Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Omega Ustam Nerede?

Status
    cepni84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    karabük
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Cevap: Omega Ustam Nerede?

bazen omega ustanın bizlere anlattıgı sistematik ve aramamız gereken diğer işaretler ile karşılaşınca kendisinin yazılarını tekrardan okumak istemiştim . Siteye 2009 yılında ilk kez kayıt olmuştum. Daha sonra pek girmediğim için 2015 yılında tekrar uye oldum. Şuan tekrar onun engin bilgisine ihtiyaç duyduğum için sordum.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    422
    Beğenilmiş
    533

@cepni84

Ustanın alıntılar sayesinde en çok mesajının bulunduğu bölüm "Dede-Türbe-Yatır Denen Yerler" bölümüdür.

O bölüm altındaki konuları inceleyebilirseniz alıntı şeklinde de olsa ustanın bir çok mesajını görme şansınız mevcuttur.

"Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar" bölümünde ise tamamen şansa kalmıştır. Orada da türlü konuda ustanın alıntı içerisinde mesajları var ama hangi konuda kaşınıza çıkacağı ya da ne yoğunlukta olacağının garantisi yoktur. En çok kullanılan bu ana bölümde ise tabi ki daha çok eski konularda, ustanın aktif olduğu dönemlerden alıntıları var fakat dede-türbe konularındaki kadar yoğun değiller. Yine ana yoğunluk bu belirttiğim bölüm altındaki konulardadır.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    MELİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    64
    Beğenilmiş
    19

Seviyoruz Omega Ustamızı.Selamlar hürmetler üstadımıza.
    daldoz (28.Ocak.2020), MaSTeR™ (28.Ocak.2020) Bunu beğendi.

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    248
    Beğenilmiş
    31

Bizden de saygilar sevgiler ustaya
    MaSTeR™ (28.Ocak.2020) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    karabük
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silinmedi, kendisi sildi.

Ustanın kendi tercihinde olacak şekilde daha ben burada yokken seneler öncesinde de benim burada olup gözlemlediğim süre zarfında da olduğu gibi usta bir dönem yazar, gereken bilgileri verir, gereken yardımı gösterir ve sonrasında da dönem dönem mesajlarını silerdi zaten hep.

Bunun en önemli sebebi de yine burada aktif olduğu dönemde her zaman şahit olduğum gibi fazlasıyla cömert davranıp zaman zaman gereğinden fazla bilgi aktarmasıyla da ilgilidir. Beraberinde ustadan hemen çalınan bilgilerle başka yerlerde ustalık taslanmasıyla da ilgilidir. Bunun örneklerini tekrar tekrar gördük benden önce burada olan isimler çok daha fazlasını da görmüştür, gördüler yaşadılar biliyorum.

Ayrıca yine ustaya katılmakla beraber bazı bilgiler gerçekten ulu orta verilemiyor. Belki siz hak ediyorsunuz, bir başkası hak ediyor ama hak etmeyenler de çok ne yazık ki... Yine ayrıca buranın gizli bir yer olmadığını tüm Türkiye'nin ve hatta fazlasının görebildiğini, içimizde dahi papazından Ermenisine, kolu uzun olup da yer arayan türlü kurum yetkilisinden bilmem kimine her çeşit birey barındığını da unutmamamız gerekiyor ! Buna rağmen Omega usta bana göre gereğinden fazla cömert bile davranmıştır.

ya da yine bazı bilgiler var ki herkese faydası olması adına paylaşılıyor ama belli bir dönem gören gördü, alan aldı ise o bilgi amacına ulaşmış oluyor ve ortada bırakılamıyor. Bu yüzden de bizzat şahit olmuşumdur ki usta bazı yazılarını 1 ay tutarken bazılarını diğerlerini silmediği halde yalnızca 1-2 gün tutup silmiştir.

Hiç dikkatinizi çekti mi bilmem ama ustamızın yetkisi olmasına rağmen kendi mesajlarını silerken istese onun mesajından yapılan alıntıları da yok edebilirdi ve onları da ortadan kaldırmış olabilirdi. Ancak Omega usta öyle güzel bir insan ki, alıntılara dokunmayıp kimsenin mesajına müdahale etmeyerek yazdığı çok çok değerli bir bilgiyi bile bir çok konuda olduğu yerde alıntı sayesinde bırakmıştır. O alıntıların asıl kalma sebebi ustanın mesajlara müdahale etmemesinden, etmek istememesinden dolayıdır yani.

Yine bunu bilen yüzlerce üyemiz ise usta bir şey yazınca hemen sırf sildiğinde o bilgi kaybolmasın diye hemen ustanın yazdığına alıntı yaparak bir cevap verirdi ki bu detay nacizane benim üzüldüğüm ve aynı zamanda o alıntıyı bilerek bu amaçla yapanlara kızdığım bir detaydır. Sırf bunu bilip de böyle bir taktik uygulamak etik değil... Sırf bu yüzden hala sağda solda ustaya ait bir alıntıda gerçekten ortada durmaması gereken bir ileri düzey bilgi gördüğümde bizzat o alıntıyı da ben kaldırıyorum ortadan. Bu konuda herkesten özür dilerim. Ancak olması gereken budur. yine de her gördüğüme tabi ki dokunmadım çoğunu bıraktım.

Usta mesajının yerine ulaştığını görüyorsa, o bilginin yeterli süre zarfında durduğunu görüyorsa ve akabinde kaldırıyorsa kişisel tercihi olması bir yana buna saygı duymak zorundayız.

Ustamız sağ olsun burada gerçekten çok fazla sır paylaştı çok fazla şey anlattı çok şey öğretti. (Sadece son 3-4 senede benim görebildiğim) Zaman zaman yeri geldi kimseye verilmemesi gereken bilgileri dahi herkesin önünde paylaştığına şahit oldum. Hala dokunmadığım değerli ileri düzey bilgileri alıntılarda saklı ama onlara dokunmama sebebim ustanın o bilgileri herkesin anlayamayacağı şekilde şifreli cümleler içine zekice saklamış olmasındandır. Hani öyle cümleleri var ki belli bir noktaya gelen ne demek istediğini anlayabilecekken işin ABC sini geçmemiş, yeni başlayan ya da yolun yarılarında olan birinin asla anlayamayacağı ifadeler bile mevcut. Net hedefler bile vermiş ama ne demek istediğini anlayana...

Hepsi bir yana tüm bunları yalnızca paylaşmış olmasına bile şükretmeliyiz. Fakat bırakalım da ustanın bu kadar lüksü de olabilsin. Ancak ustanın kendi tercihi haricinde hiç bir mesajını kafasına göre hiç kimse silmedi, silemez. Hatta değil ustamızın, hiç kimsenin bir yazısını da kurallara aykırı olmadığı sürece kimse yine silmez.

Saygı ve selamlar
    Şöyle bir durum söz konusu oluyor. Bilgiler omega usta ile beraber mezara gidecek , halbuki bilgi nesilden nesile aktarılmadıktan sonra hiç bir kıymeti de değeri de olmayacak ne yazık ki ....

Status
    Beğenmiş
    422
    Beğenilmiş
    533

Alıntı cepni84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir durum söz konusu oluyor. Bilgiler omega usta ile beraber mezara gidecek , halbuki bilgi nesilden nesile aktarılmadıktan sonra hiç bir kıymeti de değeri de olmayacak ne yazık ki ....
    Aktarılmadığını nereden biliyorsunuz ? Aktarmak demek tüm dünyaya aktarmak mıdır ?

Aslında şu an bir kereliğine değinmek istediğim, irdelemek istediğim bir konuya da bağlantılı bu ama hem gerçekten ben de yorgunum ve çok uzatmak istemiyorum hem de okurken sizleri de yormak istemem. Ancak bir şeyler havada da kalsın istemiyorum ve haliyle detaya girmek gerekiyor. Sadece şu kadarını bilmenizi isterim ki bu ilim ciddi bir zaman dilimi ve emek ister. Hiç bir şey oturduğumuz yerde hop diye kucağımıza gelmez, gelemez. Bunu gerçekten beklemek bunu ummak inanılmaz bir hata...

Ne Omega usta ne başka bir isim hiç kimse bildiklerini kimseye öğretme zorunluluğunda değildir. Kim kime ne bilgi verirse versin küçük büyük demeden sunulan kişisel tecrübe ve sonuçları ya da bilgiler bir lütuftur, bir jesttir. Ancak beraberinde bu ilimde yol alabilmek isteyen herkes hem de herkes ciddi bir bireysel emek vermek zorundadır. Bu sizin için de geçerli benim için de...

Ben 4 senedir buradayım ve aynı şekilde bu işlerle geçmişim de yalnızca 4 seneden ibaret... Buradaki binlerce kişi gibi çocukluktan başlama şansım olmadı yani... Kimine hiç bir şey gibi görünebilir bu süre... Fakat bu 4 sene sizlerin 4 senesi gibi değil işte... Ukalalık olmadan söylemek isterim ki bilgi kendi kendine gelmiyor. Gelene şükredilir sandığa atılır ama sizin çabalamanız maddi manevi bir çok şeyden ödün vermeniz gerekir. 4 sene dedim... evet 4 sene ama o 4 seneye ben 15-20 sene sığdırdım daha şimdiden desem inanır mısınız ?

Hem de öylesine 15-20 sene değil dolu dolu ve sizlerin belki de 60 senede varabileceğiniz bir birikimden bahsediyorum abartmadan... Ustalarımızdan elbette çok şey öğrendik ve yerine göre öğrenmeye devam ediyoruz da ama siz ne zannediyorsunuz karşılarına oturup Şirin Baba'nın büyü kitabı gibi al bütün bilgiler bunlar denip adamların yarım asırlık bilgilerini aktardıklarını mı ? Ben yeri geldi abartısız günde 4 saat uykuyla durdum. Yeri geldi sadece atıştırma, çay kahve ve WC harici yerimden kalkmadan havanın 2 şer kez aydınlanıp karardığını bilirim. 4 senede bu bir kaç kerelik bir şey de değil bu arada her ay her hafta mutlaka 1-2 kez olan bir durum ! Bazen boş zaman olur tatil olur da bir hafta kapanırım. 4 x 365 güne vurunca siz yapın hesabını bunun... Bu dediklerim ne demek farkında mısınız ?

Günde 1-2 saat okuyarak ya da çalışarak hiç bir yerde hiç bir şey öğrenemezsiniz. Bu işin hem teorik kısmı var hem arazi tecrübesi hem de başka yolları... Bu ilim bir kaç senede bitecek bir şey zaten olmadığı gibi kolayı zaten geçtim orta düzey bile değildir. Zordan öte konulardır dünyanın en zor işidir. Son 4 senede verdiğim emeği üniversite dönemi verseydim 3 sağlam üniversite birden bitirip üzerine bir kaç kez doktora da yapardım emin olun. Hoş, bu örnek yersiz oldu çünkü bu ilim yanında bir bilim dalında profesör olmak bile çocuk oyuncağı...

4 sene önce zekama güvendiğimden dolayı bu işlerin bana çok kolay geleceğini düşünerek başlamıştım. Bilgim sıfırdı ama yine de sadece beni az yoracak ve belli bir kulaç atıp karşıya varacağım ufak bir göl sanıyordum. Ben nereden bileyim okyanus olduğunu... Evet Allah vergisi zekamın ekmeğini çok yedim ve yemeye devam ediyorum ama o bile yetmiyor. Afedersiniz ama en açık ve kaba haliyle eşşşşeeeek gibi çalışıyorum. Çektiğim ya da kendime çektirdiğim eziyeti Köle Isaura, bir Kunta Kinte çekmemiştir. Bilmem yeterince açık izah edebildim mi ? Tabi bunu yapma sebebim mazoşist olmam değil, keyif alıyorum ve türlü şeyden imkan dahilinde ödün veriyorum. Bazen çok bazen daha da çok... Evet zekam beni yanıltmadı ortalama birine göre çok daha hızlı öğreniyorum doğru ama yine de bu hiç bir şey yapmadan öğreniyorum anlamına da gelmiyor !

Size bir tüyo vereyim. Bilgi bilgiyi getirir. Burada ne demek istediğimi siz kafa yorup bulacaksınız. Doğru metodlarla çalışırsanız kesinlikle getirir. Araştırma ve söylenenlere yazılanlara hele ki bilgi doğru ise kafa yormak üzerine düşmek çok önemlidir. Yazılanı okuyup geçmeyeceksiniz. Anlayacaksınız. Üstü kapalıysa bile kafa yoracaksınız. Ben hiç bir şeyin peşini bırakmam. Omega ustanın bir dediğini yeri geldi 3 ay sonunda anca çözdüm yeri geldi 1 sene ama mutlaka çözdüm. durdum dinlendim aklıma gelince yine üzerine düştüm ama çözdüm. Yeri geldi vay be burada ne demek istemiş aslında demişimdir. Çünkü artık onun ne olduğunu anlamışımdır. Bazen şans yanınızdadır ve çabuk bulursunuz bir şeyleri bazen öyle değildir. Ben okuyup geçmem işte... Yazılı en zor bilgiyi bile anlayana kadar sıkıca yapışır ve perişan etmeden de bırakmam.

Bazı geceler sabaha kadar çalışıp da yalnızca basit bir bilgiye ama gerçek bir bilgiye ulaşmışım ve ona şükretmişimdir bazen ise çok verimli geçmiş ve bir gecede kendimi bir anda 6 ay ileriye taşımışımdır. Evet bu kesinlikle mümkündür ve bunun buradaki en büyük kanıtı olarak da hiç mütevazilik yapmadan bizzat kendimi gösterebilirim. Bir mekan sahibi olduğunuzu hayal edin ciro her gün aynı olmaz. Bazen işler kesattır bazen özel bir gündür ve kasa dolar vs...

Güzel işçilikli bir kuyuyu 1 saatte yapabilme şansınız var mı ? İstediğim kadar zeki olayım istediğim kadar kişisel türlü maharetlerime güveneyim ben yapamam. Zaman gerekir, sabır gerekir, çalışkanlık gerekir. Sağlam bir emek ve ödün gerekir.

ama ne var biliyor musunuz ? Burada benim verdiğim emeğin yarısını bile veren 1 kişi varsa ben bu işi bırakırım. Olmadığına olamayacağına kellemi koyarım. Ne yarısı çeyreği bile olduğuna inanmıyorum. Benim 4 senedir verdiğim emeği bir ben bilirim bir Allah bir de aramızdaki bir usta... Arada çok yorulur da mola niyetine arkama yaslanırım bazen... Bir dinlenme, kafamı sıfırlama metoduna geçerim yeniden gücümü toplayıp abanabilmek için... ama yeniden şarj olunca da öyle bir abanırım ki altından girer üstünden çıkarım.

Ustalardan bazen ufacık da olsa bir bilgi alabilmek için bambaşka onlarca şey çalışıp, hem verdiğim emeği hem de bir şeylere ulaşıp kanıtlayarak o soracağım sorunun cevabını hak etmeye çalışırım. Bu senelerdir böyle oldu. Yoksa samimi olunmasına rağmen ben bugün ne Omega ustaya ne başka isimlere sırf biliyorlar ya da benden fazla bildikleri şeyler var diye abi şu nedir abi bu nedir ustam şunu da öğret demem diyemem öyle kolayca... Bu benim düşünceme göre bir kere zaten saygısızlıktır. Yani istemenin bile bir raconu vardır ama dahası zaten önce gerçekten hak edebilmek gerekir.

Omega ustayla iletişim halinde olduğum halde bu işlerle ilgili en ufak bir şey sormadığım göstermediğim süre 2 seneyi geçecek belki de geçti... Bu konularla ilgili sorsam göstersem çözümü de vereceğini bilirim, yardım edeceğini de öğreteceğini de... ama yapamam... ne gözlerini yormak isterim onun ne de rahatsızlık vermek... Hal hatır dışında uzun süredir tek kelimemiz olmadı bu işlere dair... ama gerekirse de olur ayrı konu... fakat sırf iletişim halindeyim diye dinlenmeye çekilen birine eskisi gibi burada her gün olmayan birine baskı yapmak benim kitabımda yok...

Burada benim en çok kahrımı çeken isim Fenerli ustadır mesela. Adamı oturduğum yerden bile yorarım. Nazım da en çok ona geçiyor. Sağ olsun o da hiç bir zaman desteğini esirgemedi, en yoğun olduğu anda bile dönüş yaptı ve hala böyle... ama ona bile bir şey sorarken hala çekiniyorum ya da yukarıda dediğim gibi almak istediğim bilgiyi önce hak ettiğimi ona kanıtlıyorum. Al sana soru dökül bakalım bilgileri ahbap diye bir dünya yok yani...

Ancak bu da öyle kolay olmuyor işte... Ben size günde 4 saat uykuyla duruyorum diyorsam 4 seneye 15 dolu sene sığdırdım diyorsam bunu laf olsun diye demiyorum. Saçımda sakalımda 4 sene önce tek tük beyaz varken şu an saymaya kalksam yorulurum. Ben 3 diyorsam siz onun aslında 5 ya da 7 olduğunu kabul edin. Bırakın abartmayı, azaltarak yazıyorumdur.

Nasıldı o söz, bedava peynir fare kapanındadır

Bu ilimde bir yere varmak istiyorsanız çalışacaksınız, çalışacaksınız, çalışacaksınız. Hem de öylesine değil... hakkını gerçekten vererek...

Honoré de Balzac ne demiş:

"Çalışmanın kölesi olmayan başarının efendisi olamaz"

Ayrıca doğru çalışmak da çok önemli... Örneğin arazide öylesine 50 sene de gezseniz bu yine illa bir noktaya gelinebildiği anlamına gelmez. Öyle olsaydı bütün çobanlar usta olurdu değil mi demek ki öyle değil işte... Yani burada 30 sene de bulunsak bir emek verilmiyorsa yine bir arpa boyu ilerlenemeyeceği açıkça ortadadır.

Fakat burada emin olun ustalar da dahil hiç kimse armut piş ağzıma düş şeklinde usta olmamış ya da bir noktaya gelmemiştir. Hepsi hayatından seneler verdi, emek verdi, bireysel çaba gösterdi. Bu hangi isim olursa olsun... Buna eminim. ve bunu illa yönetimde olan isimler için de demiyorum. Sizin yazdıklarını belki de öylesine okuduğunuz ama işin aslının hiç de öyle olmadığı ve normal üye görünmesine rağmen içimizde çok sağlam ileri düzey isimler de var, biliyorum çünkü yazdıklarını görüyorum ve ne dediklerinin farkındayım.

Sadece bireysel emeklerimle son 4 senenin her ne kadar istisnasız her gününde olmasa da toplamda sadece kendi kendime neler öğrendiğimi, diğer bir deyişle neler neler yakaladığımı çözdüğümü ve üstüne gerçekten düşüp parçaları da birleştirince nasıl bir tabloya ulaştığımı şurada açıklasam şok geçirirsiniz... ama kolay da olmuyor işte... fakat kolay olsaydı zaten o zaman bu ilmin bir önemi de olmazdı ve hatta zaten o zaman bu bu kadar değerli bir ilim de olmazdı... ya da bu demek değil ki her şeyi öğrendim bitti... Tabi ki yok öyle bir şey öğrenmeye devam ediyoruz ve son nefesimize kadar da bu devam edecek. Her şeyi bilebilen tek bir insan evladı yok... Sadece diğerlerine göre daha fazla bilen vardır. Tabi bu fazla kısmı açısından kimileri arasında uçurum düzeyinde fark olduğu da aşikar...

Gelelim yine sizin konuya; Omega ustanın bildiklerimin tamamını öğreteceğim diye bir sözleşmesi mi var ? Senelerce herkese iyi kötü yardımcı da oldu daha önce dediğim gibi bana göre gereğinden fazlasını da paylaştı öğretti. Peki bu cömertliğin karşısında biz ne yapıyoruz tam olarak ?

Neye ne kadar kafa yordunuz o sunulan bilgilerin üzerine ne kattınız ya da katıyorsunuz ? Lütfen kızmayın ama siteminiz bana göre biraz yersiz ve dahası sitemden öteye geçiyor üzülüyorum. Kendiniz diyorsunuz 2009 da üye oldum diye... Yani sadece buradaki geçmişiniz bile beni ikiye katlıyor. E bana göre o zaman sizin zaten inanılmaz bir noktada olmanız gerekiyor şu an... Değilseniz bir şeyler yanlış yapılmış ya da zaten hiç yapılmamış demektir.

Siz hiç canınızı sıkmayın, bu ilmi hak eden herkes hem bireysel çabaları hem de hak ettiği desteği de alarak sahip olur, oluyordur. Hiç bir şeyin mezara gittiği yok yani rahat olun...

Kadim denecek bilgiler bile daima elden ele geçmiştir doğru kişilere aktarılmıştır ve binlerce yıl boyunca da bu gelenek bozulmamıştır ve devam da edecektir.

Hak eden daima hak ettiğine ulaşmıştır bu dünyada... ister pozitif anlamda olsun ister negatif... dünyanın dengesini hiç bir şey bozamaz...

Usta da dilediği kadarını yazmış gerekli ve uygun gördüğünü vermiş ve zamanı geldiğini düşünerek de silmiş. Bunu eleştirmek ya da hesabını sorabilmek benim dahi haddim değildir. Kaldı ki zaten hesabı sorulabilecek bir şey de değildir. Bugüne dek kim olursa olsun her gerçekten usta olan kişiden alabildiğimiz bilgi adına şükreder teşekkürlerimizi ve dahasını da borç biliriz.

Seneler evvel Omega usta bir espri yapıp kitap çıkartacağım demişti de millet çıkarın ustam ben 3 tane alırım diyenlere kadar neler neler demişlerdi ne cümleler havada uçuyordu. Uzaktan bakmıştım o konuya gülerek ve bir kişi de çıkıp demedi peki bu kitabın fiyatı kaç milyar dolar olacak diye : )

Bu işler çocuk oyuncağı değildir. Bu ilmin önemini, değerini ve büyüklüğünü ya da derinliğini gerçekten idrak ettiğimiz gün zaten bakış açımız da biraz değişmeye başlar ve ustaların yazdıkları nerede demememiz gerektiğini de anlamış oluruz diye umuyorum.

Başınızı daha fazla ağrıtmayayım hem de güzel bir hafta sonu gecesi ve siz mışıl mışıl uyuyacakken belki de zaten çoktan uyumuşken ben ise ördüğüm duvara birbirinden güzel iyi işlenmiş yeni taşlar eklemek için beni önce sabahın ışıkları sonra da Pazar günü komple bekliyor... Çok çalışmamız lazım çoooook...

ya bu ilme kendini adayanlardansınızdır ya da diğerlerinden... ve bu ilme vakıf olanlar, aktarılmasıyla ilgili de çözüm buluyordur, bunu onlar da düşünüyordur, hiç merak etmeyin.

Ben size sadece şunu yazarken sıkılmadım yorulmadım. Siz de çalışmaktan yorulmayın. Çalışan karşılığını elbet alır.

...ve hiç merak etmeyin. Bazı çatalların solundan devam eden patika ya da yolların dışında mezara giden bir şey yok...

Saygı ve selamlar
    amero (24.Şubat.2020), aslan81 (06.Mart.2020), gülbahçeli (22.Şubat.2020), klass20 (25.Şubat.2020), KUTAY (19.Şubat.2020), nurum52 (22.Şubat.2020), Tahterevalli (16.Şubat.2020) Bunu beğendi.

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    248
    Beğenilmiş
    31

Bende diyodum @DOIDYE usta ne zaman patliyacak, bu kadar kisa sure zarfinda nasil bu kadar emek ve azimle calistigini dusunurken kendin soyleyince sastim, sonunda herseyi bi cirpida anlatmissin ben yazini okurken sıkılmıyo mu yorulmuyo mu diye dusunurken bu adam bezmiyo bu isten emegine saglik helal olsun diyorum ve anlattiklarinin farkindayiz ustam merak etme sen

Status
    nurum52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    27
    Beğenilmiş
    2

buraya üye olduğum günden beri kimin konusu olursa olsun yazılanların hepsini okurum ve önemli gördüğüm ustaların yazılarını resimledim hem bir filaşa attım hemde yazdırıp koca bir dosya yaptım lazım oldukça oradan bakıyorum
    aslan81 (06.Mart.2020), keker (22.Şubat.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    422
    Beğenilmiş
    533

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende diyodum @DOIDYE usta ne zaman patliyacak, bu kadar kisa sure zarfinda nasil bu kadar emek ve azimle calistigini dusunurken kendin soyleyince sastim, sonunda herseyi bi cirpida anlatmissin ben yazini okurken sıkılmıyo mu yorulmuyo mu diye dusunurken bu adam bezmiyo bu isten emegine saglik helal olsun diyorum ve anlattiklarinin farkindayiz ustam merak etme sen
    Per aspera ad astra...
    Tahterevalli (26.Şubat.2020) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    karabük
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saygı ve selamlar
    Armut piş ağzıma düş misali bir beklenti içerisinde asla olmadım , her zaman araştırdım ve okudum . Omega ustanın bu siteyi kurarken bilgi ve deneyimlerinden hepimizin faydalanması için kurduğunu adım gibi eminim , bilgilerini aktarırken hiç bir beklenti içinde olmadı gibi...... Usta üşenmeden herkesin yazdıgını ve paylastıgı işaretlere yorum yapardı. Yaklaşık 20 senedir bu işlerle uğraştım ve uğraşıyorumda , Allaha şükürler olsun ki aç değil açıkta değilim. Bu işi yaparkende asla asıl işimi aksatmadan yaptım. Bir nevi hobim oldu. Şuan elimde bir çok kaynak ve zemin etüt firmalarının teknolojik ekipman ve donanımlarına sahibim. Geçen sene karşılaştığım bir olay sonucu , kafamda sürekli bir soru işareti oluştu. Omega ustanın forumda bir kişiye anlattıgı sistematik bilgi aynen örtüşüyordu ve bunu çözmem gerekiyordu. Bu yüzden omega ustaya sormak istemiştim.

Hic kimse zorluk cekmeden istedigini elde edemez. Zahmet olmadan rahmet olmaz dedikleri gibi...
    MaSTeR™ (07.Mart.2020), Tahterevalli (10.Mart.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler