Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaya Mezarı ve Kapak mı ?

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    393
    Beğenilmiş
    296

Cevap: Ustalarım acil yardımınızı bekliyorum.Kaya mezarı ve kapakmı

arkadaşım bende sana şöyle cevap vereyim ,koltuk sordum varmı diye yani kayanın görünen yüzeyinde işçilikli bir işlem olduğunu görürsem o çarpı X doğal da olsa eşkiyaların ve ermenilerin bazen doğal oluşumları da kullanarak gömü yaptığını biliyoruz ,yani görünen yerde işlem görünmeyende doğalı verebiliyor ,kly gelsin
    şunu da ekleme gereği duydum sanırım sorunun da bu,kayada işlem işaret yoksa ,çevresinde ki kayalardaki bir işaret bu kayaya yön vermiyorsa sen boşuna uğraşıyorsun demektir,emeğine yazık, kayanı içindeki minerallerinde suyunda çubuğu etkilediğini biliyoruz,böyle şüpheli yerlerde sağlamalı çalışman gerek hatta üçleme yapman daha hayırlı yani 2 ayrı cins cihaz daha çubuğu desteklerse işlem uygun olur değilse havanda su döversin,hayırlı geceler

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    12

@demir1395 ustam öncelikle ilk uzun yazınızdan bir şeyden bahsetmişsiniz.
    Yakın çevrelerinde çokca değerli mezarlar yaşantılar var.Höyükler var.Gelelim bu kayaya yakın hatta tam bulunduğu yerlerde çokca mezarlık çıktı.Hep değersiz ama bu değersizler toprak mezarlar
    var veya yok diyemem işaret de gördüm diyemem az bir meblağ vardır hissediyorsunuzdur belkide çok vardır hissediyorsunuzdur veya akıl gücünüz yönlendiriyordur sizi o kayaya.....var olduğunu kabul edersek belkide foto açısından ötürü görememiş olabiliriz net olan işaretleri FAKAT atlamış olduğunuz bir ayrıntı var kendi yazdığınız yaı zaten sorunuza cevap veriyor muhtemelen YAKIN ÇEVREDE DEĞERLİ MEZARLAR VAR, BU KAYAYA YAKIN ÇOKÇA TOPRAK(değersiz) MEZAR ÇIKTI
    eskiler zengin ile fakiri aynı yere değil de karşı cephelere gömerlerdi yani bu yaka değersiz ise karşı yaka değerlidir.. bilmem anlatabildim mi ustam
    saygılar...
    son olarak arkadaşlarınız ne yapıyor bilmem izin de aldılarmı lakin site içerisinde hiç bir şekilde şurayı açın şeklinde yorum gelmecektir. gelen yorumları siz eleyerek yolunuzu belirleyeceksinz.

Status
    demir1395 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Aslan81 ustam.şunu söylemek isterim.Kayada koltuk taşı yok.Kayanın ustu havuz gibi ve küçük mezar gibi çukur ve o çukurdan ağaca benzer kalın çalı buyumuş.kaya ikiye bölünmüş demiştim ya oradan çıkmış ama kayanın ustunu kapatmış.Bir başka tarafında da yanında da aynısı var.Yani kayanın ustunu kapatmış.Şekil varsada açıp bakmak zor.Emare kayanın kenarında su kanalı şeklinde birşey var.Buna göre çalışma yapılmış ve aşağıdan çarpı ve baklava dilimi gibi düzenli simetrik çizgiler çıkmış.Sizler diyorsunuz ki bir işaret olması lazım.Bende diyorum ki.Bir şekilde burayı bulmuş vatandaş.Belki tesaduf.Su kanalı ve dediğim diğer emareler şekil değilmi.Direk kapağın kenar şekliyse başka,şekil aramaya ne hacet.Bu kayada kesim,işi varsa ve atıyorum çalışanlar kapağı bulsa idi belki uydudan baktı belki cihazla belki kaya kesiminden.Sonuçta kapağı bulsalar açsalar siz hala diyecekmisiniz şekil lazım.Bu kayada gorunen tum şekiller doğalmı el yapımı mı.Ama sanıyorum çok kişi bunu anlamıyor.El işçiliği ile doğal farkını. Reddevil ustam.Birşeyi açıklamadım.Doğru çok fakir mezar var ama fakir mezarlar aşağıda bu kayalıklar yukarda.Kot farkı var.Karşısında başka tepe yok.Duz ova.Yakın çevrelerinde tumulus vb kucuk tepecikler ve yaşantı yerleri var.Arkadaşlar değil bilmiyorum desem.Yalnız şunu doğru soylemişsiniz.Bu işte bulma hevesinden kaya falcılığıda yapıyor olabiliriz.Yalnız akmı karamı yakında belli olacak.Çok iyi bir araştırma yapılıp yine dediğiniz gibi izinli alınarak yapılacak.Tşk ederim.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

http://www.defineyolu.com/imup/uploa..._44_21_Pro.jpg. http://www.defineyolu.com/imup/uploa..._44_32_Pro.jpg. http://www.defineyolu.com/imup/uploa...Pro%281%29.jpg. Bunlar kayanın ustu.çalı ve ağaçlardan kayanın hepsinin fotosunu bile cekemiyorum.Kayanın üstünden küçük bir kesit

Status
    gezgin_99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    bursa
    Beğenmiş
    416
    Beğenilmiş
    107

Kolay gelsin...
    Selam ve dua ile...
    Bin kere ölç, Bir kere biç...
    İZİNSİZ KAZI, VE ARAŞTIRMA YAPMAYINIZ.....

Status
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    12

ustam şu resimleri çekiyorsun eyvallah çalışıyorsun bir şeyler yapmaya ama her konuda söylenen uzak ve yakın resim olsun mümkünse alan şeklinde de eklensin.. hani diyorum çalışırken söylenenlere de kulak versen. belki diyorum olanlar var görünmüyor olmayan benziyor.. emeğine kesinlikle saygım sonsuz ki hepimiz bir şeyler peşine koşuyoruz lakin ustalarımıza da biraz saygı lüten..
    sitemkar oldumsa kusura bakma sadece anlatmak amaçlı..
    saygılar...

Status
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    12

ustam her kesilen kayada malzeme veya kapak arasak var ya.... ohoooo işimiz iş.. göstermek için kapatmıyorlar gizlemek için

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Haklısınız belki.uzaktanda resim,çekmem lazım ama bazı arkadaşlar birşeyler soylediler korkuttular insanı.Geniş açılı çekimlerde mekan belli olur uydudan yerini bulurlar takibe alırlar dediler.Çekinmem ondan.Saygı konusuna gelince saygısızlık yaptıysam ozurdilerim.Ama herkes her işte uzman olamıyabilir.Bazıları cihazlarda bazıları toprak çeşitlerinde bazılarıda bu kaya oymacılıklarında.Burda bu resimlere uylamam burda kaç kişiye gosterdiysem hepsi %100 el yapımı doğal değil diyorlar.Ama bu dediklrim daha hiç bulamamış kişiler.Yani yıllardır bu işle uğraşıyorlar ama çok anlamıyorlar ki bulamadılar diye düşünüyorum.Kendimde oyle olduğumdan.kendim gibiler dusunuyorum.Bulmakda nasip işi başka.Oyuzden karasızsım açıkcası.O yüzden buraya koydum burda ne uzmanlar vardır bakalım.Yalnız bu kadarmı usta var koskoca sitede.Ve bende sizin bu şekil isteme arazi çekimlerini istemenizide anlamıyorum.Bu bölgede olurmu diye sormuyorum.Şunuda yapabilirdim.Bir başka yerden bir sunak alıp bu kayanın ustunde desem bu sefer bu gönderdiğim kayadaki şekiller bugüne kadar doğalken birden el yapımımı diyeceksiniz çok merak ediyorum.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    390
    Beğenilmiş
    83

...Arkadaşım,yeni üye olmuşsunuz,hoşgeldiniz,hayırlara vesile olursunuz inşallah,yorumlarınızdan anlaşılıyorki bu konularda tecrübe ve bilginiz var,bu kadar çalışma yapılmış,doğal olmadığını biliyorsunuz,ne kadar çok bilsende bu konuları,aletde tutsan,çubukda tutsan,aradığını bulamadın,giremedin,yani sizde bildiğiniz kadarsınız,bu yerde acil yardım istiyorsun,çalışılmış bir yere,bilmelisinki bu gibi konularda,yüzeydeki ayrıntılar,işaretler,yapılan işçilik,verilen yönler,çevre resimleri önemlidir,sorulmasının sebebi budur,bu yer sizi çok yormuş,germiş,bu gibi durumlarda size konuya ara vermenizi öneririm,atın kafanızdan düşünmeyin,baharda geldi ,çiçeklerde açtı,doğada nasıl değişiklikler oluyor,görülüyor,bekleyin sıcaklar kayalara vursun,o zaman gider,bakar,aradaki farkı görürsünüz,anlarsınız,bende bakim ne varmış,neymiş bu resimlerdeki kayalarda,ne amaçla yapılmış,kolay gelsin,saygılar...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Tşk ederim.doğru söylüyorsunuz galiba çok yoruldum ama bu yorulma vücut değilde bulamama dır.Dediğim gibi hiç bulamadım daha.Aslımda yeni uye değilim.Eskiyim,ama eski uyeliğimin şifremi unuttum cepten girdiğim,içinde yeni şifre alamadım bende yeni uyelik başlattım.Biraz çalışarak daha derine inildi ve kayadaki şekil daha açığa çıkarıldı.O resimleride yukleyeceğim ama,cepten hızlı resim olmuyor.Bilgisayarla girersem yuklerim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler