Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Güzel Bir Kaya Bakalım Ne Çıkacak:)

Status
    izmirturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: Güzel Bir Kaya Bakalım Ne Çıkacak:)

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayanin kendisinde birseyler gizlenmis gibime geldi supheli kontrol edilmeli bence

ustadım bu kanıya bende vardımaffına sıgınarak soluyorum ama detaylı temızlık ve ıyıce yıkamak ıcın yagmurların gelmesını beklıyorum ama bu aradadada nereye bakmaklazım ıbısınden bende fıkır edınmeye calsıyorum
    Men Dakka Dukka...

Ne Mutlu Türk'üm diyene...

Kaçak Kazı Yapmayalım...

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    168
    Beğenilmiş
    17

Bu karede buraya mi dikkat cekmek istedin ustam, kaya komple yosun bi tek yuvarlak icine aldigim kisim temiz, buralar dikkatimi cekti

Bu kaya da bu yerler en cokta alttaki yuvarlak icine aldigim yer dikkat cekici benim acimdan

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu karede buraya mi dikkat cekmek istedin ustam, kaya komple yosun bi tek yuvarlak icine aldigim kisim temiz, buralar dikkatimi cekti

Bu kaya da bu yerler en cokta alttaki yuvarlak icine aldigim yer dikkat cekici benim acimdan

aynen ustadım dedin gıbı temız olan yer farklı bır tonda ve tertemız.. o yaprak bırıkıntısıde kontrol edılecek elbet...

ayrıca yuvarlak aldıgın yerlerıde kontrol etmeyı ıhmal etmem...
    Men Dakka Dukka...

Kaçak Kazı Yapmayalım...

Status
    vagus55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Nereden
    GİRESUN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bu taş değirmene 7 adım yada metredir sırt verince dere önunde kalırsa kuzey güney durursun. kayanın ardı patikadır yedi adım ote de derede biter biten yer düz say kadır . tasın ardında bdeğirmen onunda ardında 7 bamaklı kaya yada yedi sıral taş vardır.bu üzerine cıktığın taş 3 yada 3,5 metredir suyun geliş yönünde bu kayada 3 çizgi yada 3 işret görürsün sana doğal gelir isbatı aynı işaretten bir de taş ardında bulursun tek olana sırt verirsen yönün doğudur derlerki sana yolun bir adım dışında para . değil işte ............. falan filan ........

Status
    deli4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Guzel Bir kaya bakalım ne cıkıcak:)

kayalara cekıc veya murc ızı olan yerlerı asla yosun tutmaz ve yapılmış olan kaya hıc yosun tutmaz arkadaslar benım gorusum

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

[QUOTE=Tahterevalli;565509]Bu karede buraya mi dikkat cekmek istedin ustam, kaya komple yosun bi tek yuvarlak icine aldigim kisim temiz, buralar dikkatimi cekti

Bu kaya da bu yerler en cokta alttaki yuvarlak icine aldigim yer dikkat cekici benim acimdan..

Men Dakka Dukka...

Kaçak Kazı Yapmayalım...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Ayrıca aklıma gelmısken yazmak ıstedım kayanın onundekı bölume bir ıkı cekıc darbesı vurdugumda anca bukadar yapabıldım.. ses cıkdıgı ıcın baya bır...

neyse yanık kokusu cıkdı kırmaya calısdıgımda bu normaldır bılmem ama bır sorayım dedım....
    Men Dakka Dukka...

Kaçak Kazı Yapmayalım...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

İlk calısmamız bugun sonlandı sol göz boş cıkdı ancak burda sormak ıstedıgım konu şu..

kaya ıcerden catlamış..... hatta şoyle dıyeyım cevreyı ınceledıgımızde bukadar catlaklarla dolu veyahut bu sekılde bır kaya bulunmuyor... bakalım daha sonra sol gozu denızcez.... nasıpse bakalım neler olucak....
    Men Dakka Dukka...

Kaçak Kazı Yapmayalım...

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    231
    Beğenilmiş
    177

Alıntı izmirturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam sorun şu kı yerı ben bulmadım konunun basındada söledım uzere arkadaslarıın tesadufen buldugu bır yer...

o yuzden gıttıgımızde telefon falan cekmedıgı ıcın bölgede yon tayını yapamadık...
    17.11.2017, 12:00 bu paylaşımın ilk fotosu resme baktığımız şekilde güney g.batı olmalı ,okadar çok yaprak yosun varki yorum yapmak zor, ,2.fotoda taşın üst kısmı halka-C yada nal gibi oranın alt kısmı zemine yakın X yapan yer değerli ölçümü gerekli, X nın zemine değen yerinde taş ayrılmış gibi çıkıyorsa çıkar onu oradan ,merdiven gibi işlenmiş yer dereyemi yön veriyor bir yapının duvarımı,, ilk fotonda solda zemindeki taşın ucu V açılı kırılmış dikkat çekiyor şişle çubukla V ye arkanı verip adım adım incelemen gerek ,üstü kanal gibi uzunlama işlenmiş 7. foto ortada oyuk olan taşın zemine indiği yeri temizle çek gidince ,dikili taş varmı bölgede varsa fotola, aşağıdaki kaya

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    17.11.2017, 12:00 bu paylaşımın ilk fotosu resme baktığımız şekilde güney g.batı olmalı ,okadar çok yaprak yosun varki yorum yapmak zor, ,2.fotoda taşın üst kısmı halka-C yada nal gibi oranın alt kısmı zemine yakın X yapan yer değerli ölçümü gerekli, X nın zemine değen yerinde taş ayrılmış gibi çıkıyorsa çıkar onu oradan ,merdiven gibi işlenmiş yer dereyemi yön veriyor bir yapının duvarımı,, ilk fotonda solda zemindeki taşın ucu V açılı kırılmış dikkat çekiyor şişle çubukla V ye arkanı verip adım adım incelemen gerek ,üstü kanal gibi uzunlama işlenmiş 7. foto ortada oyuk olan taşın zemine indiği yeri temizle çek gidince ,dikili taş varmı bölgede varsa fotola,
    aynen ustam cevre cok yapraklı gormemıze engel oluyor.

x yapan yer ayrık gıbı durmuyor ama onunu acmadık hıc...

dereye yon verıyor...

v acılı kırılan yerı arkamızı verdıgımızde ne aramak lazım..?

Dıkıli taş yok bildiğim.. gördüğüm....
    Men Dakka Dukka...

Kaçak Kazı Yapmayalım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler