Arkadaşlar biliyorsunuz forumda fotoğraf yüklemenin birden fazla seçeneği mevcut ve ileride fotoğraflarınızın çeşitli sunucuların barındırma süreleri dolunca silinmemesi adına kısa bir süre önce çalışma yapıldı ve kendi hostingimiz hazırlandı.

Burada da kendi içinde fotoğraf yükleme seçenekleri mevcut ve bunlardan bir tanesi de "Sürükle ve Bırak Yöntemi"

Bu kullanışlı seçeneğe de elinizin alışması adına ve özellikle fotoğraf yüklerken sorun yaşayan arkadaşlarımıza faydası olması ile bu kısa videoyu hazırladım.

Fotoğrafların boyutuna ve çözünürlük kalitesine de bağlı olarak yükleme işlemi biraz sürebilir ve videoda da dikkat ederseniz ilk yükleme esnasında karşımıza çıkan yeşil kutucuklar fotoğrafların yükleme işlemleri tamamlanınca renk değiştiriyor !

Dikkat etmeniz gereken bir ek detay da şu:

Eğer açıklama kısmına hiç bir şey yazmadan direkt aşağıya inip "Resim Yükleme" butonuna basıp fotoğrafları yüklerseniz işlem bittiğinde fotoğrafları safada yüklenmiş halde göremeyebilirsiniz ! Bunun sebebi, açıklama kısmının aktif hale getirilmemiş olmasıdır. Yani eğer önce fotoğrafları yükleyip ardından açıklamalarımı yazarım diye düşünüyorsanız , öyleyse açıklama kısmına bir şey yazmasanız dahi fotoğraf yüklemeden önce boş açıklama kısmına 1 kez olsun tıklamanız gerekiyor !

Bu detayı atlamaz iseniz hiç bir sorun yaşamazsınız.

Bir kaç kullanımdan sonra da aslında ne kadar kolay ve hızlı olduğunu kendiniz de göreceksiniz.

Faydasını görmeniz dileğimle.

Saygı ve selamlar.