Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hristiyanlık Eşittir Modern Paganizm ve Orion Vahyi

 1. #11
  Status
  Çevrimiçi
  amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30 Aralık 2011
  Mesajlar
  3,220
  Beğenmiş
  916
  Beğenilmiş
  175

  Cevap: Hristiyanlık Eşittir Modern Paganizm ve Orion Vahyi

  Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hadid usta sen seversin gizem bilirim...  amero usta size basit bir örnek ile beraberinde bir ip ucu vereyim.

  Arazide üçgen yapan 3 ağaç mevcut olsun ve haliyle konularımızla alakalı diyelim. Bunlar ister eşkenar olsun ister eşkenara yakın ama ara ölçüleri farklı olsun.
  Her ne kadar ölçüler ayrıca bir şeyler diyecek olsa da temel mantıkta bu 3 ağaca göre hangi yönlere gidersiniz? ya da gider misiniz ?
  Dahası giderseniz o yöne ya da yönlere neden gidersiniz ?
  Arazideki buna benzer ya da bu tip bazı üçgenler bize aynı zamanda ne der ?

  Aslında bunları çeşitli örneklerle burada farklı kişilerin açtığı konularda kroki üzerlerinde bile ele aldık ama tam apaçık değildi yarı açıktı. O fotoğraflar büyük ihtimalle konulardan silinmiştir, arşivimde dursa da... Yani aslında zaten bildiğinizi düşündüğüm şeyler ama parçaları birleştirmeniz lazım.

  Biraz beyin fırtınası yapalım madem üstteki sorulara ya da örnekteki 3 ağaca bakış açınızı müsadenizle öğrenmek isterim.

  Saygı ve selamlar
  üçleme varsa para vardır ama bazı ustalar üçleme elemanları kuzeybatı kuzeydogu ve güneybatı ise mal vardır mal yoksa bu üçleme mezarmı belirtir üçlemede üçgenin köşe yönlerine ve kenar yönlerine gitmek gerek diye biliyorum buda 6 yön eder 6 yönde araştırılacak yerler bellidir baba ogul tanrı tabiiki parçaları birleştirebilsek omega ustanın veri tabanı yeterlide gelde parçaları birleştir zor sevgilerimle ustam
  alacakaranlik (06.Haziran.2020), DOIDYE (13.Haziran.2020), kurtbaba (29.Mayıs.2020), Yanlızefe (15.Eylül.2020) Bunu beğendi.
  Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
  Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

 2. #12
  Status
  Çevrimdışı
  DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09 Eylül 2016
  Mesajlar
  3,780
  Beğenmiş
  624
  Beğenilmiş
  754

  Cevap: Hristiyanlık Eşittir Modern Paganizm ve Orion Vahyi

  @amero Peki biraz birleştirelim.

  Tamam işte dediğim gibi gayet bildiğiniz bir detay aslında...

  O 6 yönün gidilse de gidilmese de arazide temsilen var olanı 3 tane... Bunlar görünenler görünmeyenlerle birleşince çıkan tablo belli...  Siz bu yönlere giderek aslında ne yaptınız ? Görünenin üzerine görünmeyeni de ekleyerek hatta üçgen üzerine tersini katlayarak her şeyden önce öncelikle Davut Yıldızı oluşturdunuz.

  Konu başındaki paraların neleri nasıl temsil ettiğine ya da edebildiğine de bir gönderme bir nevi...
  Roma tekeri 8 lidir. Karmaşıktır o, zordur, farklıdır çok şey barındırır içinde 6 dan çok çok fazladır manası...

  Bunlar da bir sürü detay içeriyor bu kadar basit değil ama her detaya giremiyorum şimdi. Mesela Hadid ustanın dediği 49 değil ama başka 2 haneli bir sayı ile bağlantısı bizzat vardır benim dediklerimin... ama bu sayının ne olduğunu, nedenlerini, o kadarını açıklayamam maalesef. Yoksa belgelerde de örneği var başka şeylerde de... Aslında gözünüzün önünde olan bir şey, bir çok kez karşılaştığınıza emin olduğum bir şey. Tek verebileceğim önemli ip ucu; bu dediğim sayının farklı bir dille de bağlantısının bizzat olduğu ve o dildeki halinin ayrıca bir kaç detay barındırıp ayrı ayrı manaları da olup konunun biraz daha genişlediği ama aynı zamanda kendini de teyit ettiği... Fasla üstü kapalı oldu farkındayım ama daha fazlası bilgiyi afişe eder.

  Arazide üçgen çizen; ister 3 ağaç olsun, ister 2 agaç 1 çeşme, ister 2 çeşme 1 ağaç, ister 3 çeşme, ister 3 kuyu, ister kayada üçgen işareti ya da üçgen çizen 3 oyma... Kayadaki işaretin yerine göre manası değişecek olsa da öyle ya da böyle üçlemelerin ya da üçgenlerin büyük çoğunluğu aynı zamanda görünmez 6 demektir ve 6 nın yarısıdır. E 6 zaten kutsal alan demektir. Bilmeyenler bu detayı da duysun öğrenmiş olsun madem. Hatta yine bununla ilgili birbirinden farklı ve teyit edecek 2 çok güzel örnek de geliyor aklıma hemen ama yazamıyorum gösteremiyorum işte her şeyi... Mesela bir hayvan çizimi vardır ki tam da bu konuyla alakalıdır. Nitekim yine bambaşka şeyler de...

  Semboller adına açtığım Seed Of Life (Yaşamın Tohumu) adlı çizdiğim sembollerle dolu olan konuyu hatırlarsanız o konu aslında basit bir kaç sembolden ibaret değildir. O konuda çok sır saklı... Yalnızca ben detaya girmedim ya da açıklamadım haliyle. Yer yer üstü kapalı tuttum yer yer bir kaç örnek verdim 6 lara vurgu yaptım her fırsatta... Çünkü sebepleri var.

  Yaşamın Tohumu Sembolü ve Deşifresi (Seed Of Life)


  Yine o konuda yarım daire örneği verip "belki yarım değirmen taşıdır, belki de bir çeşme başıdır" diye bir cümlem var. Bunlar MFÖ'nün "Gözyaşlarımızı Bitti Mi Sandın" şarkısında da dediği gibi "kafiye olsun diye değil" Orada yerleştirdiğim subliminal mesajlar mevcut ama kafa yormanız lazım. Yarım değirmen taşı da konularımızla bizzat bağlantılıdır (kapalıdan çıkan işarettir vs) , tepeden baktığınızda yarım daire çizen çeşme başı da vardır. Bizzat gezdiğim gördüğüm incelediğim ölçülerini aldığım ve arşivimde fotoğrafları boy boy olan örneği de mevcut... Daha nice konumuzla alakalı örnekler... "D" önemlidir. İster ağaçta oyma formunda olsun ister bir basamak formunda, isterse bir kaç dönüm arazi direkt D şeklinde olsun fark etmez... Önemlidir ! ki yüzlerce farklı ebatta örneği mevcuttur. O da başı başına ayrıca bir konudur.

  Farklı bir örnek vereyim size kısmen semboller ya da göndermeler üzerine...

  Adamlar zamanında bir uçurtma yapmış sözde çocuklara, yurt içi yurt dışı fark etmez senelerce hatta asırlarca bahaneyle Haç uçurtmuşlar tüm dünyada, bayrak gibi dalgalandırmışlar ki bu hala devam ediyor. Hele hele yabancılarda ya da çok eski çizgi filmlerde örneği çoktur bunun hatırlayanlar vardır mutlaka aramızda ya da görünce anımsarsınız. Tam aradığım eski örnekleri bulamadım ama şu işte:


  Sonra sonra 6 gene dönüşmüş o uçurtmalar bile...  Eskiden de 6 geni varmış ama bu asıl dediğimin şekli formu tesadüf değil bir amaç güdüyor. İlkinin de arazide örneklerini gördüm yine arşivimde mevcut bazı görseller ya da detaylı analizler... Yerine göre bazılarına ikiz kenar üçgen diyoruz. Diyoruz diyoruz da 4 e tamamlayınca bazen bacağı uzun oluyor işte aynı sebeple... Yani uçurtma yapıyoruz.

  Hoş bu 2. de zaten başlı başına hem tanıdık hem de mevzu bahis semboller konusundaki kar taneleri yada yine göndermeye sahip semboldür. 6 sebebiyle neredeyse her yerde bir şakilde karşımıza çıkar. Yine o konuda bahsettiğim polis yıldızlarının doğuşu, tarihi, sembol haline gelmesi gibi... Hepsinin temeli yine yukarıdaki paranın 6 çizgisine ya da bir başka deyişle altıgene dayanıyor işte...

  Lafı geçmişken şundan da bahsedeyim. Şu an polis yıldızı sembolümüz (bizim ülkemizde kullanılan sembol) 6 değil 8 gen bir yıldızdır. Beraberinde zaman içinde değişime uğramıştır. Aslında o 8 köşeli yıldızın içinde tam 64 şua vardır ama 12 Eylül döneminden sonra içindeki 2 şua kaldırıldı ve 62 şua olarak kabul edildi. Yani kaldırılanlar da dahil aslında 8 ana köşe ya da büyük ışın ve 54/56 ara/küçük ışından ibarettir her bir şuanın da anlamı vardır. (Hatta şu an günümüzde ise 46+8 ile toplamı 54 e düşürülmüş durumda olması lazım) İşte aynı bunun gibi her sembolün de kendine göre detayları, derinlikleri ya da içinde barındırdığı türlü anlam olabiliyor. Bizim polis teşkilatı 8 köşe yıldız ama İsrail polis teşkilatı 6 köşe ve direkt ters düz üçgenler yine...

  Velhasıl çoğu şey döner dolaşır yine 6 ya varır/varabilir. Çünkü yine yazıyorum ki 6 kutsallığı temsil eder, kutsal alan manası taşır. Bu bir çok medeniyet için de böyledir pek değişmemiştir. Ancak bu arazide bazen açıkça görünebildiği gibi (yani saklamadan türlü şekilde olduğu gibi 6 verebilirler) çoğu zaman ise yukarıda da belirttiğim gibi yarısı mevcuttur. Yani buna görüneni denir. Bazen üçgen tarla, bazen üçgen bir alan ve içinde de türlü ağaç, çeşme, mezar vs ve bunlar da konuya dahildir elbette yine... Üçgen mezarlık bile neden üçgen sanıyorsunuz ? Demek istediğim yalnızca üçlemeden de ibaret değillerdir, ufkunuzu geniş tutun.

  Selamlar
  amero (15.Eylül.2020), bozkurt26 (16.Eylül.2020), gezgin_99 (15.Eylül.2020), gülbahçeli (06.Ekim.2020), yağmurcu (15.Eylül.2020), Yanlızefe (15.Eylül.2020) Bunu beğendi.
  Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

 3. #13
  Status
  Çevrimiçi
  amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30 Aralık 2011
  Mesajlar
  3,220
  Beğenmiş
  916
  Beğenilmiş
  175

  Cevap: Hristiyanlık Eşittir Modern Paganizm ve Orion Vahyi

  valla teşekkür etmeden gecemeyecem sagol Doidye ustam epey parça oturdu beynimde
  Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
  Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

 4. #14
  Status
  Çevrimdışı
  bozkurt26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30 Haziran 2016
  Mesajlar
  127
  Beğenmiş
  25
  Beğenilmiş
  20

  Cevap: Hristiyanlık Eşittir Modern Paganizm ve Orion Vahyi

  Eline, koluna, yüreğine ve bilgine sağlık @DOIDYE Ustam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •