Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üye Tanıtım Röportajı (Konuğumuz: Hadid 57)

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    370

Üye Tanıtım Röportajı (Konuğumuz: Hadid 57)

Merhaba Define Yolu ailesi,

Ustalarla röportajları özlemeye başlamıştık sanırım…

Yeni yılın ilk konuğu ile sohbetlerimize kaldığı yerden devam ediyoruz öyleyse. Bu kez konuğum Hadid 57 usta. Kendisini farklı isimlerle de olsa yıllardır tanıyanlar olduğunu biliyorum zaten. Hiç tanımayanlara ise ustanın kendine has bir tarzı olduğunu, doğru ya da yanlış her zaman dobra bir tavır sergilediğini ve kendisine de yine büyük bir saygı duyduğumu belirtmek isterim.

Okuyanlara ustanın cümleleri zaman zaman şifreli gelebilir, anlamayanlar olabilir elbet… Tabi bu herkes için öyle değil deyip yavaş yavaş sohbetimize geçelim isterseniz ve kendisini biraz daha yakından tanımaya çalışalım hep birlikte. Ustamız bu arada aslında yine renkli bir kişiliktir, kısa öz yazar ama ilginç cümleler de kurar.

DOIDYE: Ustam öncelikle sohbet köşemizde konuk olduğunuz için teşekkür ederim. Yanlış saymadı isem 24. konuğumsunuz. Bir yıl gibi bir süre zarfında aslında az isimle de röportaj yapmamışız hani. Ben tabi ki herkesle röportaj yapmak istesem de bu kez piyango size vurdu diyelim Tabi kırmayıp kabul ettiğiniz için de yine ayrıca teşekkürler.

Sohbetimize yine mümkün olabildiği kadarıyla önce sizi biraz daha yakından tanıyarak başlamak isteriz. Hadid 57 kendi ifadeleriyle kimdir ?

Hadid 57: iş makinesi operatörü mermer ocaklarında.yaş 45 evli.sofiyim.gizli örtülü gizemli şeylere merakım var.hırslı bi yapım var.heybetli olduğumu söylerler.

DOIDYE: Yani taşları kırmak için makineye de gerek yok aslında diyorsunuz

Bu işlere merakınız ne zaman ve nasıl başladı peki ustam ? Hani geçmişi 5-10 yıllık mı yoksa bir şekilde çocukluktan gelen bir ilgi midir ? Define konuları ve burası ile yolunuz nasıl kesişti tam olarak ?

Hadid 57: 2000 yılların da ticarette iflas etmiştim.kaybettiklerini çabucak kazanmak.önceden definecilere gülerim.ankaradaydim baba yakupta ocağın altın da kilise vardı.definecilere çok yer kazuverdim.bi mezar ararlardu.o mezar yağmur yağarken okumuştum ihlas ve gel ak nas bana gözüktü bembeyaz.gezmeye ilk gittiğimde bazı yerler hep açıldı görüyordum. almak isteyince hep kapandı.sanki kayalar oynuyor .inaniyorum

DOIDYE: Definede tılsım sorusuna da gerek kalmadı böylece ki zaten yaşadığınız başka bir şeyden dolayı; inanan, bilen kişilerden olduğunuzu da biliyordum.

Ustam müsadenizle biraz daha derinleştirmeye başlayalım sohbeti. Başlığımız “Sistem” . Bu konuya özellikle değinmek isterim çünkü sistem ile ilgili sizin de oldukça ilgili ve belli bir birikiminiz olduğunu düşünüyorum.

Peki önce bir genel olarak ele alırsak sistemi, siz neler söylemek istersiniz bu konuda ?

Hadid 57: sistem omega.ortası bilim de olduğu gibi hadid demir demektir.57 kuran ın ortası.demir dünyada yok uzaydan gelme.5×7=35 denge ve uyum.3 tek sayılan ilki yani 1kollarını açmış bi insan 5. sol kol ateş sol ayak su gibi

DOIDYE: Ustam vurun dedim sakat bıraktınız

Bu arada hadid kelimesinin öfkeli, sinirli, keskin anlamları yanında bir anlamının da “demir” olduğunu yeniden hatırlatalım da yanlış anlayanlar olmasın. Malum yazmak söylemek gibi olmadığından bazen cümleler çok yanlış algılanabiliyor.

Sisteme yine döneceğiz ustam ama ona geçmeden önce biraz ekipman kısmına değinmek istiyorum. Çubuk illa ki kullanmışsınızdır ve kullanıyorsunuzdur peki teknolojik ekipmanlara nasıl bakıyorsunuz ? Kimi onlarsız yapamaz, kimi yalnızca destek olarak kabul eder, kimi ise gerek yok der ve eline bile almaz.

Sizin teknoloji ile aranız nasıl ?

Hadid 57: çubuk olmazsa olmaz gibi ispatliyorsun kendine ve karşidakine.yapmiş olduğun yorum veya ölçümü.teknoloji tecrübe istiyor kullanmada.cok çöplük hedef buluyor.döküntü olmayan yerde teknoloji harika.120 san time kadar görür.

DOIDYE: Peki sizin tecrübe ve arazi gözlemlerinize dayanarak verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Özellikle yeni başlayan genç arkadaşlarımız temel olarak nerede nelere çok dikkat etmeli ?

Hadid 57: iyi gözlem yapmaları bilenlerden sorup öğrenmek define yolunu ve değerli ustalarını takip etmeleri.omega usta ve yetiştirdiklerini bilhassa

DOIDYE: Ustalarımızın gerçekten maşallahı var, Allah hepsine uzun ömür versin. Bu işlerde başından sonuna kadar zorluk çok evet ama sizce bu işlerin en zor kısmı neresi ustam ?

Hadid 57: en zor kısmı mala yaklaşınca tılsım devreye girer.ekip te huzursuzluk başlar.tehdit ve görüntü başlıyor .itaat etmiyor arkadaşlar.mezar malını alıyorsun.dili tutamıyorum.sonuc hüsran.heyecanı da katmerli.

DOIDYE: Sanırım işin zorluğu baştan bilinse genç arkadaşların % 99 u arkasına bile bakmadan dönüp giderdi : )

Ustam yeniden sisteme dönelim öyleyse. Aslında bu konuda size sormak istediğim detay adına birkaç şey var ama ben sorarken, siz cevaplarken sıkıntı çıkarma ihtimalimiz olabileceği için o kadar detaya giremiyorum ne yazık ki. Yine de sizden de röportaj adına ve bir jest babında en azından bir nokta için ya da ne olursa deyip önemli bir tüyo almak isteriz, tabi mümkünse ve olabildiği kadarıyla. Ne bileyim mesela haç çizen yolun kolları arasında kalan evle ilgili olabilir, başka bir kısım için “şurada şu varsa kesinlikle şunu vermeli” gibi olabilir, artık içinizden ne gelirse…

Hadid 57: 3 le topla beş le çarp diyelim önce iki zıttı bulacak

DOIDYE: Çoğu kişiye yine şifreli olacak bu cevap da ama ne demek istediğinizi de çalışarak bulsunlar artık diyelim öyleyse. Hiçbir şey anlamayan da zaten buna hazır değil demektir.
    Ustam sizin de daha fazla vaktinizi almayalım madem. Söylemek istediğiniz şeyler varsa buyrun deyip sözü size bırakıyoruz. Hep dediğim gibi sormayı unuttuğum ya da sormamı beklediğiniz şeyler olduysa kusura bakmayın. Siz bu son kısımda dilediğiniz konuya değinebilirsiniz rahatça.
    Konuğum olduğunuz için yeniden teşekkür eder, hayat iş ve bu konularda da kolaylıklar dilerim.

Çok selamlar.

Hadid 57: teşekkürler röportaja.ava giden bağlanır derler.rastgele

Evet Define Yolu ailesi, yine bir solukta röportajın sonuna geliverdik. Ustamız kısa öz yazar demiştim. Sağ olsun yine de bizi kırmadı ve konuk oldu. Ben de çok fazla soru ile rahatsızlık vermek istemedim kendisine.

Bir yerde duymuştum. Ava giden avlanır öyleyse bağa giden de bağlanır derler diye… Kim bilir belki de usta giderken yine bir mesaj verip “bağı bulun” demiştir ! Bilemiyorum…

Tabi av ve avcılık demişken röportajımıza da bu kez bir Afrika Atasözü ile son verip bir başka röportajda yeniden görüşmek üzere diyoruz.

"Sular yükseldikçe balıklar karıncaları yer, sular çekildikçe de karıncalar balıkları... Kimse bugünkü üstünlüğüne gücüne güvenmemeli… Çünkü kimin, kimi yiyeceğine suyun akışı karar verir."

Tüm Define Yolu ailesine saygı ve selamlar.
    Orkun (02.Eylül.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    946
    Beğenilmiş
    177

Cevap: Üye Tanıtım Röportajı (Konuğumuz: Hadid 57)

Emeğine sağlık kardeşim sayende @hadid57 ustamızıda tanımış olduk..
    Yüreğinize sağlık.:
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    174
    Beğenilmiş
    17

Emeginize saglik @Hadid 57 ustamizi da tanidik umarim daha yakindan da gorusme firsatim olur kendisiyle

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    59
    Beğenilmiş
    35

çürük çıkmış yazıda çubuk olacaktı.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    370

Hemen hallediyorum ustam.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    225
    Beğenilmiş
    40

güzel olmuş elinize saglık demekki ögrenecek çok şey var daha
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    24

Böyle değerli ustalarımızdan öğreneceğimiz çok şey var.Siz değerli ustalarımla aynı ortamda bulunmak benim için paha biçilmez bir değerdir.Iyiki varsınız,saygılar...
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    AMİGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    VAHŞİ BATI
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    11

ropörtaj olayı güzelmiş. siteye renk katıyor. ellerinize sağlık.kolay gelsin.

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

Alıntı AMİGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ropörtaj olayı güzelmiş. siteye renk katıyor. ellerinize sağlık.kolay gelsin.
    sıra sana da gelecek ustam

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    133
    Beğenilmiş
    139

Emeğinize, elinize sağlık kardeşlerim.Ben olsam ustaya bir anısını anlatmadan bırakmazdım.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler