Forum Kurallarının 13 farklı maddesini birden ihlal ettiği, forumda sayısız farklı konuda huzur kaçırdığı, ustalarımız dahil tüm üyelerimize çeşitli konu ve mesajlarda sürekli bir saldırı, saygısızlık, art niyet göstermesi, bazı kuralları sınırsız kez ihlal edip hem forum içi hem özel mesajlar ile yapılan uyarıları da görmezden gelip devam etmesi, kişisel egolarına ve gereksiz hırsına yenik düşmesi, bilinçli bir şekilde yeni hesap açıp (en azından doğum tarihlerini farklı yapsaydınız gününe kadar da aynı yapılmaz ki) kendi konusuna kendi cevap yazıp, kendi yazıp kendi oynayıp gerçekten hayal dünyasında yaşadığı ve ciddi bir şekilde tedavi görmesi gerektiğine inandığım için ve hepsi bir yana burada kendisine gereken sabır ve anlayış uzun süredir fazlasıyla gösterilmesine rağmen tüm kredilerini cömert bir şekilde harcamaya devam ettiği ve hepsinden de öte forumda özellikle ustalarımıza da saygısız davranıp, hiç bir yapıcı hareketi olmayıp yalnızca ego tatmini ve huzur kaçıran olumsuz yapısı nedeniyle ve bu yapısının değişmeyeceğinin de ortaya çıkması sebebiyle, tüm değerli Define Yolu ailesini oluşturan usta ya da çırak tüm üyelerin huzurunu hep bir şekilde kaçırmaya da devam ettiği için tarafımdan süresiz banlanmıştır.

Khans adlı üye de kendisinin dün açmış olduğu hesabıdır.

Kendisine karşı da en ufak kinim olmayıp, kurallar gereği ve özellikle forumda huzuru ve birlik beraberliği koruyabilmek adına banlıyorum. Kendisi her fırsatta zaten nasıl biri olduğunu belli etmiş olsa da yine de kendisine saygı duymaya devam ediyor ve özel hayatında başarılar diliyorum.

Hangi konuda olursa olsun onunla tartışarak bir şekilde benim de gerilen ortamda eğer ki rahatsız ettiğim ustalarımız olduysa özür dilerim.

Tüm Define Yolu ailesine saygılarımla...

Direkt ya da dolaylı ihlal ettiği tüm maddeler:

1) Forumlarda Kişi veya Kurumların onurlarını zedeleyecek hakaret, küfür vs. içeren mesajları yazmak kesinlikle yasaktır.

3) Açılmış konularda eğitim camiasını rencide edici küfür, hakaret ve benzeri yazı yazmayınız. Konulara Forum Yöneticileri, Medarotörler ve Üyelerce verilen cevaplar geneli kapsadığından ısrarla aynı konu üzerinde yazı yazmayınız.

4) Forumdaki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edilemez.

8) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak an la mı taşıdığı için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu başlıklarını ise konu içeriği ile ilgili olmasına dikkat ediniz. Yardımmmmm, lütfennnnn, acilllllllllllll, bakınnnnnnn vb.. gibi kelimeler veya anlam taşıyan başlıklı konular kapatılacaktır.

9) Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz - kişisel tartışmalara -atışmalara girmek yasaktır. Forum bir birinize meydan okuyacak bir yer değildir.

13) "Yöneticiler" siteden sorumlu kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Forumlarda adminlere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı "Yönetici" direkt özeline mesaj atarak çözünüz.

18) Açılan konulara yorum yaparken vur-kır-parçala gibi kaçak kazıya teşvik edici mesajlar göndermek yasaktır.

34) Forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda boarda olan Üyeliği derhal silinir.

35) Bu forum gönüllü ve Amatör katılım anlayışıyla Fikir aliş-verişinde bulunulması, Dostluk, Kardeşlik,Görsel paylaşım, bilgi paylaşımı yapilabileceği bir Mekan olması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı zamanda yasaktır..

36) Forumun işleyiş ve Kurallari konusunda katılımçıları Bilgilendirmek Forumğn veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

38) Başka bir Üye için ağza alınmayacak Laflar yada aşağılayıcı Cümleler kullanan, yada her türlü Forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayi ikinci defa yaptığında derhal Forumumuzdan uzaklaştırılır.

40) Forum Kurallarına uymayan Katılımcıların Foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır.

42) Foruma Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.