Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fotoğraf Yükleme Videolu Anlatım (Temel Yöntem)

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Fotoğraf Yükleme Videolu Anlatım (Temel Yöntem)

Fotoğraflarınızı yüklerken kalıcı yöntem dediğimiz ve kendi hostingimizde sakladığımız bu yöntemin temel ara yüzü aslında oldukça kolay ve kullanışlı.

Alışık olmayan kişilere ilk bakışta tuhaf gelebilir ama bir kaç deneme ile kısa sürede ne kadar kolay ve hızlı olduğu görülüyor.

Bu yöntemin "Sürükle ve Bırak" yönteminden farkı, işlemleri her fotoğraf için tek tek ve manuel yapmanız.

Videoda da görebileceğiniz üzere maksimum 10 adede kadar tek tek "Yeni Alan" ekleyip , toplam yüklemek istediğiniz fotoğraf sayısı kadar bölüm oluşturabiliyorsunuz. Yani 1 adet ile sınırlı kalmayıp ya da aynı işlemi yeniden yeniden yapmak yerine yüklemek istediğiniz fotoğraf sayısına kadar alan oluşturup tek seferde hepsini birden yükleyebilirsiniz !

Bunu ister baştan yapıp ardından her bir kutucuğa tıklayıp tek tek bilgisayardan fotoğrafları seçebilirsiniz ya da yine ekrandaki var olan kutucuğa bilgisayardan fotoğraf seçip ardından ihtiyacınıza göre yeni alan seçebilirsiniz.

Örnek olması açısından ben tek bir fotoğraf yükleme işlemini gösterdim. Tabi fotoğrafların çözünürlüğüne ve boyutuna bağlı olrak da yükleme işlemi biraz sürebilir. Bu sırada beklemeniz yeterlidir.

Siz siz olun yine de lütfen konularınızı tek bir fotoğraf ile açmayın : )

Yeterince açıklama ve yeterli düzeyde fotoğraf eklemeye çalışmanız çok daha sağlıklı ve hızlı bir ilerleyiş sağlayacaktır.

Faydasını görmeniz dileğimle.

Saygı ve selamlar.

Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    231
    Beğenilmiş
    40

Cevap: Fotoğraf Yükleme Videolu Anlatım (Temel Yöntem)

teşekkürler bence sürekli güncellenmeli ki üyeler rahatça siteyi kullanabilsin
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Gucelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Selamun aleykum ustam.bende sorun veriyo yükleme yaparken resim boyutu normal sayfaya gelince on izleme diyorum kayıt etmeden önce önizlemede çok büyük çıkıyor.resim boyutlarıyla oynuyon ama yine sorun var.ne yapabilirim ustam bu konuyla alakalı.Tesekkurler

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

@Gucelioglu Merhaba , eğer bilgisayardan yükleme yapıyorsanız ve buna rağmen boyuttan dolayı sorun yaşıyorsanız fotoğraf kalitesinden neredeyse sıfıra yakın ödün vermesine rağmen boyutundan muazzam tasarruf ettiren bir program var. Bir ara konu açıp görsel açıklamalarla paylaşmayı da düşündüm.

Fakat bu program tek bir kareden ziyade konu açıp 20-30 büyük ebat fotoğraflar yükleyenlerin daha çok işine yarar diye henüz açmadım fakat illa ki açacağım o konuyu. Çünkü bir kez kurduktan sonra lazım olduğunda kullanımı ve arayüzü de oldukça kolay...

Bunun dışında yine bilgisayardan yükleme esnasında her ne kadar boyut sınırı var görünse de ben şahsen bugüne dek bu sınıra hiç takılmadım. Yani yükleme biraz daha uzun sürse dahi mutlaka en büyük ebattaki fotoğrafları bile yükleyebiliyorum.

Ha bu arada ön izleme sayfasında ekranın dışına taşıyor şekilde görünmesi sizi aldatmasın. Paylaşım ardından o sayfada ekrana sığacak düzeyde otomatik algılayıp görünür. Daha da yakından incelemek isteyenler her konuda olduğu gibi fotoğrafın üzerine sağ tıklayıp yan sekmede açarsa ya da bilgisayara indirip bakarsa orijinal büyük halini de görebilme şansına sahip olur.

Fakat dediğiniz gibi önizleme esnasında sanki sayfada problemli görünecekmiş gibi bir izlenim yaratabiliyor. O hiç sorun değildir. Ön izlemede fotoğrafı görebiliyor olmanız kafi, paylaştığınız anda o sayfaya uygun boyutta sığacaktır, hiç merak etmeyin. (Bahsettiğiniz sorun % 99 budur fakat sorun değildir, içiniz rahat olsun. )

Selamlar.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Bilgilendirme için Tesekkur ederim ustam.telefondann yukleme yapıyorum.Ama olurda resim boyutu büyük çıkarsa paylaşımda silmeniz gerekecek size zahmet verecem.kusura bakmazsınız inşallah ustam.

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Alıntı Gucelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için Tesekkur ederim ustam.telefondann yukleme yapıyorum.Ama olurda resim boyutu büyük çıkarsa paylaşımda silmeniz gerekecek size zahmet verecem.kusura bakmazsınız inşallah ustam.
    Canınız sağ olsun, sorun değil. En azından link düzgün çıkarsa kurtara şansımız da olabilir. Olmazsa da kaldırırız. Telefondan yükleme işlemi bilgisayara göre biraz daha çetrefilli olabiliyor o doğru. İmkan varsa bilgisayardan yükleme en sağlıklısı.. Siz yine de bir deneyin belki de bir sorun olmaz.

Çok selamlar

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Durduk yere resim boyutu nasıl olurda büyür.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Ustam kusura bakma bu beni biraz uğraştıracak konu açacaktım ama resimler çıkmayacak.Bos yere sayfayı işgal etmeyeyim.ustalarin kafasını karistirmayayim.sorun bendeki telefonda.Fabrika ayarlarına alacam.hayirli geceler hepinize

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Fabrika ayarlarından sonra da aynı sorunu yaşarsanız ulaşın yardımcı olmaya çalışırım, hayırlı geceler.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Ilgi alakan için teşekkürler DOIDYE ustam ama hala sorun devam ediyor.anlayamadim gitti.Bana neden böyle bir sorun yaşatıyor bu telefon ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler