Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kulaklıkaya

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    553
    Beğenilmiş
    403

Cevap: kulaklıkaya

Alıntı emreksz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kaya anayoldan 150 - 200 metre içerde her tarafı tarlalarla dolu. yani pek göz önünde sayılmaz. yaklaşık 2-3 km yakınlarında sit alanları var.
    sit alanlarını bile dinamitle patlatan definecilerin arasında nasıl geldi bugüne kadar. bugüne kadar geldiyse daha uzun bi süre bişey olmaz. bence farkında değiller o yörenin definecileri.
    farkında olmamaları imkan dışı, dev boyutlar nedeniyle olay makina ve ekipman işi o yüzden alalade gecelik çalışan adama zor buralar onlar kolayın peşinde ,yakın çekimlerde kasa vb. görürüzde iş kolay olsun yoksa herkesin harcı değil burası.

Status
    sultans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Mezar var, altın var, kadın mezarı vs gibi yorumlar güzel.

Fakat mezar var dedikten sonra yerinide gösterin ki konuyu açan arkadaş forumdan verim alsın. Ucu açık cümleler kullanıp kafa yormayalım arkadaşlar.

Görünen resimde birşey yok kardeşim, kafa yorma sakın.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    754

Ortada işaretlediğim kocaman dikdörtgen kısım, plazma tv değildir ! Saygılarımla.

Status
    Galatasaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortada işaretlediğim kocaman dikdörtgen kısım, plazma tv değildir ! Saygılarımla.
    bu siteyi sevme sebeplerimden birisi de işte bu! mesele sadece işaret, anlam o bu değil.. böyle bazen ağız dolusu gülebiliyor insan :D
    "su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş suyu kaynatır, yok eder."

Status
    sefacefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    21
    Beğenilmiş
    38

Şu kısmın yakından fotosu olsaydı güzel olurdu...

Kanaat tükenmez bir hazinedir. Mevcuda iktifa dûn-himmetliktir (Varolanla yetinmek himmetsizliktir).

Status
    emreksz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı sefacefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu kısmın yakından fotosu olsaydı güzel olurdu...
    çok uzaklarda ya 400 km. ancak yaz tatilinde

Status
    sebaste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    4

devenin tepeden giriş olsa plazmanın orda mezarını gör derim,devenin hörgücünde yani üstünde malı otorup durur yıkılmasın sakın üstüne
    Harâbat ehlini hor görme zakir,Defineye malik viraneler var.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gitmişken sağ altta kalan yukarı bakan adam büstüne benzeyen kayayı da çekin lütfen : ) ve 6 gen işaretlediğim yatan kafanın tepe noktasını da...

Ayrıca bir sürü işaret de var sanırım kayalarda. En az 2 tane haç gördüm. düz hatları çizerken üzerlerinden geçtim altta kaldılar.

Burada birden fazla mezar olabilir mi acaba diyorum ben, gözüme takılan başka detaylar da var. Aslında çok detay var da yakından net fotoğraflar gösterecektir sanırım onları da...

Benim şu an için gördüğümü sandıklarım bu şekilde, fazlası var da işaretlemedim henüz, ustalarımın nasıl görebildiğini bilmiyorum, fazlasını da görüyorlar, doğrusunu da benden iyi bilirler, benim gözüme takılanların bazıları bunlar, selamlar.

evet arkadaşlar yolum memlekete düşünce kulaklıkaya'yı da bi gezeyim dedim. aceleye geldi ama yine de biraz foto çekmeye fırsatım oldu.
    ilk yükledğim fotoğraflar sosyal medyadan aldığım fotolar muhtemelen çok eski fotolar, yeni fotoları çekice anladım ciddi değişimler gözledim.
    hatta bi yorumumda buralara defineciler pek uğramamış demiştim ama, biraz iyi niyetli düşünmüşüm.

aslında o kadar çok foto çektim ki hepsini yüklemeye kalksam çok zaman alacak. belki yorumlara göre eklerim diğer fotoları.
    @DOIDYE ustanın gösterdiği yerlere baktım çoğu iz kaybolmuş. hatta bir tane insan suretine benzer kaya artık 2 parça. herneyse gelelim esas konuya
    omega ustanın bu konuya yazıp daha sonra sildiği yorumunda dediği; baktığı yerde de mezar var sözüne istinaden yarım saatlik bir yürüyüş sonrası tam baktığı yönde
    karşılaştığım yerlerden de biraz foto ekleyeyim dedim.

daha birçok fotoğraf çektim ama yuvarlak oymalar dışında çok ta bariz işaretler (hayvan figürü, hac vb.) göremedim.
    bölgede Hititler, Frigler, Lidyalılar, Grekler (Büyük İskender Dönemi), Roma ve Bizanslılar yaşamış.

Status
    radikal55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Değerli mezarların var diyecektim lakin altaki açılan mezarları görünce atı alan üskadarı geçmiş sanki.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı radikal55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli mezarların var diyecektim lakin altaki açılan mezarları görünce atı alan üskadarı geçmiş sanki.
    açılmış mezar işaretlediğiniz yerden farlı bi noktada. ama işaretlediğiniz yerin yakınlarında açılmış gibi görünen yerler de var ama mezar değilde daha çok kasa gibi 15-20 cm çapında.. 15-20 cm derinliğinde,
    birde işaretlediğniz yerler nedir anlamadım ? yanlış anlamayın üye röportajımı okuduysanız defineci değil sadece meraklı olduğumu bilirsiniz.
    sorduklarım sadece merak ve cahillikten...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler