsız yapabileceğin tek şey zaten onun vermiş olduğu tavsiyedir. Malum aradığın emanet de zaten derinde olmayacaktır duruyor ise !

İkinci tavsiyem ise, deliğe 1 adım olduğuna göre her yönü ele almak zorunda kalmayabilirsin. Deliğin hizasında ve deliği çarpraz dahi olsa gören her açıyı ele alman kafi gelebilir. En azından işçiliği büyük ölçüde azaltır !

gibi:

Daha ne diyeyim ben de bilemedim.

Status
    Nereden
    İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Bilgim dahilinde olan bir konu değildir. Olsa dahi bilgi veremem ne buradan ne de özelden ! Zaten sitede yasak olan bir konu hakkında detay istiyorsunuz. Benim de başımı yakmayınız Ben bu soruyu görmemezlikten geleceğim. Zaman içinde her konuda araştırma yaparken o konuda da illa ki karşına bazı bilgiler detaylar tavsiyeler de çıkacaktır ineternette. Kimseye de forumda dahi olsa özel mesaj ile lütfen sormayınız bu konu hakkında bir şey ve detaylı diyaloğa da girmeyiniz. O kadar emek verip konular ve paylaşımlar yapıyorsun, aramızdan uzaklaşmanı sağlayacak yanlış bir mesajın şahsen beni de üzer, zamanla her şeyin hayırlısı, selamlar.
    Tşk ederim ustam,ben sormadım sizde cevap vermediniz sayın,saygılarımla

Status
    Nereden
    İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Yanlızefe ustanın sana demek istediği budur. Cihazsız yapabileceğin tek şey zaten onun vermiş olduğu tavsiyedir. Malum aradığın emanet de zaten derinde olmayacaktır duruyor ise !

İkinci tavsiyem ise, deliğe 1 adım olduğuna göre her yönü ele almak zorunda kalmayabilirsin. Deliğin hizasında ve deliği çarpraz dahi olsa gören her açıyı ele alman kafi gelebilir. En azından işçiliği büyük ölçüde azaltır !

gibi:

Daha ne diyeyim ben de bilemedim.
    Yeterli oldu ustam anladım eksik olmayın.az önceki sorum içinde özür,affola saygılarımla

Status
    Nereden
    İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

güncel...saygılarımla
    "Göz gördü gönül sevdi ey yüzü mâhım! Kurban olayım söyle var mı bunda günâhım? "

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    8

Hangi delikten ve nereye bakacağını sana söyledim kardeşim. Vakti gelince dediğimiz yerleri yoklamak sana düşecek, nasipte var ise bir şeyler hayrını görürsün. Yoksa yapabileceğimiz bir şeyde yok.
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    362

@lg_e usta merhaba,

sizi görmüşken belirtmek isterim.

Konuda yorum yaparken tavşan diye büyük taşı benzetip çizmiştim ama köpeği de belirttiğiniz yorumunuzu sonradan gördüm, kusuruma bakmayın, saygılarımla.

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    8

@DOIDYE , Ustam Delikli kayada bir adet köpek var, büyük kayayı ben ilk etapta delikli kayada gördüğüm köpeğe benzettim, sonradan OMEGA ustam Tavşan deyince, Tavşana da benzediğinin farkına vardım.

Şöyle bir şey var ustam; Köpek desek, Köpek kapının önünde bekler hangi kapının acaba? Tavşan dersek, Omega ustam da demiş ya 1 adım zıplar tavşan diye o da kapının önünden çok uzağa gitmez Yani yorumlar aynı kapıya çıkar.

Jack kardeşime de ben bakması gereken yerleri söyledim, sende elinden geldiğince söyledin, artık gerisi ona kalıyor. Sen yazmışsın, bizim buralardan aha şurada deyip çıkarma şansımız da yok
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    362

Alıntı lg_e Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @DOIDYE , Ustam Delikli kayada bir adet köpek var, büyük kayayı ben ilk etapta delikli kayada gördüğüm köpeğe benzettim, sonradan OMEGA ustam Tavşan deyince, Tavşana da benzediğinin farkına vardım.

Şöyle bir şey var ustam; Köpek desek, Köpek kapının önünde bekler hangi kapının acaba? Tavşan dersek, Omega ustam da demiş ya 1 adım zıplar tavşan diye o da kapının önünden çok uzağa gitmez Yani yorumlar aynı kapıya çıkar.

Jack kardeşime de ben bakması gereken yerleri söyledim, sende elinden geldiğince söyledin, artık gerisi ona kalıyor. Sen yazmışsın, bizim buralardan aha şurada deyip çıkarma şansımız da yok
    ustam demek istediğim şu yalnızca,

hani sizin yorumunuzu gördüğüm halde bile bile görmezden gelip de tavşan işte bu diyerek ahkam kestiğimi düşünmeyin lütfen, öyle bir saygısızlık hiç bir ustaya yapamam. Dediğiniz gibi tavşana da benziyor köpeğe de. Çözümlemeniz de çok güzeldi. Güzel düşünceleriniz için de teşekkür ederim, selamlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler