Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Koltuk Boyutları ne kadar olabilir...?

Status
    Esteban74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Koltuk Boyutları ne kadar olabilir...?

S.A. Ustalarım...
    Aklıma takılan bir konuda fikirlerinizi sunabilirmisiniz?
    Koltuk boyutu ne kadar olabilir? Mesela 5 katlı bir apartman boyutunda bir koltuk olabilir mi? 200 - 250 metrekarelik bir alanı kaplayabilir mi? Veya tam tersi 2 - 3 cmkarelik bir alanda olabilir mi?
    Benim bildiğim fotoğraftaki gibi olanlar . Farklı boyutta olanları varmıdır. Özellikle 200 - 250 metrekarelik bir alanı kaplayacak kadar büyük olabilir mi?
    Teşekkürler. Saygılar...

Status
    sondurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    3

Cevap: Koltuk Boyutları ne kadar olabilir...?

[B],,V.Aleykümselam.. Hertürlüsü Mevcuttur.. Sistemi Resimlerden Çözersiniz.. Yanına Gitiginiz'de, Çıplak Gözle Göremeyeceginiz için Ümitsizlige Kapılırsınız.. ??*
    Paylaştıgınız Resim Konuyla Alakalı Dogru Yer..!! Hayırlı Olması Temennisiyle..!! [ /B]
    ,,DÜNYA FANİ ÖLÜM ANİ BİRŞEY GÖTÜREMEZSİN YANİ,,

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@sondurak ustam yorum için teşekkürler.
    Şöyle birşey var; dağın zirvesinde tek ve büyüklüğü 200 metrekare bir koltuk olur mu? Eğer olursa ve aşağıda ovada tek küçük bir dağa bakıyorsa , bu dağ bir kral mezarı olabilir mi?
    Koltuğun büyüklüğüne göre doğru orantılı olarak mezarda büyük ve değerlidir diyebilirmiyiz?
    Teşekkürler Saygılar...

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    824
    Beğenilmiş
    950

Esteban ustam, 200 metrekare de şimdi az bir alan değil. Bu koltuğu kare gibi hayal etsem 14 e 14 metre lik bir kayadan bahsediyoruz ya da dikdörtgen olup 20 x 10 metre gibi mi ?

Diğer açıdan ise evet büyük olmasına büyük ama imkansız denecek kadar devasa da değil. Yani olabilir mi tabi ki olabilir neden olmasın diye düşündüm. Ne yapılar mevcut, 20*5 m civarında antik dönemlerden ya da çeşitli medeniyetlerden kalma basamaklar bile var.

Gibi:

Baktığı dağ henüz haberi bile olunmayan (dağ zannedilen) çok büyük bir tümülüs olabilir mi o da mümkün neden olmasın.

ikisi birden söz konusu ise o kralın mezarının değersiz olmasını bekleyemeyiz tabi ki ama bu 200 metrekarelik kaya net koltuk mu yoksa yine antik dönemden bambaşka bir amaçla yapılmış bir yapının koltuk zannedilen bir kalıntısı mı emin olunmalı diye düşündüm.

Fotoğraflarının bir sakıncası yoksa bence bir konu açılabilir, örnek açısından bile güzel olacaktır. Fakat şimdi durduk yere henüz fark edilmemiş bir tümülüsü de ortaya çıkarmayalım hemen biraz daha dursun diyorsanız da bir şey diyemem tabi : )

Bu arada o yapı apartman yüksekliği kadar bir de yüksekliği de varsa cidden muazzam bir şey diye tahmin ediyorum ve onun bir mezarı yoksa bile çok önemli bir yapı olduğundan emin olabiliriz bence. Yani zamanında kim ne amaçla yaptırırsa yaptırsın ya bir medeniyet işi ya da denildiği gibi zenginden öte birinin işi. Kral, sırf zevk için dağın tepesine yaptırıp ailece sıralanıp tüm ovayı, dağları vs seyretmek için gücünü göstermek için bile yaptırması muhtemel bana göre.

Yine de bir görseydik iyiydi : ) Çok selamlar ustam.

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@DOIDYE Ustam yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Şimdi bu koltuk olması muhtemel yeri yakından görmedim. Ama dağda o bana bakıyor ben ona bakıyorum. Yaklaşık 15 m ye 15 m gibi bir alan daha çok kare oturumlu olarak dikkatimi çekti. Sırt dayama yerinin yüksekliği 20 m vardır kol dayama yerlerinin yüksekliği 5m rahat vardır. Ama beni tereddütte bırakan tek soru koltuğun oturma yerinin zemine doğru çökük olması. Şimdi buraya bir ana tanrıçayı oturtsak o kalçalar belki ancak yerleşecek. Buraya ulaşmak çok kolay değil, onun için bir tapınak olabilir mi diyede düşünüyorum . Bu koltuklardan dağda farklı yerlerde 2 tane var diğeri biraz daha dikdörtgene benziyor ve yine karşısında ovada bu defa toprak ve dikdörtgen şeklinde başka bir tepe var. Bu iki tepede bölgenin en yüksek tepeleri. Kayalıklı olan tepe huni şeklinde.
    Ustam aslında şu an uğraştığım başka bir konu var inşallah onu tamamladıktan sonra bunlara da bakacağım.
    Diğer konumu sizde biliyorsunuz. Diğer konumdaki yerin kutsal bir alan olduğunu düşünüyorum. O konya beraber devam edelim inşallah...
    Bu konu ile ilgili herhangibir çalışma yapmayacağım. Sadece merak ve ana tanrıça kültü ile alakalı olabilir mi diye düşündüğüm için serbest kürsüye konuyu açtım. Verdiğiniz ve vereceğiniz değerli bilgiler herzaman çok kıymetlidir.
    Tümülüsler zor iş beklemede kalsınlar...
    Teşekkürler Saygılar...

Status
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    3

Alıntı Esteban74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sondurak ustam yorum için teşekkürler.
    Şöyle birşey var; dağın zirvesinde tek ve büyüklüğü 200 metrekare bir koltuk olur mu? Eğer olursa ve aşağıda ovada tek küçük bir dağa bakıyorsa , bu dağ bir kral mezarı olabilir mi?
    Koltuğun büyüklüğüne göre doğru orantılı olarak mezarda büyük ve değerlidir diyebilirmiyiz?
    Teşekkürler Saygılar...
    Merhabalar..Gerekli Cevabı Her''haliyle (DOİDYE) Kardeşimiz Size Sunmuş..Dolaysıyla.. Sit Alanlarında Yapılan Çalışmaların Sonu Hüsrandır.??? Belki Hakkımız Olmayan Bir Şeyin
    -Peşinde Koşmamız Nedeniyle, Genelde Sonuçlanmaz..!! Mezar'la Alakalı Konuya Sıcak Bakmıyoruz..??? Mezar Kazanın Mezarını Kazarlar..'' Size Tavsiyem.. Avcı Konumundaysanız.. (HONİ) Benzeri Dediginiz.. Kaya'nın Tepesine Çıkın.. Ora'nın Komple Resimlerini Paylaşın ... Ömrünüzün Sonuna Kadar Yetecek Olana Sahip Olabilirsiniz.=:??
    -Tabii Nasip'de Varsa..!!=??? ( YARADAN İNSANIN KADERİNİ ÇABASINA BAGLI KILDIK) Buyuruyor..!!
    Hoşçakalın....''

Status
    ÇALKAYA 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul pendik
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    19

koltuk genelde mezarla alakalı oluyor büyük yada küçük olması okadarda önemli değil

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Teşekkürler @sondurak ustam.
    Ustam , sit alanları ile işimiz yok. İnşallah da olmaz. Ustam mezarlardan da uzak durmaya çalışıyoruz ama nereye gitsek karşımıza illa bir mezar çıkıyor. Ben acemiyim ustam.Sizler gibi değerli ustalarımızın tavsiyelerini mutlaka uygulamak isterim. İnşallah tepenin zirvesinin fotolarını çekip yeni bir konu açarım.
    Ustam Allahtan önce hayırlısını isterim. Hayırlı değilse mümkünse uzak dursun. Nasipte varsa ustam...
    Teşekkürler Saygılar...

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Teşekkürler @ÇALKAYA 28 Ustam.
    Ustam , bu fotoğraftaki ve anlattığım bölge belgelerde geçiyormu?
    Saygılar...

Status
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    3

,,Paylaştıgınız Resim Konuyla Alakalı ..10''Numara Resmi İşlemlere Buradan Başlayabilirsiniz..!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler