Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "İ" İşareti ve Çeşitli Anlamları

Status
    mydejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    29

"İ" İşareti ve Çeşitli Anlamları

arkadaşlar anlamını öğrenmek istediğim işaretim i harfi bu i harfini kanal ve ucundaki yuvarlak oyma seklinde görebildiğimiz gibi biri uzun biri kısa iki kanal seklinde de görebiliyoruz azen cok kaba bir şekilde yapılıyor kanal kanala oymada oymaya benzemiyor ama bir kac yerde karsıma cıktı sekil genelde aynı oluyor fakat ölçüler deişiyor 30 santimlik i işaretide gördüm 10 santimlik olanınıda gördüm hatta bir tanesinin oyma yönünde bir megalit mezar olduğunu düşünmekteyim fakat işareti gördüğüm her her aynı sekilde değil bu nedenlede şüphelerim var yani her i harfi gördüğümde oyma yönünde bir megalit yada başka bir tür mezar emaresi yok bu işareti bazen dümdüz kaya duvarında görebiliyorum ölçüsüne bakarak bunun standart bir mezar işareti olduğunu varsayarak kontrol alanımı genişletmemi mi önerirsiniz yoksa bilmediğim bir anlamımı var onu öğrenmek isterim teşekkürler
    İki yahudi bir araya geldiginde şirket,İki türk bir araya geldiginde devlet kurar

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    752

Cevap: bir işaret hakkında bilgi lütfen

Ustam konuyu "İşaret Tartışma" bölümüne alıyorum. Tek bir noktadan ziyade tarif ettiğiniz "İ" türlerine örnekler üzerinden ustalarımızdan çeşitli fikir ve bilgiler gelebilir. Zaten siz de birden fazla İ örnekleri ve bunların anlam farkları gibi detaylar üzerinde durmuşsunuz.

Sorunuza gelince hep denildiği gibi, görmek daha farklı ustam. İçerisinde, ilk bakışta gözden kaçan önemli detay barındırıyor olabilir ya da farklı noktalardaki söz konusu "İ" ler farklı anlam ve çözümler gerektirebilir diyorum ben.

Atıyorum ince bir kanaldan ziyade hafif bombeli şekilde ama yine bir kısmı uzunca ve ucunda da nokta örneğine uygun ayrıca bir ufak oymanın ve beraberinde genel bakışta tombalak bir İ tablosunun, "suyun duraklama yaptığı yeri demesi" gibi mesela...

Hani tabiri caizse İ var, İ var... Hepsi aynı olmak zorunda değil diye düşünüyorum.

ya da yine bir başka örnek düşünürsem İ var nokta ile I arasını ölçüp nokta yönünde gidince emare ararız ama artık mezar mı verir kapalı kuyu mu verir oda mı verir onu da noktanın formu ya da kontrol edilecek metrekare söylüyor olabilir !

Aklıma öyle şeyler geliyor ki;

İ deriz belki de kuyudan odaya geçiş , İ deriz belki de taş kesim işlemine başlayıp ikinci yarığı açarken acil işi çıkmıştır kalmıştır öyle, olur mu olur...

Yani yine görmek en güzeli diyorum ben.

Saygı ve selamlar.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    873
    Beğenilmiş
    158

Cevap: "İ" İşareti ve Çeşitli Anlamları

Alıntı mydejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar anlamını öğrenmek istediğim işaretim i harfi bu i harfini kanal ve ucundaki yuvarlak oyma seklinde görebildiğimiz gibi biri uzun biri kısa iki kanal seklinde de görebiliyoruz azen cok kaba bir şekilde yapılıyor kanal kanala oymada oymaya benzemiyor ama bir kac yerde karsıma cıktı sekil genelde aynı oluyor fakat ölçüler deişiyor 30 santimlik i işaretide gördüm 10 santimlik olanınıda gördüm hatta bir tanesinin oyma yönünde bir megalit mezar olduğunu düşünmekteyim fakat işareti gördüğüm her her aynı sekilde değil bu nedenlede şüphelerim var yani her i harfi gördüğümde oyma yönünde bir megalit yada başka bir tür mezar emaresi yok bu işareti bazen dümdüz kaya duvarında görebiliyorum ölçüsüne bakarak bunun standart bir mezar işareti olduğunu varsayarak kontrol alanımı genişletmemi mi önerirsiniz yoksa bilmediğim bir anlamımı var onu öğrenmek isterim teşekkürler
    son nokta işareti olabilecegi konusunda kuvvetli görüşler var aynı zamnda y harfine denk bir harf oldugu söylenir arşivdeki bilgiyi bulabilsem size gönderirim
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    29

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son nokta işareti olabilecegi konusunda kuvvetli görüşler var aynı zamnda y harfine denk bir harf oldugu söylenir arşivdeki bilgiyi bulabilsem size gönderirim
    amero ustam arşivinizdeki bilgiyi hasretle beklemekteyim hergün hergün girip bulamadıgınız görüp üzülüyorum
    kocaayak (28.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    İki yahudi bir araya geldiginde şirket,İki türk bir araya geldiginde devlet kurar

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    873
    Beğenilmiş
    158

vallah kardeş arşivde var ama nerde bulamadım aradıgımız zaman bir şey bulamıyoruz inşallah buldugumda size gönderecem
    kocaayak (28.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    29

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallah kardeş arşivde var ama nerde bulamadım aradıgımız zaman bir şey bulamıyoruz inşallah buldugumda size gönderecem
    teşekkür ederim kardeş inşallah tez vakitte bulursun

Status
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    29

Alıntı çadırcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkisinin arasını ölçün ortalama 1cm 1 adıma denk gelir,küçük (yuvarlak) olan ortadayken büyüğün tersi istikametine adımlayın.Bu söylediklerim insan elinden çıkmış yerlerde geçerlidir.
    teşekkür ederim bu bilgiyi gözardı etmeyecegim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler