Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gemi Isareti

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20

Cevap: Gemi Isareti

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,hayırlara vesile oluruz inşallah,,
    arkadaşım tahterevalli,google,den definecilikde gemi işaretleriyle ilgili araştırma yaptım,resim baktım,sizin anlatımınıza uygun,yakın olan resmi paylaşacağım çünkü bu gibi işaretlerde resmin neden çok önemli olduğunu,yapılan işçilikdeki küçükde olsa ayrıntıları göreceğiz,resim tek ve alıntıdır,,
    sizin vesilenizle hatırlatmak istiyorum,bazı işaretli kayalarda tek para,madolyon,küçük kumbara,müjde gibi,küçük kasa hediye gibi özellikler olabilir,bu demek değilki hepsinde var diye kırıp,işaretleri ve izleri yok etmiyelim,varsa birşey kayada belli olur,değişime uğrar,gözle göremediğimiz küçük işareti vardır,,horosan testi yaparsınız,tesbit etdikden sonra sadece o noktaya bakılır,kayayı ve işareti komple kırmanın, dağıtmanın bir anlamı yok,,resim çektim sonra kırdım bununda bir anlamı yok,resim nasıl çekilir bilmiyoruz,zamanıda önemli,kayadaki işaret hangi zaman diliminde,gündoğumu veya günbatımından etkilenir önemli,aynı işaretleri kış aylarında resimleyin sonra,temmuz,ağustos sıcağın en fazla olduğu aylarda resimleyin,farkı gözlemleyin,ayrıntılara dikkat edin,anlıcaksınız,,
    çokmu zor,araştırma yapmak,öğrenmek,bu konularda,ne aradığını,ne yapacağını,nerde arayacağını bilen defineci insanı olmak,kendine ve tarihi eserlere zarar vermeden,hareket etmek,,usta yasalar izin vermiyor,doğru haklısınız,şahsen ben 20 seneyi geçmiştir değişicek vaatleri ve duyumlara göre bekledim,çünkü izinsiz yapsam başarılı olamıyacağımı ve sonuca gidemiyeceğimin bilinceydim,genç arkadaşlar şanslı,bu yasalar mutlaka değişecektir,ön araştırmalarınız hazır durumda başlarsınız inşallah,teşekkürederim,saygılar...

Status
    ÇALKAYA 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul pendik
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

dereye doğru 13 adımda
    Tahterevalli (02.Kasım.2019) Bunu beğendi.

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    203
    Beğenilmiş
    22

@kurtbaba sagol ustam arastirman icin
    @ÇALKAYA 28 Ustam sagol dereye dogru bir kesme kare tas vardi dereye dogru dikkatimi ceken arastirma yapacam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler