Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kız Çocuğu Öküzleri Çeker Halde

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    318
    Beğenilmiş
    78

Cevap: Kız Çocuğu Öküzleri Çeker Halde

...Arkadaşım doğrular,kızılcıkları senmi topladın,reçel ve marmelatı süper olur,çocukların gelişim aşamasında çok faydası olur,mezarı tesbit edemedn,kuruduvar dağılmış demiştin,peki yukardaki harman yeri ölçseydin,teknik resimleseydin bu yerleri bizlerde bakıp,görseydik,karşılaştırma yapardık,faydalanırdık,niçin bıraktın araştırma ve resimlemeyi bi anlam veremedim,sonuç başsrısız zaman kaybı,,
    bu konuyla ilgili yanlış anlamışsın,öküzlere sırtını dön dediğin yeri resimle teknik,bu paylaştığın resimlerden net göremiyorum,,kkafanı kaldır yukarı karşıya bak derken yakını değilde yoksa önünde ağaçmı var karşıda tepe olcak,bu tepeye çıkarken yamaçda fırın ağzına benziyen mağra,,ağaçdan veya sarmaşıklı olabilir büyükde değil bu sebeple varsa karşısında tepe devam edin yürüyerek tam istikametde bu mağrayı tesbit etmeye çalışın,diyelimki var önündeki taşı,üzerindeki işareti mağrayı teknik uzak yakın resimleyin,bu mağraya sırtını döl geldiğin tarafı öküzlü mağrayı resimleyin,mutllaka bu fırın ağızlı yerden görünüyordur,aksini düşünelim bu yazdığım emareler yoksa uyumlu değil farklı değişik özelliklerde olan bir yer,bu resimlerde şahsım ve arkadaşlarım ne kızı görebildik nede öküzleri,koca bir yaz geçti zamanmı yokdu yazın ilgilenip resimlemediniz,araştırmadınız,paylaşmadınız,aylar öncesinde,de yazmıştım,anlatımdan çok teknik çekilmiş resimler daha önemliydi,kolay gelsin saygılar...

Status
    Dogrular - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    11

Hayirli gunler ustam kizilciklari topladik gayet saglikli meyve mezari tespit edemedik harman 30 metre uzunluk 15 adim civari genislik var harman kenarindaki duvari bulamadik agac yapraklari dokuluyor resimlemede daha rahat olur yoksa agaclik bolge resimde anlasilmiyor.ökuzlere gelirsek okuze sirtimizi dayayip karsi tepeye cikmak icin 500 .80p metre cikmam gerek orman alan baktim yerden gorme sansimiz yok yuruyerek takip edecem firin agzi gibi yer hic denk gelmedi fakat o istikamete gitmedim bakacam .kopruye gelirsek duvar kismi daginik taslari arastiracam kopruye sirtimi donup baktim istikanet horon tepe evet kep tepe zaten agaclik yok yuksek tepedir .bu tepenin eteginde derede sari golu buldum.birde zirveye yakin gol araniyor bunu bulamadim.koprunun dogusundan kuzeye patika yolla gidersem evet 35.40 dk yolla eski rum koyune gelirim.uc kuyuyu bilmiyorum arastirmam gerek fakat bu rum koyun ust mahallasinde eski ev yerlesimi var burda 6 kuyuyu duydum hatta bir kacini gordum tasla ortulu halen.kuyulara yakin bir kilise insaa edilmeye baslanmis yarim kalmiş.kuyulara yakin eski rum ceviz kizilcik erik agaclari duruyor.yani koprunun dogusuna kaliyo koy.fakat koye gitmek icin kuzeydeki patikadan koye cikarsin direk rampadan doguya koye gidilmez sarp kayalik var bu kayaliktada romaya ait siginma siper odasi sari papazin ayin yaptigi mihrapli çam tepesine benzeyen yer var .saygilar .

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Arkadaşım doğrular,kızılcıkları senmi topladın,reçel ve marmelatı süper olur,çocukların gelişim aşamasında çok faydası olur,mezarı tesbit edemedn,kuruduvar dağılmış demiştin,peki yukardaki harman yeri ölçseydin,teknik resimleseydin bu yerleri bizlerde bakıp,görseydik,karşılaştırma yapardık,faydalanırdık,niçin bıraktın araştırma ve resimlemeyi bi anlam veremedim,sonuç başsrısız zaman kaybı,,
    bu konuyla ilgili yanlış anlamışsın,öküzlere sırtını dön dediğin yeri resimle teknik,bu paylaştığın resimlerden net göremiyorum,,kkafanı kaldır yukarı karşıya bak derken yakını değilde yoksa önünde ağaçmı var karşıda tepe olcak,bu tepeye çıkarken yamaçda fırın ağzına benziyen mağra,,ağaçdan veya sarmaşıklı olabilir büyükde değil bu sebeple varsa karşısında tepe devam edin yürüyerek tam istikametde bu mağrayı tesbit etmeye çalışın,diyelimki var önündeki taşı,üzerindeki işareti mağrayı teknik uzak yakın resimleyin,bu mağraya sırtını döl geldiğin tarafı öküzlü mağrayı resimleyin,mutllaka bu fırın ağızlı yerden görünüyordur,aksini düşünelim bu yazdığım emareler yoksa uyumlu değil farklı değişik özelliklerde olan bir yer,bu resimlerde şahsım ve arkadaşlarım ne kızı görebildik nede öküzleri,koca bir yaz geçti zamanmı yokdu yazın ilgilenip resimlemediniz,araştırmadınız,paylaşmadınız,aylar öncesinde,de yazmıştım,anlatımdan çok teknik çekilmiş resimler daha önemliydi,kolay gelsin saygılar...
    Kurtbaba kardeş burda bahsi geçen fırın mağaradan kasıt ne, fırına benzemekden kasıt nedir, mağaranın ağzının kare şeklinde olmasımı, dikdörtgen şeklindemi olması, yarım daire şeklindemi olması, tam olarak nasıl bir şekil, belgelerde buna dair bir bilgi falan varmı aceba, teşekkürler..

Status
    Beğenmiş
    318
    Beğenilmiş
    78

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,hayırlara vesile oluruz inşaallah,,
    hvefam abi ne etcen fırının ağzını herşeyi bulmuşsun zaten merak edip kafanı ufak işlerle yorma,bizlerede bişeyler kalsındaa,ne yaparız sonra,hayırlısıyla Doğrular arkadaşımız tesbit ederde tecrübelerinden faydalanırız,nasip-kısmet arayıp bulmakla,buldum demekle iş bitmiyor,başarılı bir sonucla bitermi,sizinde birşey bulduğunuz yok,sadece tesbit etmiş olabilirsin,devamında gerçek mühitmidir,sahtemidir,taşınmış boşaltılmış yermidir bilinmiyor,ben buldum boşuna aramayın gibi telkinlerde bulunup bizleri değil,kendini kandırırsın,inandırıcı olmadığını bilesin diye yazdım,,
    arkadaşım doğrular,mağra büyük olmadığından dikkat çekmemiştir,istikametindeki taşla karşılaştığında bu taş dikkatinizi çeker,,sarıgölün üstünde kalanngöl kapalı bu sebeple görünmüyor,bu gölden sarıgöle su gelir,başka köprünün ordaki üç dikili taşla,karadut var tesbit etmen gereken,kuyular farklı konu,hakkınızda hayırlısı olur inşallah,,özellikleri uyumluysa yerlerin,DEFİNEYOLU,na devam edersiniz,kolay gelsin,saygılar...

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,hayırlara vesile oluruz inşaallah,,
    hvefam abi ne etcen fırının ağzını herşeyi bulmuşsun zaten merak edip kafanı ufak işlerle yorma,bizlerede bişeyler kalsındaa,ne yaparız sonra,hayırlısıyla Doğrular arkadaşımız tesbit ederde tecrübelerinden faydalanırız,nasip-kısmet arayıp bulmakla,buldum demekle iş bitmiyor,başarılı bir sonucla bitermi,sizinde birşey bulduğunuz yok,sadece tesbit etmiş olabilirsin,devamında gerçek mühitmidir,sahtemidir,taşınmış boşaltılmış yermidir bilinmiyor,ben buldum boşuna aramayın gibi telkinlerde bulunup bizleri değil,kendini kandırırsın,inandırıcı olmadığını bilesin diye yazdım,,
    arkadaşım doğrular,mağra büyük olmadığından dikkat çekmemiştir,istikametindeki taşla karşılaştığında bu taş dikkatinizi çeker,,sarıgölün üstünde kalanngöl kapalı bu sebeple görünmüyor,bu gölden sarıgöle su gelir,başka köprünün ordaki üç dikili taşla,karadut var tesbit etmen gereken,kuyular farklı konu,hakkınızda hayırlısı olur inşallah,,özellikleri uyumluysa yerlerin,DEFİNEYOLU,na devam edersiniz,kolay gelsin,saygılar...
    Aleyküm selam kurtbaba usta, İnşaallah bizde hayırlara vesile olur vatana millete bir faydamız olur temenisindeyiz. Kurtbaba kardeş bana neden inanmadığınızı anlamakda zorlanıyorum, evet hepsinin olduğu bölgeyi buldum lakin daha öncede yazmışdım tam yerini tesbit edemediğim noktalar var, fırın mağarayı bu yüzden sordum. İkincisi bu belgelerin orijinali lazım kimde varsa, sizde varsa paylaşırsanız sevinirim. Ben bütün işaretler benim olsun size bişey kalmasın derdinde değilim, lakin hepsi aynı bölgede yapılmış farklı farklı yerlerde aramanız da yanlış benden söylemesi..

Status
    Beğenmiş
    318
    Beğenilmiş
    78

...Arkadaşım,mademki bu konu üzerinde araştırma yapcaksın,ilk önce teknik resimler nasıl çekilir,arazide nasıl bir araştırma yapılır,nelere dikkat etmeliyiz,derede,tarihi patikalarda şüpheli yerler varmı konumları nedir,öğrenmelisiniz,şimdi kış geldi kayalar yağmuru yedi,yaz boşa geçti,,
    mademki burda öküzlerin olduğuna inanıyorsun,öküzlere sırtını dön,kafanı kaldır yukarı tam karşına bak dere olcak, orda fırın ağzına benziyen açık mağra olcak,doğrumudur,,
    ne kadar mesafede bilmiyorum yazmıyor,bu mağra varsa orda yanına gidersin,mağraya sırtını dönersin önünde,aşağıda,uzak değil dibinde bir dikili taş olcak ve üzerinde bir resim olcak,nasıl bir taş ve üzerinde nasıl bir resim olduğu yazılı,resimle teknik bakalım,görelim,olurda bu taşı almışlar ordan veya kırmışlar o zaman yeri konumu bellidir,siz resimleyin bakalım,uyumlumudur,yanlışmıdır,DOĞRUMUDUR,,saygıl ar..
    ...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,sağlıklı,mutlu,başarılı günler dilerim,,

.Arkadaşım doğrular,,bu konuda yapılması gereken yorumu yapmışım,sizde söz vermişsiniz,mademki ramazan ayında mühite gideceksiniz bu konuyla ilgili teknik net resimleride görmek isteriz,kolay gelsin,saygılar,eyvallah...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    318
    Beğenilmiş
    78

Alıntı Dogrular Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli gunler ustalarim Kurt Baba ustam oncelikle gecmis olsun umarim iyisinizdir.Kizilcik bahcesi harman merdivenler duruyor acilmis mezar yok kizilciklar oldu toplandi.Benim dedim tas kupasi duvar ayni sekilde birakildi duruyorlar.burdan patika yolla 200 metre ilerde karahasan denilen tahta kopruye geliyoruz.Dogusunda merdivenler halen duruyor.bu attim resimdeki hayvan kellesi hac gibi olan oyuk ve ayak izleri kopru altinda.gelelim okuzlere okuzlere sirtimi dondugumde say kayalin anlaina kesme tastan yapilmis patika yola geciyom yani say kayanin anlina gidiyom orta beline yani askida kaliyom.kafami kaldirdimda firin agzi gibi yer yani resimde olan yer goruyom bir insan rahat egilip girer fakat taş var agzinda kapinin bu tasta anladim kadariyla icerden konmus.bufirin agzi olan yer askida buna dik yarik asagidan yukari geciyo.bu firin agzinin tam altinda dibde bir tas ana kayadan cikinti halinde uzeri traslanmis bir oturak seklinde tasta murc izi cok ben tas islenirken murc izleri zannettim isarey varmi dikkat etmedim V tarzi cizgilerde vardi.askadaki kapiya iskele kurup merdiven yapilip kalas koyma tasi tahmin etmistim bu resimleri iletecem fakat karsidan cekilmiyor agaclar kapatiyo kapiyi cekmek icin vinc olup yuksek alana cikmak gerek ayrica bu kayaligin 25 adim ilersinde 3.4 kisi siginacak bir kuruluk kepez daha var bu tabanda duz ayak giriliyor.resim calismasi yapacam ustam saygilar.
    ...Arkadaşım o günden bugüne bu konuda nasıl bir araştırma yaptınız,yazdıklarımla gördükleriniz uyumlumu,hiç resim çekmedinizmi,her zaman
    yazıyorum görmek başka anlatmak başka,,saygılar,eyvallah...
    balkaya34 (13.Nisan.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    32

Selam arkadaslar : Bu konunun basindan sonuna kadar okudum , Bu konu başlığı (( kız çocugu okuzlerı ceker halde resim) ) den bahsediyor ,birdefa bu bir sifre, Yani açikda boyle bir görüntü yok, bu bilginin olması gereken alan Kuskayası alanidır eger buralarda bir magra bulursan bu resmi ara demis yani sifre, Bir digeride Karahasan Köprüsü, Bunu kimi Bizanstan kalma ,Kimi Romadan kalma Kimisi Tahda köprü, ve daha çok degişik bilgilerle ararlar , Hepsi farkli ve bana göre Arkadasların kendi hayal gücüyle ürettiği ve varoldugunu sandığı hayal ürünleridir , bunlarin yerine Mademki Bir alanda geziyorsunuz ,Gezdiginiz yerlerde gördüğünüz her neyse onun resmini çekin, bu imkan şimdi herkesde var olan cep telefonuyla sahane oluyor.Bu çekindiğiniz resimlerin ne oldugunu define sitelerinin herhanbirisi veya secdiginiz hangi siteyse oraya atın bu resimleri yorumlayacak arkadaslar in yorumu neyse ona gore adim atarsınız. Arkadas oyle bir isaret ariyorki olmayacak işdir.
    Bir arkadaşda ben bolgeyi tesbit ettim gercek harita kimdeyse bana söyleyin yardim etsin diyor.Güzel kardesim sen neyi gördün ki gercek belge isdiyorsun hele bir gördüğünü resimle siteye koy.bir görelim, Bunun icin harita filan gerekmezki . Bütün arkadaslar icin sozüm şudur ,Resimle ve ondan sonra isin neresindesin ona gore degerlendir .derim Arkadaslar amacım kimseyi elesdirmek üzmek kirmak asla degil ,Ha siz diyorsanizki biz burda egleniyoruz aslinda boyle bir gordugumuz filanda yok diyorsaniz buna kimse bisey demez vede kimse birsey beklemez.Tüm arkadaslara saygilar sevgiler selamlar ,Suçu lisan ettimse affola.

Status
    Dogrular - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    11

Hayirli.gunler.ustalarim.Kurt baba ustam.vardiyali calismam ve resmi yasaklardan oturu bir arastirma yapma.sansimiz.olmadi.Dedegim.gibi degerlendirmeyi yapacagim.Balkaya ustam.sizide selamlar.Kiz cocugu ipinden okuzleri ceker resim kayaligin.yuzunde kucuk kimsenin.dikkatini cekemicek.kadar rwsim.yani 40,40 cm.ve yaninda iskele.ayak yeri ve kucuk.siginak.magara yeri var.Resimde gelecek.nasipse.Diger kopru olayina gelirsek benim.acmis oldum.konu Tahta kopru.dogu batili.Ve 2 aralari 300 adim.mesafeli.ikiside tahta kopru.usttekinin orta kemer altinda karaca basi ayak izleri hac.mevcut kanal ve dogu.ayaginda basamaklar.Resimleriz.gelecek.Su an baska konuya girmek.istemezdim fakat sizden yardim.isticem.Bunuda arkadaslarin kendi.hayal gucu ile urettigi varoldugu sandigi soz icin soyluyorum.Ve bu sozu uzerime.alarak soyluyorum ben size bir bu belge uzerlerinde olan isler uzerinden bir fotograf gonderim.Yer altinda kapali üzüm.salkimli çeşme hakkinda cesmenin resmini size gondersem.Yada Catal.kaşik baklava dilimi isaretleri alakali.Bu resimleri benim.adima atip yardim.istesek ustalarimin vakif olan bilgilerinden faydalansak.Bilgisayarim yok atamiyorum.mahsuru yoksa bana tel.nosu gonderme.sansiniz varsa resmi.iletelim .bir bolgeye ait faydamiz olur.Ben bu belge yerlerini sadece kendi bolgeme.ait demiyorum.zaten.Her bolgeninki farkli.Ben arkacik degirmeni emin aga horon tepe sari gol.karahasan tahta kopru ile.mesgulum.saygilarimla
    kurtbaba (14.Nisan.2020) Bunu beğendi.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    32

Alıntı Dogrular Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli.gunler.ustalarim.Kurt baba ustam.vardiyali calismam ve resmi yasaklardan oturu bir arastirma yapma.sansimiz.olmadi.Dedegim.gibi degerlendirmeyi yapacagim.Balkaya ustam.sizide selamlar.Kiz cocugu ipinden okuzleri ceker resim kayaligin.yuzunde kucuk kimsenin.dikkatini cekemicek.kadar rwsim.yani 40,40 cm.ve yaninda iskele.ayak yeri ve kucuk.siginak.magara yeri var.Resimde gelecek.nasipse.Diger kopru olayina gelirsek benim.acmis oldum.konu Tahta kopru.dogu batili.Ve 2 aralari 300 adim.mesafeli.ikiside tahta kopru.usttekinin orta kemer altinda karaca basi ayak izleri hac.mevcut kanal ve dogu.ayaginda basamaklar.Resimleriz.gelecek.Su an baska konuya girmek.istemezdim fakat sizden yardim.isticem.Bunuda arkadaslarin kendi.hayal gucu ile urettigi varoldugu sandigi soz icin soyluyorum.Ve bu sozu uzerime.alarak soyluyorum ben size bir bu belge uzerlerinde olan isler uzerinden bir fotograf gonderim.Yer altinda kapali üzüm.salkimli çeşme hakkinda cesmenin resmini size gondersem.Yada Catal.kaşik baklava dilimi isaretleri alakali.Bu resimleri benim.adima atip yardim.istesek ustalarimin vakif olan bilgilerinden faydalansak.Bilgisayarim yok atamiyorum.mahsuru yoksa bana tel.nosu gonderme.sansiniz varsa resmi.iletelim .bir bolgeye ait faydamiz olur.Ben bu belge yerlerini sadece kendi bolgeme.ait demiyorum.zaten.Her bolgeninki farkli.Ben arkacik degirmeni emin aga horon tepe sari gol.karahasan tahta kopru ile.mesgulum.saygilarimla
    Selam usdam ALLAH Yardimcıniz olsun , siz TÜRKİYEDE hangi bölgedensiniz , Saygılar usdam
    MaSTeR™ (13.Nisan.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler