Sayfa 10 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 789101112 SonuncuSonuncu
Toplam 113 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ustalarim yorumlarsaniz sevinirim..

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    406
    Beğenilmiş
    460

Cevap: ustalarim yorumlarsaniz sevinirim..

Ayrıca;

Bölge enfes ama gerçekten her mesajda uyarı yapma hissim daha da artıyor, çok dikkatli olunuz lütfen, saygılarımla...

Status
    keskinkilic_ceza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@DOIDYE ustam gercekten bizde tedirginiz ne yapacagimizi bilmiyoruz,ne edecegimizide bolge cok guze,karisik,ve tehlikeli gozukuyor galiba hic bulasmamak daha iyisi.

Status
    Beğenmiş
    406
    Beğenilmiş
    460

Alıntı keskinkilic_ceza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @DOIDYE ustam gercekten bizde tedirginiz ne yapacagimizi bilmiyoruz,ne edecegimizide bolge cok guze,karisik,ve tehlikeli gozukuyor galiba hic bulasmamak daha iyisi.
    Size şu kadarını ilk ve son kez açıkça söyleyeceğim.

Bölge tahmininizin de çok ötesinde bir yer ! Buna emin olun.

Fakat gerçekten de boy aşan sıkıntıları da büyük bir yer olduğundan en azından kendi adıma eminim.

Ben orada olmayı çok isterdim ama yalan yok cesaret edemezdim hiç bir şeye !

Hani zaten kolay değil hiç bir noktayı açabilmeniz orada bunu zaten geçtim ama hem ciddi bir maddi güç hem de sağlam bilgi ve tecrübe gerektiren oldukça önemli bir bölgedesiniz.

Ben bölgedeki çoğu yeri acayip merak ediyor olsam da ve bu paylaştıklarınızın henüz o alanın % 10 u bile olmadığını gayet iyi biliyor olsam da önemli olan öncelikle sizin sağlığınızdır ! Bu yüzden ustalarım beni durdurmadan buna gerek kalmadan ben kendi adıma duruyorum bu konuda artık.

Eğer boş zamanlarda yalnızca gezelim görelim fikir sahibi olalım derseniz yine ufak tefek eşlik ederim ama çözüm adına ya da gördüğüm bildiğim şeyler adına ben bu konuda başka yorum yapmak istemiyorum. Sizin de A dan Z ye her açıdan bu konularda yeterliliğiniz ileri düzey değilse oralarda fazla zaman geçirmemeniz sizin menfaatinize olacaktır inanın.

Ben burası ile göreceğimi gördüm, benim adıma da çok güzel bir konu oldu ama dediğim gibi hiç bir şey sizin hayatınızdan önemli değildir.

Oraya gece gidenler de geri dönebildiklerine dua etsinler bence, çok saygı ve selamlarımla...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@DOIDYE ustam benim su an icin oradaki mezarlar olsun,degerli degersiz maddeler olsun onlardan cok kimlerin yada hangi medeniyetlerin,eskiyalarim tum bunlari yapmis olabilecegini ogrenme meraki sardi gercekten.

Status
    Beğenmiş
    406
    Beğenilmiş
    460

Ayrıca bölgenizin deşifre olması ihtimali adına söylemediğim şeyler de var tabi ki...

Daha kolay bir yer olsaydı sizi timsaha da yönlendirirdim, belki önemli bir başka şelaleye de ! ya da ... neyse...

Boş verin hiç zahmete de girmeyin bence de, sadece gidip gelmek bile hep bir şekilde zaman, emek, maddi manevi masraf, çok güzel bir yer olduğunu biliyorum ama dediğim gibi önceliğimiz hayatımız her zaman, gerisi teferruat sadece.

Kendinize çok iyi bakın, sizinle tanıştığıma buradan bile olsa çok memnun oldum, başka yerlerde yine karşılaşmak umuduyla, selamlar.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    352
    Beğenilmiş
    270

hediyeleri pas geçmeyin derim tek tek mak.si tesbit eder çoğunu tabii varsa uygun zamanda neden olmasın .

Status
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    352
    Beğenilmiş
    270

mesela kaplumbağanın önünde zeminde ki kayanın ortası toprak ve mıcır taş vb sanki doldurulmuş gibi orası orada bir kontrol gerekir azcık temizleyin şişle ve makinayla kontrol kuyuysa derin olacaktır orası ,artık size kalmış bir emare varsa devam kaçınılmaz olur,kaplumbağa arkasında yumurta gibi top gibi taşlarda kontrol edilecek,önünde 5-11 m.de kaynak vb yer varsa önündeki zeminde saltaşı gib kare dikdörtgen vb. taş varsa kontrolü ,benim işaretlediğim fotonun 2 numarasının boynu diyelim oraya orada V açılı zemine bakan yer var V açısının altında taşı kaldır Vden 5-7m.ye kadar araştır şişle makinayla kontrol ,2 numara filse karnına makina tutun daha butip basit yerler vardır onlarıda tesbit eden diğer yorumcu arkadaşlarım yazsın kly glsn bol şans,

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@aslan81 ustam makine bulursak dikkatli bir sekilde dediklerinizi kontrol etmeye calisicam.

Status
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    352
    Beğenilmiş
    270

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ÜSTTEKİ LİNKTE kare oymalı kayanın önündeki yuvarlak hatlı YERE BAKIYOR DURUMDAKİ TAŞTA BAYKUŞ, YERE BAKIYOR YADA AVINI YAKALAMIŞ pozisyonda onu farkeden oldumu,
    -aşadaki fotoda ise 1-aslan 2- domuz başı gibi,3 yine aslan başı ve malıda yanında olmalı yakın foto gerek burası wolcanın mal gömdüğü yerlermi nedir eşkiya işimi ozaman tuzak ta çoktur aman dikkat
    -- yerdeki baykuş dediğim resimde bir ayrıntı var, baykuş dereye hamle yapmış zeminde de sal taşı gibi taş var baykuşun avı normalde derede balıktır burda zemindeki taş ve tam sağ köşede ki taşında baykuşa bakan tarafında dikdörtgen kesimli taş mermer gibi onu ve yerdeki saltaşı çok kolay lokma ben olsam gözden kaçırmazdım,

Status
    emreksz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

ooohh bi müze gezmiş kadar oldum. mükemmel görseller benim için. ellerinize sağlık.

birde fotolara baktıkça gözümde canlanan birşeyler oldu. örneklerle anlatmaya çalışıcam. definecilikle alakam olmadığını söylemiştim. hatalı birşey söylersem şimdiden özür dilerim.
    şimdi 1. örneğim şu ;

açılmış mezarın kapısının üstündeki oyuk işaretlediğim gibi. gelelim bizim fotoya.

sanki burda da böyle bir oyuk mevcut gibi.

2. örneğim ise

düz kaya zeminlerinde oyulmuş mezar.

bu kayalarda da mezar oyulabilecek uygun yerler olabilirmi.

saygılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler