Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sıcak hava

Status
    sefacefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    4

Sıcak hava

Slmlar ustalar. Dün avcılık için dağda gezerken bir yer dikkatimi çekti. voleybol topu büyüklüğünde bir delikten sürekli ılık hava gelmekte. Tepede pek ağaç yok ve çoğunluğu kayaçlardan oluşan kuru dereye bakar tarafında yamaçta yer almakta bu delik. Sizce dışarıdaki ortama göre daim sıcak hava gelen bu delik nedir? ne amaçla yapılmış olabilir?
    Kanaat tükenmez bir hazinedir. Mevcuda iktifa dûn-himmetliktir (Varolanla yetinmek himmetsizliktir).

Status
    maXishow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Cevap: Sıcak hava

Yer altı mahsen ya da mağara havalandırma bacası olabilir. Resim çekseydiniz keşke ustam.
    Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde.. Vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde!..

Gâh eserim yeller gibi , Gâh tozarım yollar gibi, Gâh akarım seller gibi, Gel gör beni aşk neyledi..

Status
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    4

Pek öyle özenli bir yere benzemiyordu. Üst kesimlerinde belirgin birşey de göremedim. Gayet sıradan bir yer. Fakat mahzen veya mağara olsa bile neden hep sıcak gelsin ki... Bayağı ılık bir havaydı. Sanki içerde sıcak birşeyler var. Hatta hayalen aşağıda eskilerin anlattığı türden kocaman bir ejderha-yılan mı yatıyor diye düşündüm
    Kanaat tükenmez bir hazinedir. Mevcuda iktifa dûn-himmetliktir (Varolanla yetinmek himmetsizliktir).

Status
    maXishow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Ustam sıcak sıcak rengi sarı olan birşey olmasın içeride??
    Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde.. Vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde!..

Gâh eserim yeller gibi , Gâh tozarım yollar gibi, Gâh akarım seller gibi, Gel gör beni aşk neyledi..

Status
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    4

Alıntı maXishow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam sıcak sıcak rengi sarı olan birşey olmasın içeride??
    Nerde bizde o şanş.. Sadece bu işin cefasını çekiyoruz, fakat memnunuz. Aşağıdan sarı yılan çıkabilir o zaman

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    948
    Beğenilmiş
    179

Karın Eridiği Alan

bu konudakine benzermiydi ustam ??
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Alıntı sefacefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerde bizde o şanş.. Sadece bu işin cefasını çekiyoruz, fakat memnunuz. Aşağıdan sarı yılan çıkabilir o zaman
    Aman ustam dikkat, dün bir yeri gezerken (nekropol) tam dönelim derken bir sarı yılan uğurladı bizi ve tam da arkadaşa "kış uykusundadırlar" diyordum, "yok değilim, uyku tutmadı" dercesine yanımızda birden beliriverdi bir tanesi aklımızı aldı

Status
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    4

Benzer fakat bazı farklar var. Mesela bu delik öyle cmlik değil ordaki eriyen kısım gibi büyük ve kıvrılarak aşağıya gidiyor, devamı görülmüyor. Gaz çürük şekilde kokmuyor, normal hava gibi fakat sürekli ve soba borusundan gelir gibi çok. Kar, buz, don tutması imkansız. Sanki aşağılardan biryerlerden hava giriyor ve yukarıdan çıkıyor gibi...

Status
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    4

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman ustam dikkat, dün bir yeri gezerken (nekropol) tam dönelim derken bir sarı yılan uğurladı bizi ve tam da arkadaşa "kış uykusundadırlar" diyordum, "yok değilim, uyku tutmadı" dercesine yanımızda birden beliriverdi bir tanesi aklımızı aldı
    Yılandan ben de çok korkarım, soğuk bir hayvan. Bu mevsimde pek olmaz ama neticede hayvan işte adetini de bozabilir Allah cümlemizi böyle belalardan korusun... Çok şükür bana gezintilerimde hiç rastgelmedi...

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    948
    Beğenilmiş
    179

Değerli @sefacefa kardeşim normalde bu karın eridiği yerin altından da ısı geliyordu ve bu şekilde eritmiş. El ile bu buzu alttan sürekli ısı gelmediği sürece eritmen mümkün değil.
    Sonra bölgedeki birkaç keşif çalışması sonrasında ustamızında yardımıyla keşfini yeni yaptım, altında oda mezar var.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler