Sayfa 6 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456789 ... SonuncuSonuncu
Toplam 117 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ustalarım ineleyebilirmisiniz... Tepde kayalık , oyma ayak izi , vs.

Status
    radikal55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Cevap: Ustalarım ineleyebilirmisiniz... Tepde kayalık , oyma ayak izi , vs.

Bu taşlar eşkiyanın yaşam alanını gösterir lakin hazineyi göstermez,eşkiya yerleşik olmayan taşlarlada fügürlerini tanıtmak ve oyalama maksadıyla bu tür işaretlerden bolca yaparlar,lakin dediğim gibi bir sonuca varılmaz ,varılamaz,olduğunuz yerde dönüp durursunuz bir adım öteye gidemezsiniz
    tavsiyem ana kayaları ve ciddi işaretleri bulmak gerek,çok uzaklardada olmasa gerek.

Status
    Esteban74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@radikal55 Ustam yorularınız için teşekkür ederim.
    Lakin gördüğüm işaretler var. Bunlardan bir kayada olanları yüklüyorum. Diğer kayalarda gördüklerimide tek tek yükleyeceğim inşallah. Paint programını yeni kullanmaya başladım @DOIDYE Ustam telefon için iyi bir program varmıdır?

Koç başı boynuzları kırılmış çok zarar görmüş

Testi ortasındaki kırıklık mesafe verebilir mi? Koçun 1 gözüde görünüyor diğeri kapalı...

Aile putu diye de okuduğum Haç. Yine çok zarar görmüş.

Ayak izi , parmaklar öne doğru baskılı ve ayak iç kısmına 6 cm gibi uzaklıkta çevresi beyaz 1 cm derinliğinde küçük bir oyuk var.

Yorumlarınıza açık...
    Saygılar...

Status
    M.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Zamanını buralarda boşa harcama bence mantazam işcilikte işaretler göremedim ben.sağlıcakla kal.
    Korunması gerekli taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının yıkılmasına, bozulmasına, tahribine, yok olmasına veya her ne suretle olursa olsun zarara uğramalarına kasten sebebiyet verenler iki yıldan beş yıla kadar ağır hapis ve ellibin liradan ikiyüzbin liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Ustalarım bunu unutmuşum
    Koçun kırılan boynuzunun altındaki kuş mu?

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    667
    Beğenilmiş
    802

Alıntı Esteban74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paint programını yeni kullanmaya başladım @DOIDYE Ustam telefon için iyi bir program varmıdır?
    Ustam mutlaka vardır da ben telefondan siteye bile pek giriyorum diyemem. Ancak bir üye telefondan girip sorun yaşadığında kontrol etmek için bakıyorum. Fakat telefon demişken başka bir şeyden bahsetmek isterim. Aslında bunu daha önce başka bir konuda belirtecektim o an araya bir şey karıştı unuttum kaldı.

Şimdi bilgisayarla bakmak ile telefon ile bakmak arasında ciddi bir fark oluyor ve tabi ki çoğu noktada bilgisayardan bakmak daha avantajlı ama bazı karelerde nedense bilgisayarda göremediğim ya da direkt fark edemediğim bazı önemli şeyleri tesadüfen telefondan baktığımda "aaaa burada ne varmış" deyip ardından bilgisayardan kontrol ettiğimde de cidden varmış ve nasıl görmemişim bunu dediğim oldu bir kaç kez.

Bu yüzden de ben şahsen eğer foto kalitesi de yüksekse bilgisayar+telefon hatta + mümkünse tv ye bağlayıp bir de büyük ekranda incelerdim ! Ne olur ne olmaz bambaşka bir perspektif bambaşka şeyleri göz önüne getirebilir ama işte nereden bakılırsa bakılsın fotoğraf kalitesi şart ustam. Bunun için de çekilne makine ya da telefonun iyi olması kadar çekerken elleri titretmemek ve ışığı (güneşi) doğru kullanabilmek gerçekten çok önemli.

Telefon için de çok ve çeşitli progrmlar mevcut, ister sadece işaretlemek için çizmek için olsun ister çekerken farklı efektler uygulayan olsun, var da var yani kullanan arkadaşlarımız fikir verebilir ben ne yazık ki pek kullanmıyorum.

Bu arada koç da fenaymış ustam çok net yalnız o büyükbaş da olabilir çene tarafı koç için fazla geniş geldi bana ama direkt baktığım anda ben de aynı şeyi gördüm ve hayal falan da görmüyoruz ustam en azından bu konuda içiniz rahat olsun, selamlar.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Estaban usta bu resim burayamı ait ?
    sanki başka bir yere aitmiş gibi geldi bana
    bunlar mezar işaretlerine benziyor,siz ne drsiniz.

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Evet @radikal55 Ustam buraya ait kayanın tamamını yüklüyorum.
    Ustam mezarlar olduğunu tahmin ediyorum ama sizin gösterdiğiniz işaretleri görmedim görsemde ne anlama geldiklerini bilmiyorum. Bunları öğrenebileceğim bir kaynak önerebilirmisiniz? Burayı sizlerin sayesinde çözeceğiz inşallah ...
    Teşekkürler Saygılar...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

işaretlediğim yeri masa üstüne indirip incelemeni tavsiye ederim
    senin yerin özeti burda sanki1 gördüğün gibi yılan2 atın ayağı3komtan miğferine benzettim4nal veya ona benzer bir şey.

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@radikal55 Ustam teşekkürler...
    Ne aradığını bilen gözlerinize nazar değmesin...
    Omega Usta yılanın çıktığı yer önemli derdi ve nal üzeinde çivi olması önemli derdi. Ustam ben şuanda telefondan bakıyorum nal üzerinde noktalar var gibi ama tam olarak anlayamadım. Siz gördünüz mü çivi varmı ?
    Ustalarım , yılan; sayısal değeri 9, karataş verir.
    Numeroloji ile ilgili biryerde okumuştum; 9 safran demekti. Safranın rengi bildiğiniz gibi sarı , yılanın önünde yerde görülen küçük sarı taşın bununla bir alakası olabilir mi?
    Bu sarı taşın bu çevreyle bir alakası yok. Yani tek. Ve görüldüğü gibi yukardan gelen yarığın hemen önünde...? @radikal55 Ustam sizce bu 4 işaret ne anlatıyor? Mezala alakalı demiştiniz, yeri ve hediyeleri hakkında olabilir mi?
    Teşekkürler. Saygılar

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    667
    Beğenilmiş
    802

Esteban74 ustam fotoğrafları yaklaştırınca bulanıklaştığını görünce çıldırıyorum : ) İlk fotolardan son karelere kadar hiç saymadıysam 5-6 tane mühür saydım ama fotolar yakınlaşınca netlik öyle bozuluyor ki emin olamadığım için dile getirmek istemiyorum.

Son paylaştığınız büyük kayanın sol altındaki şu kısım da ne olur ne olmaz ayrıca bir kontrol edilebilir diye düşünüyorum, selamlar.

------------------------------

Şu bile yıldız mı mühür mü kestiremedim ama orada var bir şey sanki.

Gibi:

Konu DOIDYE tarafından (28.Ocak.2017 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler