Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Selamün aleyküm ustalar kayadaki haç işareti nedir acil yardım

Status
    okan0560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    2

Cevap: Selamün aleyküm ustalar kayadaki haç işareti nedir acil yardım

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

haç yalnızca ters duran bir haç değil, önemli detaylar içermektedir, haçı dikkatli inceleyiniz lütfen.

Bu kadar güzel işçilik çıkaranlar ters haçı neden tam düzgün (simetrik) yapamadı acaba ? Selamlar.
    ustam bursa şaşırtmaca veya yanılma mı var diyorsun ?

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    2

Alıntı sultans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Papaz mezarı yada kilise buarası, geniş açılı bir kaç foto rica edebilir miyim?

DAĞIN BAŞIN DA MI BURASI ? YERLEŞİM YERİNDEN ÇOK UZAK OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUM. ÖYLE OLMALI

1) yerden çok yüksekte bir yer mi?
    2) yerden yüksek te ise etek kısımlarında kuyu var mı? ( 2 adet olur )

Yerin çok güzel, İyonlara ait bir yer. Doğru bir çalışma ile Allah'ın izniyle hedefe ulaşırsın kardeşim.

Çok zor değil buranın işi, sadece ilmini bilmen gerekiyor.
    ustam tahminlerimize göre burası kiliseydi sanırım . konum olarak yüksek biyerde ön tarafı düzlük güneye bakıyor ayriyetten alt kısımdan ırmak geçiyor . kuyu varmı baktm ama göremedim belkide zamanla kapanmış olabilir ilime gelirsek oda bizde yok ustam

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    2

Alıntı Galatasaray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aziz Petrus Haçı ters çevrilmiş haç tır. Bu sembolün kökeni Petrusun ters biçimde çarmıha gerilmesidir. İsa dan daha değersiz lduğu için ters haç çarmıha gerildi.

Bazı katolikler bu tür haçı, İsa ile karşılaştırıldığında değersizliğin bir sembolü olarak kullanmaktadırlar.

bu dA BİLGİ OLSUN .
    yorum için teşekürler ustam aydınlatıcı bir konu oldu

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    2

Alıntı Galatasaray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrıca bölge Antakya civarı mıdır?
    doğu karadeniz tarafları ustam

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    2

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -haç normal olsa güneye baksa arka tarafta araştırma yapmanı isteyecektim, bu haçımız ters nadir görülen bir işarettir afaroz edilmiş mevkili kişiye ait mezardır,öldükten sonra kalbine haç saplanıp gömülür ve lanetli olduğunu belirtmek için haçı ters yapılırmış haçın kollarını ölç uzun olan kol tarafını ve eşitse önünde zeminde ve 7 adım ileriye kadar araştırma yap çökme yapmadıysa çubukla daha kolay boşluk alabiirsin (bu bilgi doğruluğu teyit edilmiştir) ,çökme varsada zaten farkedersin .araştır bilgi ver (yinede arkasında da araştırma yap),
    -üzümlü haçlı gigürlü taş ise önündeki düzlük arazide üzeri sal taşıyla kapatılmış odada lahit olma ihtimali yüksek çubukla ve şişle araştıma yapıp önce toprak altında 1-3m.de kapak taşı bulman gerek
    ustam biz açmadan önce arka tafında bir çalışma yaptık boşluk bulma amacıyla ama her hangi bir boşluğa denk gelmedik sonradan bir abimizn demesiyle ön taraftan çalışma yaparak bu sonuçu aldık . abimizn demesine göre ustam bursa tuzak olabilir birde tılsımda olabilir de ve ertesi günün sabahında hayvan pislikleri gördük bu yüzden ekipte bir durgunluk oldu . şu anda takıldık kaldık yer bize bakıyor biz yere

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    754

Ustam göreceğiniz üzere çok basit bir nokta da değil burası. Haliyle tılsım ya da tuzak olması da şaşırtmasın sizi. Bu yüzden de moralinizi bozmayın ama hiç bir noktada da tedbirsiz davranmayın. İncelemenizi yaparken her açıdan önlem alınız lütfen.

Diğer demek istediğim ise ilk fotoda şaşırtma ihtimali kadar özellikle haçın sol ve alt kol uçları sağ ve üst kol uçları kadar muntazam değil ve bunlar bilerek öyle yapılmış. Sebebi ise şaşırtmak değil de başka mesajlar veriyor olabilir. Hatta dikkatli bakarsanız haçın kollarının kesiştiği noktadan uzun kola yukarı doğru başladığı yerde de güzel bir üçgen var.

Bu detayların hep bir anlamı var demek istiyorum, ikinci fotodaki işlemeleri ya da detayları öyle düzgün yapan adamlar ilk haçı da isteseydiler mm lik düzgünlükte yapabilirlerdi ! Bu yüzden de iyi inceleyip ona göre kafa yormalı:

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    2

ustam gerçekten aydınlatıcı bir çalışma yapmışsın eline sağlık. düşünceme göre haçın gösterdiyi yönlerde mezarların olduğunumu söylüyor birde haçın ortasındaki üçgen bu mezarlarında ortasında bir oda veya bir olduğunu veya bu mezar sahiblerininde ganimetlerinin bu veya mahsende oldugunu söylüyor acaba çünkü çevresinde bolca boş küp mezarlar çıktı. ( DOIDYE USTA )

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    754

Açıkçası bunları ustalarım daha iyi bilirler. Ben yalnızca oturduğum yerde mantık yürütüp teori üretebilirim.

İşaretlemediğim bir başka noktadan dolayı ben de bir mahsen gibi giriş olup haç kollarının da bir nevi kroki gibi kullanılmış olabileceğini düşündüm. Giriş tabi birden fazla da olabilir ya da her noktaya farklı bir giriş de olabilir ama sanki bu kollar tünelmiş de tam dört yol ağzı gibi noktaya gelindiğinde de uzun kol hizasını kapatan (üçgen gibi dediğim yer) kapalı duvar da çıkabilir, büyük kaya da çıkabilir, görünmeyen bir tuzak da olabilir ya da hiç biri yoksa sadece mezarların yerleri işaretlenmiş olup kolların (aslında yolların) kesiştiği yerde bir bayan mezarı da olabilir.

Bana göre hepsi mümkün. Fazlası da olabilir.

Ayrıca; bu haç (ilk ters haç) gerçekten bir kroki ise ve giriş sağlanabildiğinde yol ya da tünel her ne ise buradaki gibi ilerliyorsa özellikle sola kıvrılan yol ile giriş yaptığım yerin kesiştiği noktanın iç kısmı da benim için iyi incelenmesi gereken bir başka nokta olurdu !

Bir mesajda aslan ustam haçın kollarını ölçün lütfen demişti sanırım. Onu zaten belirtme gereği bile duymuyorum, Karşılaşacağım her haçın kollarını ben şahsen mutlaka ölçerim. Aynı gibi bile görünse (örnek 2. foto) göz fark etmeyip 3 tanesi atıyorum 8 cm iken biri 9 cm olduğu anda ben hemen düşünmeye başlarım !

Bölgeye tekrar gidince sizden hem sizin için hem ustalarımızın daha da fazlasını görebilmesi adına ters haçın daha da net ve çok çok az daha yakından bir fotosunu, ikinci fotoğrafın ise daha yakından (detay görebiliriz düşüncesiyle) tek kareye sığmasa dahi yatak dikdörtgen taşın 3-4 kare ile soldan sağa göz kararı ayırıp farklı fotoları ile belki başka önemli şeyler de yakalayabiliriz varsa.

Örneğin bir karede üzüm salkımlarını yakından inceleme şansımız olur diğer karede her kolu eşit görünen haçı bir kare de ise en soldaki çiçeği ! gibi.

Kolay gelsin, selamlar.

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    2

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası bunları ustalarım daha iyi bilirler. Ben yalnızca oturduğum yerde mantık yürütüp teori üretebilirim.

İşaretlemediğim bir başka noktadan dolayı ben de bir mahsen gibi giriş olup haç kollarının da bir nevi kroki gibi kullanılmış olabileceğini düşündüm. Giriş tabi birden fazla da olabilir ya da her noktaya farklı bir giriş de olabilir ama sanki bu kollar tünelmiş de tam dört yol ağzı gibi noktaya gelindiğinde de uzun kol hizasını kapatan (üçgen gibi dediğim yer) kapalı duvar da çıkabilir, büyük kaya da çıkabilir, görünmeyen bir tuzak da olabilir ya da hiç biri yoksa sadece mezarların yerleri işaretlenmiş olup kolların (aslında yolların) kesiştiği yerde bir bayan mezarı da olabilir.

Bana göre hepsi mümkün. Fazlası da olabilir.

Ayrıca; bu haç (ilk ters haç) gerçekten bir kroki ise ve giriş sağlanabildiğinde yol ya da tünel her ne ise buradaki gibi ilerliyorsa özellikle sola kıvrılan yol ile giriş yaptığım yerin kesiştiği noktanın iç kısmı da benim için iyi incelenmesi gereken bir başka nokta olurdu !

Bir mesajda aslan ustam haçın kollarını ölçün lütfen demişti sanırım. Onu zaten belirtme gereği bile duymuyorum, Karşılaşacağım her haçın kollarını ben şahsen mutlaka ölçerim. Aynı gibi bile görünse (örnek 2. foto) göz fark etmeyip 3 tanesi atıyorum 8 cm iken biri 9 cm olduğu anda ben hemen düşünmeye başlarım !

Bölgeye tekrar gidince sizden hem sizin için hem ustalarımızın daha da fazlasını görebilmesi adına ters haçın daha da net ve çok çok az daha yakından bir fotosunu, ikinci fotoğrafın ise daha yakından (detay görebiliriz düşüncesiyle) tek kareye sığmasa dahi yatak dikdörtgen taşın 3-4 kare ile soldan sağa göz kararı ayırıp farklı fotoları ile belki başka önemli şeyler de yakalayabiliriz varsa.

Örneğin bir karede üzüm salkımlarını yakından inceleme şansımız olur diğer karede her kolu eşit görünen haçı bir kare de ise en soldaki çiçeği ! gibi.

Kolay gelsin, selamlar.
    eyvallah yorum için çok sağol ustamm yorumları bölgeye gittiyim zaman tek tek değerlendirecem . ayrıca ustam üzülerek söylüyorumki üzüm salkımlı beyaz taşı bizim ekip arkadaşları işlemleri devam ettiremiyce beyaz taşı kırmışlar vallahi duyduğumda kahroldumm beni benden aldılar

Status
    sultans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Etek kısımlarında ağzı dar , aşağı doğru genişleyen kuyu olmalı, iyi bakar mısın? asıl mesela orda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler